Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Rozhovor se mnou 2

10. února 2011 v 8:49 | Kája-14 let |  Staré rozhovory (do února 2011)
Otázek se sešlo celkem dost, bohužel jen od několika autorů. I tak myslím, že se zas dozvíte něco nového, co jste ještě netušili.


Jak ti doma říkají?
Tož tak různě, nejčastěji Kája. Mamka s taťkou mi snad v životě neřekli Karolínko. A jsem za to ráda. Karolínku nemám ráda už od mala. Při nástupu do školky jsem nechápala, proč mi tak paní učitelka říká, protože jsem byla zvyklá na Káju nebo Kájinku. Děti si to pak zkracovaly na ,,Karoli". Pak mi tak říkali i ve školce, protože jsem chodila do třídy s klukem, který se mnou byl i na stejném oddělení ve školce. No pak se to nějak změnilo na Káju. Heh, ale v otázce bylo, jak mi říkají doma. Kája, babičky Kájinko, občas slyším oslovení Káji...jo jedna babička mi vlastně říká i paní prezidentko, ale to by bylo na velmi dlouhé vysvětlování. Muhehe.

Máš sourozence? Popř. kolik?
Doopravdy mám jen jednu ségru, které je dvanáct, chodí na základku, kam jsem chodila já, má ráda fialovou, žirafy a nemá ráda metal. Jo a strašně nerada uklízí. Je někdy těžké sdílet s ní pokoj. No a pak mám ještě neviditelného bráchu Láďu. Muhehe. Vymyslely jsme si ho, když jsem chodila do druhé třídy. Strašně jsme chtěly, aby měla mamka ještě miminko a aby to byl kluk. Díky bohu, že se tak nestalo. Když jsme chtěly bráchu, vymyslely jsme si neviditelného Láďu. Ten se k nám do rodiny tak vžil, že už si ho prostě neumíme odmyslet, ikdyž už si s ním samozřejmě dávno nehrajeme. My ho vážně jako-převlíkaly, a jako jsme mu uklízely hračky a tak. A rodiče si taky na Láďu zvykli, mamka mu chystala talíř. Ten nás nikdy neopustí :)).

V kolika letech jsi nastoupila do školky?
Bylo to v září 1999, měla jsem tři roky a půl. Mamka nechodila do práce, takže jsem až do února, než jsem oslavila čtvrté narozky, chodila do školky jen pětkrát za měsíc. Poprvé jsem ve školce byla vlastně už v srpnu, poslední týden, bylo to takové na zvykání. Byla jsem tam dvě hodiny a byla jsem strašně udivená, že mamka někam odchází a já si tam mám hrát s nějakýma dětma. Tak nevím, jestli mi školka nebyla pořádně vysvětlena, nebo co. Ale zjistila jsem že to je fajn a chodila jsem do školky moc ráda.

Proč jsi přecházela ze základky na gympl?
Ten nápad, že přejdu, se zrodil v šesté třídě. Kolem března. Do té doby jsem byla přesvědčena, že na základce budu hezky až do devítky, připadalo mi divné odcházet. Vlastně ani nevím, jak jsem se k tomu přechodu dostala. Přecházel někdo jiný? Nebo se mě prostě mamka zeptala, jestli nechci za rok dělat příjmačky? No nevím. Každopádně jsme se o gymplu pořádně pobavily, mamka četla na internetu, cpala mi do hlavy výhody, až jsem si řekla, že pryč půjdu. Možná chtěla mamka, abych přešla a tak mi to tak nakukala. Nevím. Ale já se od té šesté třídy vážně těšila, že přejdu! Tím jsem asi neodpověděla na otázku přesně. Omlouvám se.

Kde se cítíš šťastnější?
Ve Frýdlantském ústavu, tedy gymnáziu Frýdlant n.O. náměstí T.G.M. Šťastnější tam jsem snad až o 120%. Mám tam mnohem lepší kolektiv. Na základce to bylo nic moc. Neustále mě tam šikanovali. Takže to je taky důvod, proč jsem odešla, ikdyž při té prvotní myšlence jsem na tohle nemyslela. Na gymplu jsou lepší lidi. Mnohem líp si s nima rozumím. Víte, mám pocit, že základka je tvořena debilníma sportovcema, nafouklými kravkami no a jen malinké procento tvoří fajn lidi. Mezi ty fajn lidi řadím i moji ségru. Moc se rády nemáme, ale je to normální nevypatlaný člověk. Na gymplu si přece taky nerozumím úplně se všema. Atmosféra je tam však uvolněnější. No nevím jak vám to blíž vysvětlit.
Na gymplu je prostě mnohem, mnohem lépe. Může za to ten velký skok. Základka na mizerné úrovni, gympl dobrý. Skvělý.

Příjde ti to na gymplu těžší než na základce?
Moc ne. Něco na tom asi bude, myslím, že na základce bych měla vyznamenání, ale že bych si přímo říkala, že gympl je příšerně těžký, tak to ne. Uvidíme co příjde za rok, až přejdeme na ten ,,velký" gympl.

Od kolika let hraješ na housle? Jak dlouho hraješ v orchestru?
Housle týrám od druhého pololetí první třídy, čili nějaké dva týdny před sedmými narozeninami. Pěkně dlouhá doba. A orchestr? V tom velkém jsem teprv třetí rok. Předtím jsem ještě strávila tři roky v takových menších souborech, v jednom se hrály jen písničky, ve druhém už lehčí skladby, a bylo to takové zvykání na kolektivní hru. (Válečný komplex, jak řekla Traktůůrek)

Na jaký nástroj bys chtěla umět hrát?
S houslema jsem spokojena. Pak cosi zahraju na klavír a flétnu. Takže možná by mi nevadilo se v těch dvou nástrojích zdokonalit. To bych musela cvičit, em a někdy mám problém pořádně pohrát na housle, takže ze mne bude prostě houslistka. Muhehe.

Máš zvíře? Jak se jmenuje?
Zvíře mám a myslím, že jsem o něm psala už hodněkrát. Mám psa, kterému bude v březnu pět let, plemenem je to unstandartní bišon, který je větší, než praví bišoni a nemá tak hustou srst. Oboji beru jako výhodu, běkteří bišoni jsou fak hodně malí, až to pěkné není, a srst aspoň není tak náročná na údržbu. A vůbec myslím, že je hezčí než vystavní bišoni. Ikdyž ono to tak nakonec bude u všech psů, kteří nejsou přehnaně opečováváni. Myslím takové y přeparáděné hafánky. To je jako přemalovaná ženská. Ale dobře, dostala jsem se někam jinam.
Ten můj bišon se jmenuje Fík. Je správně pošahaný, řeknu vám. A strašně rád žere. Už nám kvůli tomu přibral, muhehe. Musíme to hlídat.

Tvoje oblíbená TV stanice? Oblíbený film, pořad, seriál?
TV stanice. Och tak to je těžká otázka. Dejme tomu že ČT1, Novu a Primu celkem ve stejném poměru. No a pak občas dvojka, nova cinema (třeba Ženatý se závazky, to je drsné), na Prima COOL se občas podívám na faktor strachu, občas třeba i něco na Barrandově. Jednu stanici říct opravdu nemůžu, každá má své mouchy. Na četečku nemají praštěné sitcomy, na Nově a Primě je těch blbostí ale zas nějak nezdravě moc.
A na co ráda koukám? Film nějak číct nemůžu, ale určitě vedou spíš ty staré české. A ještě víc ty, v čem má prsty Svěrák. Muhehe. Z těch novějších se mi líbí Kdopak by se vlka bál, který jsem dokonce viděla v kině, což je co říct, protože já do kina chodím nerada. A nechte si kecy, že jsem divná.
Pořad...no nevím, kdysi jsem koukala na Kouzelnou školku, ale tyto časy už jsou pryč no. Když tam je Michal, tak občas kouknu, protože on prostě nepřestane být vtipný. Hej ale teď mě celkem zaujalo Prostřeno. Dost blbost, ale už jsem toho viděla dost.
A seriály? VYPRÁVĚJ! Které teď bohužel nevysílají, protože natočené díly došly a další teprve dopisujou a shání role na Honzíka a Lucinku a tak dále. Ale ráda si pustím něco starého, opravdu. Vyprávěj prostě vede. A jinak? Mash, Přátelé, Comeback, Ženatý se závazky, Proč bychom se netopili (před dvěmi lety na jedničce), Poste restante tež bylo dobré. Je toho dost. Ale určitě nemám ráda takové ty extra nesmysly, jako třeba Ordinace, VKV (které už tu naštěstí nejsou), Pojišťovna, Ulice a já nevím co dál, možná by se ještě něco našlo.
No a nakonec ještě musím říct že se ráda podívám na úžesnou Ovečku Shaun (její plyšovou podobu mám doma! Och!) a Garfielda&jeho přátelé. To je něco úžasného a vtipného a co na tom, že je to určeno těm mladším. Věk bývá hraničený dole, např. 18+, ale nahoře ne. Naštěstí!!!

Sportuješ? Máš radši bowling nebo běhání na stadionu?
Sportuju, závodně ne, ale závodit se přece nemusí. Ráda jezdím hlavně na kolobrndě...a běh! To je ještě lepší! (lepčejší, muhehe) Běh, ačkoliv to lidi většinou rádi nemají a při informaci před tělákem, že se poběží něco dlouhého vymýšlí, jak se ulít z tělocviku, já si zaběhám moc ráda. Třeba tak ten kilák a půl, nebo i dva, ikdyž po těch jsem kvalitně unavená. Po pár stech metrech se vždycky krásně rozběhám a pak už mi to běží samo. Krásný pocit. Jo a nesmím zapomenout na bedminton, který provozuju hlavně s Kamčou. :)) A plavání! Miluju!
No a bowling? No, bavil mě, teď už moc ne, ale možná je to tím, že chodím jen s rodičema. Kdybych šla s dobrou společností, třeba bych se i bavila... ale je to takové líné.

Věnuješ se tanci? Jakému stylu?
Bývaly to latinsko-americké, troufnu si říct, že jsem bývala dobrá, ale skokem na gymplu to muselo skončit. Čas není nafukující, ale ten vlak přece jenom cosi zabere, ikdyž samozřejm nenadávám ;).

Když jsi začínala s tímto blogem, byl hned autorský, nebo to byly takové ty začátky s pár články z wiki nebo tak....?
Pár článků z wiki. Muhehe, to mě pobavilo.
Autorská jsem začla být později. Začátky byly šílené. Začala jsem v září 2007. Jen proto, že se mi líbilo mít vlastní stránky, jinak jsem vůbec nevěděla, co tam budu dávat. Takže článků nebylo hodně, třeba tak patnáct měsíčně, ale autorské nebyly. Byly to ze začátku nějaké moje kecy dlouhé dva řádky, obrázky čehokoliv, co jsem prostě našla na internetu, nebo třeba nějaké vtipy, co jsem slyšela. Pak začaly i bleskovky a v prosinci jsem vyhlásila velkou vánoční soutěž. V lednu jsem byla nemocná...a ségra taky. Ta nějak přišla na to, že se dá dávat na blog hodně hodně článků denně...střídaly jsme se na počítači co půl hodiny a na blog flákaly nejmožnější řetězáky a další pitomosti. Nakonec mě ještě zničila kámoška, která se mi o blog starala, když jsem byla na dovolené. Ne, nemám ji to za zlé, opravdu. Jen podotýkám, že jsem potom byla ještě horší. Naštěstí mi pak ale začlo postupně svítat....v říjnu začaly články ubývat, častěji jsem psala svoje...a od ledna 2009 jsem už nic nezkopčila. Ikdyž blogu na AK se to taky tehdy moc nepodobalo ;).
No prostě to byla velká cesta, než se blog dostal tam, kde je. A myslím, že mám ještě na čem pracovat.

Kolik času trávíš na blogu a celkově na internetu?
No, em. Tvořením blogu asi...celkem dost. Řekněme že článek píšu průměrně hodinu, ikdyž poslední dobou je celkem zkracuju a jsou za půl hodiny hotové. Už mě nebaví psát takové XXL články, jak předtím, protože jsem přišla na to, že je stejnak nikdo nečte. Takže tak. Plus nějaké to čtení komentů...ale pokud není něco mimořádného, např. tvoření nového designu, tak déle jak hodinu a půl denně to není. Většinou ale mnohem míň.
A celkově na internetu? Za ty čtyři hoďky se stydím. Někdy to je míň...

V kolika letech jsi se dozvěděla, že Ježíšek ani Santa neexistují?
O Santovi jsem se naštěstí dozvěděla, až věděla, že neexistuje Ježíšek. Na toho jsem přestávala věřit nějak v první třídě, ale až do třetí jsem měla nějakou tu jistou naději...ikdyž už se mi to zdálo jako velká blbost. V té první třídě...nevím jak se to ke mně dostalo, ale bylo mi to podezřelé a tak jsem to vykecala ségře. Brala jsem to jako podvod. Nedošlo mi, že se to malým dětem tak říká a že to mají hezčí. Takže pro ségru od nějakých čtyř Ježíšek neexistuje. Zkazila jsem ji dětství :D. Spolu jsme vymýšlely různé plány, jak se přesvědčíme, že ty dárky dávají pod stromeček rodiče. Šílenost :D

Znáš pocit deja vu a co si o něm myslíš?
Myslím, že určitě existuje, ale zkušenosti s ním ještě nějak nemám.

Dostala jsi někdy dort s krtečkem?
S krtečkem ne. Ale jinak to bylo celkem zjímavé. Třeba dortový ježek. Nebo dort s kočičkama. S pejskama. S trpaslíkama. S žížalou. Máme takovou šikovnou známou, která nám peče dorty, takže jsme si mohli navymýšlet snad všechno...

Jakou máš značku mobilního telefonu?
ZTE či co. No nevím, je to prostě telefon prodavaný jako Vodafone 547i a je to přímo pro zákazníky Vodafonu. Už jsem ten přímo pro nás měla předtím, ale tamten byl Sagem...hmmm....
Jinak ten co mám je dobrý, s dotykovým displejem a jediné, co mi na něm chybí je to, že si nemůžu nastavit vlastní zvuk smsky. Byla jsem zvyklá, že mi smsku oznamovaly tři oříšky pro popelku...ale za tisíc a půl opravdu dobrá přístroj ;).

Jak moc tě mrzí konec Verizy?
Já ani nevěděla, že Veriza skončila, dokud mi nebyla položena tato otázky. Chm, Veriza, to je vlastní kapitolka. Ale náhodou s ní byla občas i sranda. Muhehe-he.

Snědla jsi někdy nějaký hmyz?
No, vědomně opravdu ne, ale říká se, že během spánku toho člověk spořádá celkem dost, takže možnost pozření hmyzu nevylučuju.

Kterému členu vaši rodiny nejvíce smrdí ponožky?
No, pes krade nejčastěji ty taťkovy... Obávám se proto, že nejvíc voní. A obyčejně to co voní psům, nám ne.

Před rokem jsi psala smajlíky tak: :-) a teď je píšeš tak: :) Proč?
Heeej, to je otázka, to opravdu nevím, prostě mám období takových smajlíků, no. Většinou toho smajla stejně udělám s dvojtou závorkou: :))

Těšíš se až si budeš moct od patnácti kupovat zápalky?
Em, jsem na to celá žhavá...

Ze Shreka: Shrek x Oslík x Kocour
Já Shreka nikdy pořádně neviděla. Jen kousek dvojky a nic mi to neřeklo. Takže nemůžu odpvědět.

Křemílek x Vochomůrka
Oba jsou vadní...ani jeden.

Oblíbený oříšek?
Vlašský z naši zahrady.

Jakou máš ráda čokoládu?
Každou obyčejnou čokoládu. Bez oříšků, bez náplně, je jedno jestli hořká nebo mléčná. Ale musí to být čokoláda! Takové ty čokoládové pochoutky nemám ráda! Vůbec mi to nechutná.

Máš ráda anime?
No, líbí se mi, když někdo kreslí anime obrázky, ale že by mě to zrovna nějak moc oslovilo, to ne.

Chutnají ti více smažené tatranky, nebo dušený makovec?
No, makovec moc ráda nemám, protože nemám ráda mák. Takže ty Tatranky. Ale smažené jsem je ještě nikdy neměla.

Oblíbené místo na tahák ve škole?
Já netahákuju. No dobře, občas si něco malinkým písmem napíšu na ruku. A pak zjistím, že se žádná písemka nakonec nepíše :D :D

Umíš si dát nohu za hlavu?
Když se dobře rozcvičím, tak jo.

Taky ti připomíná pojem ,,sudé číslo" sudy?
Já o tomtakhle nikdy nepřemýšlela...ale asi jo.

Kos nebo kokos?
Jednu dobu (asi rok a půl) jsem používala jen a jen kokosový šampon, až se mi kokos zhnusil. Takže kos. Ten lakomý, který k nám chodí každou zimu na semínka.

Chutnají ti polystyrenové kuličky?
Já je nejedla. Ale vypadají lákavě!

Naliješ mi prosím trochu toho listu?
Jo, ale kterého? Nějak nevím no.


Autoři otázek: Lejlik, Eloush Prdloush, Veriza, Great Mhery, Mikča a Liliann.
Děkuju za otázky. Bavilo mě odpovídat. Tak snad jste se dozvěděli, co jste chtěli.

A ti co se neptali a rozhovor přečetli, určitě se dozvěděli něco nového... :))
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Monky^^ | Web | 10. února 2011 v 8:55 | Reagovat

Hele, to je ale velice originální nápad, napsat článek, kde ti lidé mohou pokládat otázky a ty to tak pěkně zformuluješ :) Chválím, moc hezké =)

2 Kája | Web | 10. února 2011 v 8:58 | Reagovat

[1]: Děkuju :))

3 M U F F I N ♥ | Web | 10. února 2011 v 8:58 | Reagovat

pěkný blog..

4 Geisha* | Web | 11. února 2011 v 12:32 | Reagovat

najlepšia zápalková otázka :D

5 Lejlik | Web | 11. února 2011 v 17:01 | Reagovat

mě teda sudá čísla vždycky připomínala sudy! proto jsem je taky měla radši než lichá :D

6 Great Mhery | Web | 17. února 2011 v 18:14 | Reagovat

Nejsi divná, že nechodíš do kina. Já taky moc ne, to raději doma. V kině lidi chroustají popcorn, chodí na záchod a ruší, kdežto doma to máš leckdy levněji v lepší kvalitě.

7 Bleskoblesk Umeme Uma | 29. srpna 2012 v 22:13 | Reagovat

[6]: Já také nechodím do kina.
Udělala bys se mnou rozhovor,prosím?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama