Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Pipina Pepina z Prahy a jiné

15. ledna 2011 v 11:19 | Kája-14 let |  Když jsem byla ještě malá
Rozhodla jsem se po dlouhé době navázat na články popisující hry z mého dětství. Konkrétně jsou to články: Barbinox a Bejvávalo dobře. Myslela jsem, že jich bude víc, ale realita je taková, že sem pouze plánovala, co psát budu, ale nenapsala jsem.
Dnes vás seznámím s plyšáky.


Před rokem jsme se ségrou udělaly velkou plyšáčí inventuru. Přepočítaly jsme je, seřadily, vyfotily... a schovaly. V pokoji už máme jenom ty nejdůležitější, jako je Micka, nebo pipina Pepina z Prahy. A psi. Ale to je něco jiného. Jako malé jsme si s plyšákama hrály docela dost. Braly jsme je jako plnohodnotné obyvatele Pokojíčkova. Normálně se bavili, chodili ven, zpívali ve sboru a já nevím co ještě společně s panenkama. Moc jsme neřešily, že jedno je medvěd, druhé pes a třetí člověk.

Jakoúplně nejmenší jsem měla malinké plyšáčky, myšku, které jsme říkali Jerry, opičku a kravičku. Ty snad ani jména neměly. Ale to nevadí. Na divadla, které mi s nima mamka hrála, to bohatě stačilo.
jerry,kravička,opička
Když mi byly asi dva roky, účasnila se mamka jakési soutěže v časopise. Vyhrála. Výhrou byly lístky do divadla v Praze. Domluvila se teda s babičkou a já k ní poprvé jela sama přenocovat, zatímco mamka s taťkou frčeli do Prahy. Taťka si tam koupil hodinky, mamka tričko. Zbývalo jen něco koupit mně. Koupili mi tam takovou jakousi pipinu. Pipina bylo všechno, co byl pták. Aby se to rýmovalo, říkala jse ji Pepina. A odkud byla? Z Prahy. Ten přívlastek je neodmyslitelný. Je to prostě pipina Pepina z Prahy.
ppp
Musím poznamenat, že se pak narodila ségra. Jednou jsme byli nakupovat v Albertu. Ségře se tam zalíbily plyšové myši. Líbily se ji tolik, že je chtěla od Ježíška. Tak jsem ji začala chtít taky. Pod stromečkem nás pak čekaly. Připadala mi hrozná doby, než jsme ty myši konečně měly, ale myslím, že to moc dlouho nebylo. Protože od návštěvy babičky jsem ještě nějakou dobu chtěla plyšového ježka, kterého jsem tam viděla. A protože vím, že jsme tam byli na narozeniny dědy, který měl narozeniny někdy v prosinci, soudím, že po těch myších jsme mohly bláznivě toužit snad jen tak dva týdny.

Co my se s nima nahrály! Ta moje se jmenuje Karolína, podle myši z večerníčku. Má totiž stejné nohy! Ségřina byla taky chvilku Karolína, pak to ale změnila na svoje jméno, tedy na Valinku. Změn jmen prošla hodně. Jednu dobu se jmenovala Bedlinka. Po dlouhé době dostala jméno Agáta a to ji zůstalo do dnes. Dlouho jsem si pak myslela, že Agáta je jméno pro myš.

Hrály jsme, že já jsem mamka od Karolíny a ségra od Agáty. Agáta byla moje neteř a často ke mně jezdila na hlídání. Nevím proč, ale vždycky jsme se na začátku potkaly v obchodě. Často myši zkoušely oblečení od panenek a podobně! :) Žábo moje. Nablbly jsme se s nima. Často k nim chodil na návštěvu kluk Pepa. A pak často výtvarčili. Z toho se později vyvinula hra na školu Jsme dobří. Pepa Holčička společně se sestrami Luckou a Magdou tam hráli velkou roli. U myší ty ségry však ještě neměl. Jaj, jak to máme hezky zamotané.
Karolína a Agáta
Teď tady mám na řadě Micku. Černobílá čičina. Nejradši má Macka a Mourka, moje milé kočičáky. Když jsem přišla na to, že se jezdí k moři, do Řecka nebo do Itálie, moje kočky se jezdily koupat! Někdy jsem hrála, že jedou autobusem, mnohdy ale frčely na koloběžce. Řekla jsem, že na te koloběžce tam dojedou za hodinu. Muhehe. Připadalo mi to jako strašně dlouhá doba, myslela jsem, že jedou pomalu. Heh. Přitom za hodinu by na te kolobce dojely tak... *čumí do mapy* No na Hukvaldy by to snad zvládly. Pokud by měly cestovní koloběžku, jako mám já. Mimochodem, to mě inspirovalo. Jet na kolobce na Hukvaldy! Bohužel neznám žádného koloběžkáře :(

Micka
Nakonec tady ještě strčím fotku medvědů. Ti medvědi nám ještě teď okupují poličku. Ten tlustý hnědý je můj Kulička, kterého babička dovezla z Tater. Nesla ještě druhého medvěda pro batrance. Prý ji zabrali půl batohu. No, měla štěstí, že tehy jště ne světě nebyla ségra a druhý bratranec! :)

medvědi
Kája
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Deni | Web | 15. ledna 2011 v 11:26 | Reagovat

OMG :D :D ty myši jsou asi nejlepší :D

2 Mr Revnicov | E-mail | Web | 15. ledna 2011 v 11:27 | Reagovat

Prosím klkni na WEB a přihlaš se do velké soutěže.Máš nádherný blog. =)

3 Destiny | Web | 15. ledna 2011 v 11:51 | Reagovat

:D
Ta poslední fotka je boží:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama