Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Prosinec 2008

Dneska je poslední den v roce...

31. prosince 2008 v 15:52 | Kája-12 let |  Kájinči deníček
Ať se to zdá možné,nebo ne,prostě už zase uplynul celý rok-letos dokonce 366 dní. Stihlo se vystřídat všech dvanáct měsíců,čtyři roční období,padesát týdnů. Stalo se nám mnoho pěkného,ale imnoho nepěkného,chodili jsme do školy,měli jsme prázdniny,psali článečky na blog =D,oslavili vánoce a jsme o další rok starší.
Prostě nadešel čas,aby přišel Nový rok,tentokrát s číslem 2009.
No ano. Už zítra bude příští rok. Od řítřka budeme mluvit o dnešku,jako o loňském roce. Všechno začne nanovo. Máme celý rok dvatisícedevět před sebou.
Napíšeme poslední písemky,dostaneme vysvědčení,oslavíme Valentýnka,potom oslavím třináctinky ,budou jarní prázdninky,pojede se na lyžáky,budou velikonoce,den země,první máj =D,svátek práce,a zase dokončíme klasifikaci,dostaneme vysvědčeníčka a hurá na prázdniny!
Karolínky oslaví svátek =D,pojedeme si na táborky,dovolené,nakoupíme věci do školy a pujdeme tam. :-/ A než se nadějeme,budou slavit svuj svatek mrtví,potom Mikuláš,Vánoce a další Silvestr.
Takhle to třeba vypadá jako nudný rok,ale každý rok nám přece přinese hodně zábavy,ikdyž i samých nudných praciček,ale pokaždé se máme na co těšit.

Právě jsem si přemítla ten ,,můj" rok 2008. Byl opravdu zajímavý. Byla jsem často nemocná, díky nedostatku železa,měla jsem dvanáct, a tyto narozeniny jsem považovala za nějaké význemné, potom jsem poprvé v životě vycestovala z ČR, jela jsem na opravdu bezva tábor,na kterém jsem si to užila, ve škole jsem se toho hodně naučila, vyhrála druhé místo v kreslící soutěži,poznala jsem, že postíženi jsou svým způsobem fajn a našla jsem si nové kamarády. Nakonec jsem dostala svoje housličky, novou flétnu vůbec to byl dobrý rok.

Ale když to tak vezmete,opravdu každý rok je něčím málo zajimavý,takže se těším,co mi přinese tento,očíslovaný jako 2009.

Všem vám přeju hodně štěstí a zdraví v novém roce,abychom se mohli tady sejít i za rok.Vaše Kája.

Tak jak se ta holka,co si říká Kája,má?

30. prosince 2008 v 10:07 | Kája-12 let |  Kájinči deníček
Ahoj. Ta holka,co si říká Kája se má celkem dobře =D

Buď je u kompu,nebo venku....nebo čte.

No s knihama se vám musím pochlubit. =D

Je to sice (pro mně) úplně normální,ale od minulýho pondělí jsem přečetla sedm knih. Dobré ne? =DAle to je pro mě uplně normální.

Ale hodně se divím,že se začetla i moje segra. Tak od včerejška přečetla dvě kapitoly,le kdyby jste věděli jaké knihy. Jmenuje se Sttela a...šíleně nudný zapadakov. Tu edici možná znáte. Je dobrá. Ale aby ji četla desetiletá holka,která jinak vůbec nečte? To opravdu rekord.

Jinak už nevím co bych napsala. Dny jsuo celkem normální.

Tak třeba napíšu,že jsem si včera vyrobila už čtvrté 3D prasátko z papíru.

Nebo že jsem včera uklízela pokoj místo segry-ta se k tomu nikd ynemá,a to se ji tam válelo pouze oblečení,které si za minulý týden oblíkla. (sváteční šaty,taneční sukni,poblité pyžamo (nebyla schopna ho za tři dny namočit),několik triček,spodky,pět párů ponožek). To nebyla schopna uklidit. No jo,pokud moji segru neznate,asi vám to připadá nemožné,ale pokud ji aspoň trochu znáte,musíte mi věřit. A jestli ne,Martinka vám to dosvědčí,protože ona chudák málem neměla kde spát,když u nás v létě přespávala,protože měla mít rozložený gauč v pokojiku,ale kde se měl v tom binci rozložit,že? =D.

Tak asi budu končit. Už jsem toho napsala dost. Tak čau,příště.

Silvestrovské ,,výbušniny"

29. prosince 2008 v 9:57 | Kája-12 let |  Co si myslímRachejtle,petrady,sexy včelka =D,někdo si bez těchto vynalézů neumí silvestra představit.
A kdyby silvestra,ale někteří bouchají celý prosinec....Na Silvestra či na nějakou tu velkou oslavu ty ohňostroje určtě neuškodí. Přece jenom je to pěkné a tak...Ale někdy si říkám,proč ti lidi pořád bouchají.

Třeba by stačil jeden velký městský ohňostroj o půlnoci na náměstí.....Jenže to asi některým nestačí...Naopak. Ale určitě tonepatří k Vánocům,tak proč někteří bouchají na Vánoce? Jako třeba ten blázen,který přímo na štědrý večer bouchal deset minut v kuse?

Taky si myslím,že by to bylo ohleduplnější ke zvířatům. Rány je strašně lekají,a kdž to musí poslouchat celý prosinec,asi z toho velkou radost nemají. Takž jsem si jednoduše udělala závěr: ,,Kdo bouchá petardy celý měsíc,od začátku prodeje,je ubožák,co nemá rád zvířata." Tady ale někteří protestují,že zvířata mají rádi,a potom klidně pět metrů od jednoho pejska hodili petardu.

Proč to ti lidi dělají?

Stejně jsou na Nový rok ve zprávách samé popáleniny,amputované prsty,ruce nohy... Opravdu to stojí za to?!?


27.12.2008

28. prosince 2008 v 10:53 | Kája-12 let |  Kájinči deníček

Včera jsme nasedli do autíčka a frrrčeli do Kunčic,do takové malinké Dědinky blísko Fulneka.

Jede se tam přez Studénku,tam,co spadnul ten most. Přes ten most jsme jezdili,ale pak ho opravovali a opravili ho teda nějak blbě,když žuchnul na ten vla. No a tím se ta uzavírka prodlužila a budeme ještě nejmíň rok jezdit krutou objížďkou přez Studénku... Čímž se cesta prodluží o dvacet minut :-(

Ale nakonec z toho přeci vyjedeme a valime do Kujav,Pustějova,a už je tady Fulnék,teď už jen ty malinké dědinky,jedna druhá třetí,a jsou tu Kunčice. =D

U babičky jsme obědvali,mňam,naši oblíbenou kvasnicovou polívku,kterou neumí nikdo líp jak babička =D a po obědě se jí dál. =D Cukroví,čokoládky,chlebíčky...až jsme všichni nacpani. =D
To jsme se raději projeli k tetě,který bydlí deset minut od babí..a tm se zase jí... :-)

Ale po krátké procházce se to zlepšilo...

A hurá domů. =D Doma kouknout na přátelé - hele ale včera to bylo teda kruté =D,a potom koukat na film. Teda abych upřesnila,já jsem si četla. Co bych čuměla na bednu,až na to,že máme placatou telku,takže se tomu nedá nadavat bedna =D

26.12.2008 aneb druhé Vánoce....a škrábance...

27. prosince 2008 v 9:44 | Kája-12 let |  Kájinči deníček
Včera jsme byli u babičky.
To znamená,že jsme měli druhé Vánoce. =D

Spapali jsme štěpánský oběd =D- chlupaté knedlíky,taková dobrá omáčka a maso =D,tradiční pro naši rodinku. =D

Potom jsme zaskučeli koledy a hurá na dárky =D
Dostala jsem:
  • Povlečení s kočkama
  • Obal na mobil
  • 200 Kč

A potom jsme blbli. Udělali jsme další tradiční věc naši rodiny-hrali jsme s bratrankama na červenou karkulku. =D Kdysi jsme to hrali se staršima,teď to hrajem s mladšima =D

Čtyři hodiny jsme seděli nad monopolama. No,spíž Vája s bratránky,taťkou a strejdou,já jsem mezitím mazlila kočičku Haničku a dělala jim bankéřku.

Pak jsme si všichni vykládali vtipy. Jo to byla sranda. Pak přešlo na školu =(,ale vyšlo najevo,že toho spolužaka,co má zmasakrovaný noc prohlížela v nemocnici moje teta =),a nakonec jsme tláchli o internetu. Kuba se m smal že mám blog,ale chtěl vědět adresu,tak se nedivte,když tu dorazí´=D.

No a Hanička mě zase poškrábala.

Tak co Ježíšek?

24. prosince 2008 v 21:08 | Kája-12 let |  Kájinči deníček
Ahoj lidi. Tak jak sjte přežili štědrý den?

My uplně v poho. Ještě jsem se dneska stihla naučit valčík =D

No dobře,popíšu vám celičký den,ju?
___________________________________________________________________________

Vstala jsem. Posnídala a vyvenčila pejska a sedla na ,,chvilku" k počítači. A potom jsem četla a četla až jsem dočetla jednu knížku,potom jsem si ji zapsala do čtenářského deníčku,šla ven,koukla jsem se na hodinu zpěvu....

V poledne jsme si dali česnekačku-trádícé mno a pak jsem si se sestřičkou trošku zatabčila. No trošku,tancovaly jsme dvě hoďky,tak jsem se naučila ten valčík.

Potom jsem si ještě početla,počesala Fíčka,zase početla,potom jsem se zase začetla...Pomohla mamince připravit vánoční stůl a utikala jsem se převlíknouti.

Tatínek našel kazetu s českou mši vánoční,pustil ji,mezitím dal darečky pod stromeček a my jsme zasedli k večeři.

Musím vám říct o Fíkovi. Asi si zapamatoval,co to ty Vánoce jsou,protože sotva snědl svoji dávku ,,salátu" (granule,vajíčko mrkev),začal škrábat na dveře od obývaku,protože chtěl dárek. Jako malý dítě. Protože moje sestřička neměla hlad,dostala jídla jen symbolicky,a připojila se k Fíkovi...

Nakonec stejně nastal TEN okamžik,kdy se vešlo do obývaku,zaspívaly koledy a rozbalily dárečky.


____________________________________________________________________________

Já jsem dostala:
  • FLétničku-supeeer
  • pyžamo-nuda
  • bavlnky (ty jsem chtěla jojojo!)
  • deštník-jeden jsem ztratila,takže jsem byla ráda,ještě k tomu je ružový s pejskama
  • klíčenku me-to-you s písmenem K
  • tři knihy-aspoň se zítra nebudu nudit :-)
  • a to nejhezčí nakonec: Nádherného plyšového pejska,bernského salašnického
____________________________________________________________________________


Mamce jsem dala svíčku,taťkovi hrnek,segře pexeso a fifince naši malé balonek co píská.
Líbilo.
____________________________________________________________________________

No pak jsme koukali na Kouzla tří králu,pěkná pohádka,ale zdála se mi zamotaná. :-)
____________________________________________________________________________

A teď jsem vám tu napsala =D

Krátké,nebo raději dlouhé články?

22. prosince 2008 v 9:50 | Kája-12 let |  Co si myslím
Když přijdu na nějaký blog,a zjistím,že autor píše články kraťoučké,řeknu si,že to asi nebude ten správný bloer,který si na psaní blogu udělá čas.

Ale na druhou stranu,když jsou články dlouhé,nepřečtu všechno,a to mi je zase trochu líto,protože když občas nějaký ten odstavec zachytím,zjistím,že články jsou super,jen se mi je nechce číst.

Jenomže co potom? Krátké články o ničem,dlouhé se nedají číst....Myslíte si,že je nejlepší kompromis a psát články střední? O tom jsem taky přemýšlela,ale můžete mi říct,jak se pozná,jestli je článek středně dlouhý,nebo je už moc dlouhý? Nebo si autor myslí,že má pruměrný článek,ale návštěvníkům blogu se zda moc krátký?

Kdybych to měla shrnout,tak řeknu,že jsme teda dost vymyšlaví.
Ale každý má přece jiné potřeby,každý má jiné představy o dokonalém blogu...Takže ať si každý píše články jaké chce,protože každému bude vonět něco jiného.

Stejně musím říct,že psát louhé články se moc nevyplatí...

SB....co si pod tím představujete?

20. prosince 2008 v 10:10 | Kája-12 let |  Co si myslím
Sb.
Myslím,že sbulkování by nemělo být takové to HLAVNĚ MI CHOĎ KAŽDÝ DEN NA BLOG A PIŠ KOMENTÁŘE. A když to někdo neplní,hned je takové to špatné SB. Není to blbost?

Já si myslím,že SB by měl byt člověk,který je prostě takový váš web kamarád,rád si přečte vaše články.... sem tam napiše komentář,podle toho,jestli bude chtít,na blog přijde,kdy se mu zachce...To je jiné sbulkování.

Opravdu,sb,které chce,abyste mu chodili na blog kažýdý den a psali co nejvíc komentářu opravdu sbečuje jen k vuli navštěvnosti.

Dneska to bude na dlouho...však to taky byl parádní den...

19. prosince 2008 v 20:49 | Kája-12 let |  Kájinči deníček
JoJo. V čejině jsme se učili! To není normální! Poslední ten...Tsssss

V angičtně jsme byli ve cvičné kuchyňky udělat si takové bramborové koláčky. Je to součástí lekce o jídle. Prostě taková perlička na závěr, vzali jsme recept z učebnice a vařili a smažili.
Docela mě naštvalo, že, ačkoliv nás je třináct, vařili pouze tři. Já a dva kluci. Takoví zlobivci, takže mě docela překvapilo, že strašně rádi vaří.
Ti lenoši co nevařili tam seděli u stolečků a bavili se. Potom nám vynadali, že ty placky jsou málo posolené a nakonec ani nechtěli mýt nádobí!
Co byste na to řekli?

Pak byla akční velká přestávka. Šla jsem si totiž s Mojmírem nacvičit do hudebny duet. On na klavír a já...moment překvapení ....na HOUSLE! Celkem nám to šlo, ikdyž jsem musela lovit v paměti, protože Mojmít tu písničku umí v jiné tonině než jsou ty noty a prostě to nechtěl hrát jinak. Takže jsem musela hrát podle sluchu...

A pootom,když jsme se vrátili do třídy jsme se dozvěděli něco strašného. Kuba,ten kluk,kterého včera udeřil jiný kluk do nosu,až mu tekla krev,normalně on má zlomený nos a v neděli pujde na operaci. Strašné. Před vánocema a tak....Snad dostane zamečník trojku z chování....

V matice nás učitel krásně vypek. Přišel a řekl: Rozdejte si papíry." Rozdali jsme si papíry. ,,Podepište se" My se celí vylekaní z písemky podepisujem. ,,A nakraslete obrázek s vánoční tematikou." Třída s ulevou začne kreslit,jestli se dá tomu tak říct.


Potom byla besídka. Já jsem zahrála tři skladby,pak hrál mojma tři skladby,pak jsme spolu zahrali Veselé Vánoce,potom jsme s holkama tančily latinskoamerické tance,a nakonec domča zazpívala.

Poslední hodina: Vánoční přípitek (děckým šampáněm). A papání cukrového. Potom jsme si dávali hadanky a vykladali vtipy. No super.

Oběd byl dobrý.

Po obědě: Dooost jsme se zakecli (s mojikem =D). Každé uči jsme přáli veselé vánoce,a nakonec jsme se praaacně vydavali domu. Sněžilo.

A v orchestru nás bylo šest,tak nás rozpustil. čupr.

A večer se nám ostříhal pejsek

Krvavý den.....

18. prosince 2008 v 18:20 | Kája-12 let |  Kájinči deníček
Krvavý...protože se dva kluci prali a jednomu uplně valila krev z nosu.
Byl to zážitek, utírat kapky krve a pomáhat Kubovi.

Ale jinak fakt užo... :-D
Ve sboru jsem si to fakt užila :-). Nejdřív jsme trochu zpívali,všemožné písničky,pak jsme mlasli cukrovíčko...Potom jsme zase začali zpívat, ale spiž jen my starší, mladší nám dělali kecací doprovot :-). Nakonec odešli,a my jsme ještě kecali...bylo to tam fakt boží. Pak jsem vytáhla housle,trochu zahrála,pak je vytáhla i Anička, všeobecně známá jako anýs(ka),a hrály jsme spolu,ostatní zpívali...Říkam že to tam bylo užasné. Nej sbor,co jsem kdy zažila :-D.

Zbývá jen sedm čokoládek =D

17. prosince 2008 v 20:45 | Kája-12 let |  Kájinči deníček
Dneska bylo fájně. =D Ve škole sice nic moc,až na to,že ajina mě bavila tak krutě,že jsem byla smutná že zvoní =D,ale jinak nic moc. Na oběd jsme měli knedlík,kuře a zelí. (koho to zajímá?)

Potom mě Moravec přemlouval,ať s ním trdnu na zastávce,než mu ta degénská pětka pojede,ale já jsem nešla. Naštěstí. Protože hned jak jsem přišla,zeptal se mě taťka,jestli nechci jet na Morávku (vesničku kousek odsať). N Morávce to mám děsně ráda,tak jsem jela. A stálo to za to =D.

Doma jsem pak poseďkala u počíteče,pomlsala,a to je asi všechno.....No pocvičila jsem na housličky,početla,jo koukala jsem na Přátelé...

A to nejlepší na konec: Už jen sedm dní do Vánoc! Za táden jsou tu! Juchů!

Vlastní foto!

Jmenuji se Lucka......jsem lhací podoba Kájinky :-)

15. prosince 2008 v 8:12 | Kája-12 let |  Kájinči deníček
Včera jsem byla se sestřičkou venku,na takovém hloupém,ale srandovním kolotoči. A jak tam tak blbneme,přišli tam tři kluci a jedna holka. Holce bylo skoro 16,klukum 17,15 a Láďa měl 13. A právě toho Láďu se mi snažili vnutit,ať s ním chodím,že to je krásný kluk atd. Hezký byl,to je pravda,ale to je všechno. =D

No a potom se mě ptali,jak se jmenuji,a já jsem řekla-Lucka. Lucka je holčičí jméno,které mě hned po mojem napadne. :-)

A začali mě přemlouvat,ať jdu s nima...a že te holce j skoro 16 a mi skoro 13,že to je uplě fajn,Ládik řikal že jsem pěkná atd. No nakonec jsem nešla (jsem ale blbá) .


K té lucce: už jsem nakecala tolika lidem,že se jmnuji lucka,a všichni mi uvěřili

Další škrábance...a hlavně další cukrovíčko

13. prosince 2008 v 16:24 | Kája-12 let |  Kájinči deníček
Ahoj.
Jestli vám připadá divné,že se dneka ozývám poprvé,mám pro vás jednoduché vysvětlení: Byli jsme u babičky. No a odtud je ten název článečku,protože mám další škrábanečky od Haničky (babiččine kočičky)-hele,už pěkně vyrostla,po vánočkách dám novou fotečku. No a pekli jsme vanilkové rohlíčky,které jsou mimochodem moje nejoblíbenější cukroví.

11.12.2008

11. prosince 2008 v 17:20 | Kája-12 let |  Kájinči deníček
Ahoj lidi,tak se hlásím,že jsem ještě na živu.

Ikdyž bylo dooost těžké to přežít. V uterý jsme v Tv hráli fotbal .Blé,no myslela jsem že chcípnu nudou.

A včera jsem byla málem spálená petardou. To jeden debil je házel uplně těsně vedle nás...Uch.

Dneska bylo celkem fajn,fajn,fájn...Vystupovali jsme v Domově Duchodců. Zpívalo se krásně,oni nám pořát tleskali...A potom jsme zpívali na náměstím pod vánočním stromečkem. Měla jsem solo-celou sloku-uuuuu-ale zvládla jsem to na jedničku . No a teď už jsem doma a píšu Vám.

7.12.

7. prosince 2008 v 8:59 | Kája-12 let |  Kájinči deníček
Ahoj Ježíšci,jak jste se vyspinkali?

Já celkem dobře,ale vpět hodin mě probudil Fíčeka pak jsem už neusla. Tak jsm s ním šla ven,a teď spí on. Že bych ho probudila?

Jinak malujeme v pokojiku,ale už to bude hotové... Marťo,až k nám příště přijedeš,budeš spinkat v novém pokoji-ale na madraci,protože už asi nebudeme mít gauč.

No a snažíme se něco pect,ale k vůli pokojiku jsme se ještě k tomu nedostali.

Jinak zveřejním druhé kolo VvS,možná dneska pujdu ven,a hlavně nachystat školu. Hele chce se tady někomu? Mám pro vás utěchu: Už jen maximálně deset dnů se pujde do školy!* Tak si ty posledni dva tydny ve škole užijte a nezlobte!

*Maximálně proto,že třeba vás bude bolet břicho,hlava,jste nemocní,nebo budete mít ředitelské volno.


5.12.2008

5. prosince 2008 v 20:24 | Kája-12 let |  Kájinči deníček
Dneska byl uplně boží den.

Už mám konečně svoje housličky. Celé. Jsem ráda,nejsou sice nové,protože jsou staré,ale opravené,ale staré housle jsou prý vyzralé,dřevo už nic nedělá a hrajou lépe než ty nové.

Nejhezčí z celého dne byl však okamžik,kdy se rožly všechny vánoční nesmysly,řetězy,hvězdy a stromečky. Boží. Měli jsme sice tou dobou orchestr,ale z okna jsme toho taky viděli dost.

Stromeček na náměstí je pruhovaný -modrá a bílá. Je nádherný. A taky jsem viděla naživo Mareše a Zaťovou. HEč!

No a teď večer jsme byly strašit dětičky (moc se jim to líbilo) a potom jsme čuměli na F.R.I.E.N.D.S