Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Sluníčko vykouklo

29. ledna 2011 v 9:49 | Kája-14 let |  Kájinči deníček
Úžasné, skvělé, bomba a já nevím co ještě. Prostě jéééé. Po dlouhé době se na Frýdek (nebo aspoň tady ten náš  kopec) usmálo sluníčko. Najednou už vím, co mi tak chybělo a proč jsem byla poslední týdny tak unavená. Chyběla mi ta zlatá koule, která se schovávala buď za mraky (nejdřív), nebo za hnusný smogový mrak (poslední dny).


Ten smog je ale fakt svinstvo. Člověk jde jen na chvilku se psem a už mu od toho páchnou vlasy. A co teprve ten pejsek! Chudák. Smrdí celý. Mamka zas kvůli smogu nemůže brát děti ve školce ven, hygiena to vždycky zakáže. Loni takhle seděli na školce celý týden, protože vzduch se nechtěl a nechtěl zlepšit.

Dneska jsem ráno vyšla na procházku. Řekla jsem si fuj a říkala jsem si, že budeme venku jen chvilku. Všude kolem bylo opravdu tak hnusně šedo...a ten pach. No ble. Když jsme se tak procházeli, uviděla jsem na jednom místě takové lehce modroučké místo. Říkala jsem si, že by se teda stav obvzduší mohl zlepšit. A on? Se zlepšil. Než jsme se vrátili domů, bylo už dcela krásně. A teď? Všude sluníčko sluníčko sluníčko a pach už taky ozdobil...a stačilo jen trošku sluka a já se už usmívala. Takže sluníčko vítězí a vítězí. Nemohla bych žít za polárním kruhem v době polární zimy.

Narodila jsem se v zimě, ale jsem jarní tvor. Uznejte, že jaro je nádherné roční období. Stejně jako loni se nehrázně těším na to, až příjde. Takový duben květen, mmm. Pokud v květnu nebudou povodně jako posledně, samozřejmě. Nevadí mi déšť, ale když brání slunku skoro celý měsíc nevykouknout, není to příjemné. No však uvidíme, jaký tento rok bude, přece jenom, je to ještě bažant :), je s námi teprv měsíc.

Včera jsme měli drsný orchestr. Padaly skvělé hlásky. Je zbytečné to tady tlumočit, protože kdo nezažil, nepochopí, ani kdyby chtěl. Máme dobrého učitele. Občas se tak dobře rozpovídá, že zabijeme velkou část zkoušecí doby. Když jsou přítomni takoví ti drzejší lidi, kteří k jeho kecům mají poznámky, je to ještě lepší. Včera jsme prohráli tak maximálně polovinu orchestru. Povídalo se fakt hodně. A samozřejmě nic nesouviselo s orchestrem, hraním na nástroj, nebo něco podobného, nepočítám-li to, jak nám vyprávěl o jedné jeho žačce která mluví neuvěřitelně spisovně. Nepochopím.

Mám fotoaparát mimo provoz. Mám pocit, že když jsem byla v prosinci ve Vídni, pěkně mi tam vymrzl. Protože ten den nějak moc nespolupracoval. A od té doby neuvěřitelně blbne. Když jsem ve čtvrtek nabila baterky, hodila je do foťáku a on mi hlásil, že jsou vybité. Pak najednou naskočily tři čárky (tedy plno), pak dvě, jedna, tři, červeno... Pak jsem něco vyfotila, chtěla jít do galéri..a ono? Fatal eror, na displei naskočily barevné čáry. Takže násilně vypnout, tedy povytáhnout baterky...no naštvala jsem se, vytáhla paměťovku a baterky a dávám foťáčkovi pár dní pauzu. Doufám, že to pomůže. Terčinemu mobilu to pomohlo. Jinak nevím, co by se s tím fotákem dalo udělat. Leda tak dát opravit, ale bůh ví kolik by to stálo. Všechny moje přístroje jsou na nic...

Kája
P.S. Štve mě ségra. Pořád mi všechno čte přes rameno a pak si ze mne dělá srandu. Není sprosté, že si čte nadpisy mojich článků a že mi komentuje konverzace na icq?
P.P.S.Pište oázky. Viz nahoře.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 hans98 | Web | 29. ledna 2011 v 10:08 | Reagovat

U nás v Liberci už taky vykouklo sluníčko :) Chystám se jít ven a užít si ho, je to tam ted opravdu pěkné...zasněžené stromy, modrá obloha...:))

2 Maruška | Web | 29. ledna 2011 v 10:22 | Reagovat

U nás mrzne, až praští. Sluníčko asi zaspalo.
Vídeň je na foťáky blbý město. O vánocích jsem dostala foťák, pak jsem jela do Vidně a tam se mi rozbil. Sice mi nevymrzl, ale zníčila jsem si ho tam :D Možná bych zkusila ještě jiný baterie, ale to spíš vypadá, že je něco s foťákem :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama