Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Listopad 2008

27.11.2008

27. listopadu 2008 v 18:18 | Kája-12 let |  Kájinči deníček
Onemocněla mi segra. Neni to nic vážného,jen angína,ale je ohrožen Mikuláš! Měla totiž jít s námi a dělat čerta . Budeme muset někoho sehnat. A pujdeme i na ní,aby měla radost.

Ve škole jsem se dost nudila. Matika,zemák,čeják (sloh) a děják je nuda.
V hudebce jsme nacvičovali na jedno vystoupewní,ale já tam vystupovat nebudu,mám akci ze sboru,a to je pro mně o hodně důležitější,než nějaké vystoupení,kdy to ani pořádně nezní,páč polovina děcek zpívá falešně. A v občance jsme dělali jednu nudnost.

Valča není jediný člověk,kdo onemocněl. Onemocněla i moje učitelka z houslí. Měla jsem tedy hodinu a půl na procházku městem,tak jsem to využila a nakoupila dárky. No spíž dárek. Pro ségru. Pexeso s pejskama. Ale čím jiným,ne-moc drahým uděláme Valči radost?

Čau.

26.11.2008

26. listopadu 2008 v 10:33 | Kája-12 let |  Kájinči deníček
Zrovna máme ájinu. A máme ji suplovanou. Supluje nás náš milovaný pan učitel Lokaj. Tento pan učitel učí informatiku a v jiých věcech se moc nevyzná, takže všechny suply řeší tak, že veme třídu na počítače a tam je nechá dělat nějaké cvičení týkající se toho předmětu. Na posledních deset minut nám dovolí dělat si blbosti. Takže já píšu na blo. Pokud se někdo chce podívat, co jsme to dělali, tak může: www.oup.com/elt/global/products/project

Sněhu je až po kolena...

23. listopadu 2008 v 7:36 | Kája-12 let |  Kájinči deníček
Zvláštní to počasí. Představte si, co se stalo! Sněhu je až po kolena!
Včera byl pěkný den, šli jsme s tatínkem koupit pro mě nový mobil. Celý den jsem fotila, to se mi na tom mobilu nejvíc líbí. Večer jsem si šla lehnot a jelikož máme poschoďovku a já spím nahoře, vidím krásně z okna na celý svět. Uviděla jsem, že krásně sněží! Utíkala jsem to rychle oznámit rodince. Všichni čuměli jak tele na nově natřená vrata.

No a ráno jsem se probudila, a viděla jsem,  že si na procházku se psem opravdu nemám brát tenisky, ale mám je vyměnit za vysoké a teplé zimní boty červené barvy, které jsou krásné, jsou jakoby na tkaničky s krásným šněrováním, ale stačí rozepnout zips, který se schovává na boku a jsem z boty venku.

Sněhu bylo ráno opravdu hodně...bohužel to taje. Ale co už, je teprv listopad.

Čtení nemusí být nuda

7. listopadu 2008 v 8:35 | Kája-12 let |  Co si myslím
Existují dvě skupinky lidí. Jedna skupina jsou vášniví čtenáři a ta druhá (a to je bohužel většina) skoro nečte. Ti potom mívají před odevzdáním čtenářského deníku velké problémy. Rychle půjčit knížku, přečíst a zapsat. Ve škole se pak neslyší jiné hlášky než "Čtení je nuda" nebo "Nechápu, proč někdo vymyslel knihu." Ale čtení nemusí být jen nuda, ne?

Já jsem sice vášnivá čtenářka, ale moje sestra je pravý opak. Teď se ale zamilovala do jedné edice a tu prostě čte a učitelka ji chválí. Takže vidíte. Opravdu stačí "jen" odlepit se od počítače, zajít do knihovny a najít tam něco pěkného.

Pro holky mám dobrý nápad. Zkoušely jste někdy číst něco od Jacqueline Wilsonové? Tato britská spisovatelka bere své knihy s humorem, takže se u čtení pobavíte. Nejdůležitější však je, že jsou knížky vyprávěny v první osobě. Vždycky v nich vypráví nějaká holka o svém životě. Holky bývají různě staré, většinou od osmi do patnácti let, takže svoje si najdou opravdu všichni. Když se trochu vytrénujete, zaručeně si přečtěte něco od Věry Řeháčkové. Na první pohled možná bude kniha vypadat odpudivě kvůli malým písmenkům a žádným obrázkům. Ale jakmile se trošku začtete, zjistíte, že jsou to boží příběhy od české autorky.

Klukům se moc omlouvám, ale těm nic speciálního doporučit nemohu. Jsem holka, čtu dívčí knihy a ani nemám brášku, abych mohla něco napsat. Samozřejmě i pro vás se najde něco hezkého. Stačí se trochu podívat, co čtou vaši kamarádi, rozhlídnout se v knihovně... Knih je spousta a vám stačí jen si vybrat.

Téma tohoto článku jsem si vybrala, protože čtu hrozně ráda. Kniha je můj nejlepší přítel.

2.Kapitolka-Rýma

6. listopadu 2008 v 13:08 | Kája-12 let |  Staré spisovatelčení
Druhá kapitola mé pošahané povídky.

1.kapitola-Jak se octla v nemocnici

2. listopadu 2008 v 20:05 | Kája-12 let |  Staré spisovatelčení
Ehm, první kapitola mé pošahané povídky...