Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Polsko: Na týden a zdarma

7. ledna 2011 v 18:20 | Kája-14 let |  Kájinči deníček
Nějak se nám oteplilo, nemyslíte? Jak koukám, vidím, že vidím víc trávy, než sněhu (jak nádherně řečeno).  Už nenosím pod bundou dvě mikiny, jak jsem měla ve zvyku v mrazech, protože je to opravdu zbytečné, bylo by moc horko. Ani čepici nenosím. Však na co, že. Nevíte náhodou někdo, kolik bylo stopňů? Já byla celý den v hudebce a večer už jsem to ani nekontrolovala, stejně už muselo být chladněji než v poledne... Ani nevíte, jak mě tohle počasí láká na jaro!


Tento týden jsme měli nemocnou profesorku na češtinu. Bude na marodce i příští týden, k tomu se přidá lyžák malých bažantů, což přidává další tři profesory, takže rozvrh hodin opravdu fajn. Tento týden jsme to měli asi nějak takhle. V pondělí jsme měli na literaturu profesorku, která nás má na tělocvik a na zeměpis. Vtipné je, že literaturu máme mezi tělocvikem a zeměpisem, takže ji někteří měli tři hodiny po sobě. Ale to nevadí. Ona je fajn. Ve středu jsme měli na supl češtiny zástupkyni ředitele. Objevila jsem tím dalšího fajn vyučujícího na škole. Do teď jsem ji neznala, ale rovněž je v pohodě. Měla nás i dneska. Včera jsme měli místo češtiny chemii. Možná si říkáte, že jsme chdáčci, ale vůbec ne. Byla to chemie, která se nám posunula ze středy-poslední hodiny, takže jsme předtím končili o hodinu dřív. Ráda jezdím domů dřív ;).

V matematikách a fyzikách jsem teď moc pozor nedávala, četla jsem si Světy psů. Měla jsem je dva, jeden z letošního ledna, druhý z loňského února. Nechala jsem si ho poslat, protože mě zaujalo hlavní téma čísla: Bernský salašnický pes. Berňáci se mi neskutečně líbí, jednou bych nějakého chtěla mít. Bohužel, je tam riziko různých nemocí a tak, takže žijí poměrně krátkou dobu. Ikdyž ze zkušenosti nějaké chovatelky se prý při aktivním životě dožívají vyššího věku. Tak nevím no. Nejsem si jistá, jestli bych byla schopna toto berňákovi zařídit. Budu se snažit, abych ho mohla mít, ale určitě si to rozmyslím. Každopádně psa nějakého mít budu! To však nemusím připomínat. Ví to o mně snad všichni, co mě znají...

Ptala jsem se Terky, o čem mám napsat a ona řekla nevím. Já toho využiju. Nevím je rocková kapela, mimochodem hrají tam mí nevlatní bratranci (synové tetiného přítele). Hm, proč to všechno říkám...ne, nechci se frajeřit jako moje ségra. Ta se s tím prosím pěkně chlubí ve škole. V uších sluchátka, hraje ji samozřjmě její kapela a ona dává všem poslechnout a říká, kdo že tam hraje. A to je to. Ona je jejich přehnaná fanynka a to jejich cedečko nám tady hraje každou chvilku. A pekelně nahlas. Brrr. To se mi hnusí. Ne že by mi ta jejich hudba připadala špatná, Nightwish je ale lepší. Kdyby aspoň nepoštěla pořád dokola ty samé písničky...

U hudby zůstaneme, ale přesuneme se do jiného žánru. K housličkám! Meditaci už mám celkem vymakanou. Vymakala jsem i věci do orchestru. Prostě jsem namakaná houslistka. Učitel ze sboru mě bere na týden do Polska! Jo! Dostali jsme pozvání od školy v Koníně, se kterou spolupracujeme. Je to super. Pojede nás patnáct, na celý týden a ještě k tomu zadarmo. Tři hodiny denně budeme hrát, na konci bude koncert. Krom toho hraní budeme jezdit různě po výletech, například i do Varšavy. Foťák bude makat jak střelený, to mi věřte. 

Pokud teda bude spolupracovat. Poslední dobou s ním mám potíže. Trvá mu, než se zapne, v průběhu focení mu zčerná display, popřípadě se na něm udělají barevné pruhy atd. Doufám že bude dobrý. Posílat ho znovu na reklamaci...Hm, to by nás baba z Goly pěkně hnala. Už tam totiž jednou reklamován byl a byly s tím velké potíže. Tím velké myslím opravdu velké.

Kája


P.S. Jo, zas ta anketa. Já prostě chci dosáhnout hezkých výsledků :) 80% ano :D Ne, stoprocentně! Ale to bych musela dát jen jednu možnou odpověď...muhehe
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 El | 7. ledna 2011 v 18:41 | Reagovat

Určitě si Berňáčka pořiď! Já mám fenečku, 24.února jí budou 2 roky a je to to nejdokonalejší stvoření na světě. Špatně se to popisuje ale přidje mi, že ona ani není pes. Že je to člověk protože ona myslí jako člověk. Velice jednoduše ale myslí. Je žárlivá a když si všímám někoho jiného než jí tak se může uskákat :-) Občas dělá blbosti a má z toho hroznou radsot, vždycky má úplné ohníčky v očičkách :-)
Má ráda stejnou hudbu jako já, ráda jí poslouchá (takže újíždí na Rammstein a Green Day :-D)
Doma na zahradě obchází bahnu protože se nechce ušpinit ale pako do kaluže klidně vleze :-D
Máš pravdu že hodně trpí na nemoce. Porto musíš zvolit dobou chovku ikdyž tam sou Berňáčci dražší. Nás stál 15.000
Taky je fajn pokud je nechceš připustit nechat je vykastrovat, prodlužuje to věk ;-)

2 Mrs. Gis | 7. ledna 2011 v 18:49 | Reagovat

METAAAAAAAAAAAAAAL!!!!!!

3 Moli | 7. ledna 2011 v 20:05 | Reagovat

Berňáci jsou úžasní, kamarádčina teta má CHS Berňáků a Australáků! Užasná kombinace <33 miluju je! Ale opravdu je to, že moc dlouho nežijí.
Ten Svět psů z minulého února, to bylo moje první číslo tohohle úžasného časopisu. Vždycky přečtu SP nehorázně rychle a pak nemám do dalšího vydání nic ke čtení :D :/ :D Mimochodem chtěla jsem si objednat to číslo Šeltie. Kolikpak to doobjednání stojí. A jak se to vlastně dělá? :D Vůbec netuším :D díky za radu :)

4 Kája | Web | 8. ledna 2011 v 9:12 | Reagovat

[3]: Em, já si to objednávala na internetu hromadně s předplatným. Ale na konci každé´ho SP je takový kupon kde si můžeš chybějící číslo objednat...

5 Veri | 8. ledna 2011 v 13:44 | Reagovat

Toho berňáka si pořiď ;), mě se taky strašně líbí a plánuju že bych si ho v dospělosti možná taky pořídila :).

U nás bylo včera ráno 7 stupňů, v zimní bundě mi bylo vedro :D...

6 Traktůůrek | Web | 8. ledna 2011 v 20:28 | Reagovat

[3]: Berňáci + Australani! :D Mít známého s takovouhle CHS, tak slintám blahem. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama