Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Duben 2010

Blogování mi teď nejde

29. dubna 2010 v 18:22 | Kája-14 let |  Kájinči deníček
Je to tu zas.
Opět jsem se ocitla v blogové krizi, která je teď asi dost vážná.
Když se mrknu kolem sebe, vidím tolik věcí, od kterých bych mohla psát. Mohla bych. Ale když sednu k počítači, napíšu maximálně nadpis. Možná nějakou první větu, která se mi nelíbí, tak ji ,,vygumuju" a je po ní. Pak na to třeba zapomenu nebo tam a článek není.

Tak jsem si říkala, že bych si tady měla aspoň troch vést deník, protože, ikdyž vím, že vás to moc nezajímá, pro mě je skvělé mt své zážitky uložené v jedné rubrice, a pak si, při velké nudě, pročítat, co se mi dělo např. před rokem, nebo tak něco.

Jenže mi nejde ani ten deník! U mě se střídá nějaké období deště a období sucha. Obobdobí deště, kdy napíšu o jednom jediném dni dlouhatánský článek, a pak období sucha, kdy napíšu jeden deník za týden a všechno je to takové krátké.  Nejhorší období sucha bylo loni v květnu-celkem jen deset článků. Já vím, že psaní článků není žídná soutěž, já vím, že někteří jou rádi, když napíšou jeden článek za měsíc, ale já si tak prostě připadám blbě.

Jednu dobu už se mi zdálo, že se můj blog stává úspěšným, chodilo mi tady docela dost lidí. Teď chcípl pes. Já nepíšu a samozřejmě nikdo nechodí. A to já nechci! I to je důvod, proč prostě nenapíšu, že blog bude měsíc pozastavený. Mohla bych to udělat a místo toho přemýšlení, co a jak napsat, aby to neznělo moc nuceně, třeba jít ven. Jenomže já nechci příjt o tu kariéru.

Poraďte mi, co s tím. A držte mi palce, ať se z toho vyhrabu!

Máme doma lasičku

25. dubna 2010 v 11:48 | Kája-14 let |  Kájinči deníček
Od čvrtka máme doma lasičku. Totiž, je to Fík, který se ostříhal, a když má tak kraťoučkou srst, vypadá jako lasička. A byla s tím hromada práce. A pro psa to taky nebyl žádný med.

Sluníčko už vychází a jiné fotky

24. dubna 2010 v 10:17 | Kája-14 let
Ráno mě Fifin probudil už pár minut po páté. Nějak hrozně se mu chtělo vem.
Nezbývalo mi, než vstát a jít s ním ven, ikyž jsem se chtěla trochu prospat, třeba tak do sedmi.
Ale všechno zlé je k něčemu dobré. Nafotila jsem krásný východ slunce.

Když byla 1.A na ptácích

22. dubna 2010 v 19:56 | Kája-14 let |  Kájinči deníček
1.A se ulívala.
1.A se neučila.
1.A jela pryč.
1.A pozorovala ptáky.
1.A se kvalitně prošla.
Nohy mě strašně bolí, ale stálo to za to. Byl to boží výlet. Nafotila jsem 260 fotek. Jsem totiž maniak. Fotila jsem lidi i ty ptáky, rostlinky, vlaky apod. Když se mi dostane do ruky foťák, je to špatné.

Zámecký koncert žáků

21. dubna 2010 v 17:22 | Kája-14 let |  Kájinči deníček
V pondělí jsme vystupovali na jednom koncertu.
Na zámeckém koncertu. Někdo to prostě jednou vymyslel a od té doby je každý rok na zámku koncert, na kterém hrajeme my orchestráčci a další hudební tělesa, popřípadě i super dobří sólisti. Koncert na zámku má zvláštně dobrou atmosféru a vždycky si připadám, jako princezna.

V altánku ve Frýdku-Místku v parku se přemnožili mravenci. A je to tam celé špinavé od sopečného prachu!

19. dubna 2010 v 19:25 | Kája-14 let |  Kájinči deníček
Včera jsem se měla opravdu dobře!
Dopoledne jsem napsala Terezce, jestli nezajde ven. Řekla že klidně, a tak jsme si daly sraz ve dvě před Hynkem. Hynek jetakový dobrý vietnamec. Má levné všechno, i sluchátka, které má, ty nejlevnější, za deset korun. Nevm, jak se jmenuje, ale ten jeho obchod se jmenuje Hynek shop.
A ten Hynek, jak mu všichni říkáme, je úplně super zábavný a ukecaný. Mám ho ráda.

Pejskařka

18. dubna 2010 v 7:52 | Kája-14 let
Dnes si dáme zase nějaký můj kreslený výtvor.
Je to pejskařka, oblečena do modro-červena a na vodítku má takovou fifinku. Původně jsem myslela, že ta fifinka bude bílá, ale nakonec jsem ji vybarvila hnědě, takže trochu ztratila tu fifinkovskou podobu.

Nakupy, nákupy, a shoping park

15. dubna 2010 v 21:02 | Kája-14 let |  Co si myslím
V tomto kratším článku vám objasním svůj vztah k nakupování. A možná si o mě budete myslet, že jsem divná.

13.4.2010//Jeden den na prášky a další den v pohodě

13. dubna 2010 v 18:28 | Kája-14 let |  Kájinči deníček
Každá moje rýma je něčím zvláštní.
Hlavně tím, že mi trvá tři dny. To už jsem jednou popisovala. Jeden den smrkám, další den se neobejdu bez ,,olyntu"  (nevím, jak se to píše), protože mám strašně ucpaný nos, no a třetí den se mi nos uvolní a já jen cítím nehorázný rýmo-smrad.

Teď se mi to nějak protáhlo. O den. Teď už ta rýma jen dozívá, ale včera jsem si myslela, že budu doma s chřipkou! No, jestli vás to zajímá, tak čtěte dál :o).

Bratranci, kytičky a chudák polský prezident

12. dubna 2010 v 18:47 | Kája-14 let |  Kájinči deníček
Včera vstala mamka nezvykle brzo, nebo, na ni o víkendu brzo, nějak po osmé.
Úplně jsem se divila, proč vstává tak ,,brzo", a pak mi to došlo. Čekala nás velká návštěva babička, té která bydlí blíž, a měli jsme se tam setkat s bratrancema.

A když potkat se s bratrancema, tak to znamená něco velmi zajímavého, protože bratranci jsou strašně divocí a hluční a člověk je z nich vždycky celý unavený.

Dopadlo to ale trošku jinak :-).

Matematická soutěž a její dopady

10. dubna 2010 v 20:54 | Kája-14 let |  Kájinči deníček
Včera šel náš šestičlenný tým na matematickou soutěž, kterou pořádá naše škola, respektive náš třídní. A my tam ze začátku totálně prohrávali. Nakonec se nám to povedlo trošku zvednout. No, čtěte dál.


FACEBOOKmánie

9. dubna 2010 v 18:48 | Kája-14 let |  Kájinči deníček
Je to asi něco přes rok, co jsem se registrovala na facebook.
Nebo spíš, co jsem ho začala aktivně používat.
Registrovala jsem se totiž už v lednu, když jsem se o facebooku dozvěděla na blogu od Martina Duška. Hodně si ho tam vychvaloval, tak jsem chtěla zjistit, co na tom má.
Moc mě to ale nezaujalo.

Jura a Alice jsou bezva pár

8. dubna 2010 v 21:04 | Kája-14 let |  Kájinči deníček
Nebojte. Nejsem drbna. To se mi jen plete jedna praštěná písnička, kterou zpíváme ve sboru. O tom později, teď vám povím o odpadnutém tělocviku.

Šmigrust-a jak tomu říkáte u vás?

6. dubna 2010 v 17:20 | Kája-14 let |  Kájinči deníček
Článek bude možná krátký, aby si ho mohla přečíst Monička

V sobotu jsme byli na krytém aquaparku. V sestavě já, sestra a taťka. Mama byla nachlazená a tak neša. Měly jsme jít jen my dvě -jako já a sestra- , ale mamce se to absolutně nelíbilo, protože podle jejího názoru nesmí chodit takové malé děti samotné na bazén. Hm, na aquapark nepouští bez doprovodu ty, kterým ještě nebylo deset, což nám už bylo :). Tak byl s náma vyslán taťka, který nás měl celou dobu hlídat, ale už v autě jsme si řekli, že to mamka přehání a že si budeme plavat, jak nás zrovna napadne. Taťka pak potkal jedoho známého a celou dobu plaval s ním. Představte si, že blbli jako malí kluci. A my jsme s Valčou taky blbly.

Bez předehrávky to není ono...

4. dubna 2010 v 9:34 | Kája-14 let |  Kájinči deníček
Poslední dobou mám chuť seknout s houslema.
Už druhý rok totiž nebudu asi nikde vystupovat. Jako solo housle. Předehrávku jsem měla naposledy v šesté třídě, když jsem ještě chodila k paní učitelce Vašinkové, kterou jsem sice z celého srdce nenáviděla, protože byla přísná a jako malá jsem se ji bála, ale zase mě toho dost naučila. S paní učitelkou jsem vystupovala každý rok na nějaké té vétépé, veřejné třídní předehrávce. Vetšinou i dvakrát za rok.

Starosti s Fifinem a aprílové počasí

3. dubna 2010 v 10:09 | Kája-14 let |  Kájinči deníček
Od čtvrtka jsem doma. Vlastně všichni jsou doma. Z důvodu velikonočních prázdnin. Od první třídy protestuju, že by ty prázdniny mohly být už od pondělka. Ale tak aspoň něco. Vyhla jsem se hodině na sedm, to je taky dobré.
Na druhou stranu jsem z toho nervózní. To je mi podobné. Jak je delší dobu volno, je to divné. Včera jsem měla pocit, že se jde další den do školy, protože už jsem va dny byla doma a teď mi to je takové divné, že sedím doma a ještě zítra a po zítra tady budu.

Apríl, Apríl, koza žere papír...

1. dubna 2010 v 9:43 | Kája-14 let |  Kájinči deníček
Už je zase prvního dubna. Den, kdy si všichni musíme dávat pozor, aby nás někdo na něco nenachytal. Mě nikdo moc nikdy nenapálil, ale spíš proto, že nikdo neměl ani snahu, než že bych jeho vtípek prokoukla. Napálily mě snad děti ve školce, později i ve škole, takovým tím ,,hele tam je ptáček" a podobně.