Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Květen 2011

Nakresleno... Bernský salašnický pes

30. května 2011 v 20:04 | Kája-15 let
Tak se to stalo. Nakreslila jsem něco, o čem si myslím, že není zas tak strašné. Dokonce bych řekla, že je to i celkem slušné a proto jsem se rozhodla, že na blog příjde po dlouhatánské době můj obrázek. Nejsem kdoví jaký malíř, ale nejsem na tomani moc špatně. Jsem prostě asi umělecky nadaná, smůla je, že ani v jednom směru nevynikám. No co naděláme.


Takko výlet

29. května 2011 v 9:17 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Pomoc! Včera jsem absolvovala se sestřičkou a tatínkem výlet do Takka. Nedobrovolně. Celé to vzniklo tak, že se ségře v létáku zalíbily nějaké šortky a začala je šíleně chtít. Začala otravovat mamku s tím, aby s ní v sobotu zašla do Takka. Mamce se ale včera nějak nechtělo, navíc měla hodně práce. Taťak se slitoval a řekl, že tam s ní zajede. Jenže taťka je chlap. Byl hlavně na odvoz a placení. Chtěl se podívat vedle do Oukeje, ani by ji třeba tolik neporadil a tak. Prostě se stalo, že jsem musela taky.

Předehrávka, školní nic nedělání...

28. května 2011 v 9:59 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Světe div se, minulou neděli jsem strávila s vlastní rodinou! Takovým událostem se poslední dobou strašně vyhýbám, ani neumím pořádně vysvětlit proč. Necítím se s nima dobře, často se nudím, ani si pořádně nerozumíme.. a hlavně, za rodinu už víc považuju Terezku a mistra. Jenže když ani jeden z nich nemá na mne čas? A Kamilka asi taky ne? Řekla jsem si, že než sedět doma, půjdu radši s nima.

Sen máme. Ale jak to bude doopravdy?

26. května 2011 v 19:43 | Kája-15 let |  Co si myslím
Určitě má každý nějakou představu o tom, jak by měla vypadat jeho budoucnost. Představy, které se postupem věku mění. Člověk jednak začíná přemýšlet reálněji a reálněji, dále, naše zájmy se od dětství změní o sto osmdesát stupňů. Například ve třetí třídě jsem chtěla být zdravotní sestřička. Teď? Nechápu, jak mě mohlo něco takového napadat-hnusí se mi pohled na krev a podobně. Ne že bych přímo nějak omdlívala, ale stejně. Roztřesou se mi vnitřnosti a tak.

Stěžování na svět

26. května 2011 v 13:47 | Kája-15 let
Co to mám zase za období? Proč jsem zase tak blbá? Měl by se pro mne vymyslet nějaký krutý a tvrdý trest. Proč poslední dobou odmítám společnost a jsem na všechny taková... jaká jsem? Se mnou to je fakt těžké. Vím že to není tak dávno, co jsem si stěžovala naposledy. Ha. Malinko se to se mnou zlepšilo, ale teď opět. Jsem na okolí tak nepříjemná! Hodně. Někdy si říkám, jestli jsem na tom mentálně vůbec v pořádku. Papíry žádné nemám, takže asi nejspíš ano. Bude to spíš tím, že jsem po babičce. Jo. To bude ono. Což je opravdu smutné. Když si představím, že na své okolí působím tak jako ona a že to se mnou bude ještě horší, je mi fakt na blití. Ach jo. Dá se sděděná povaha nějak přeměnit? Asi ne co.... Jako babka budu opuštěná někde sama a nikdo se se mnou nebude kvůli tomu bavit... (ti lidi budou dělat dobře) No jo...

Noční přemýšlení o světě

24. května 2011 v 8:15 | Kája-15 let
psáno 22.5. večer, začátek psaní: krátce po jedenácté hodině
Je jedenáct. Je jedenáct a já jsem plná života. Touto dobou už většinou dávno spím, nebo jdu, celá bledá se zavírajícíma očima spát. Dnes sedím na stole, který stojí u otevřeného okna a koukám ven. Mám sto chutí se obout a projít se tmavým městem. Za nedlouho zhasnou lapmpy. Bude tady tma jako v dupce. Jen pár oken, ve kterých bydlí nespavci, bude svítit. Nespavci jako já. Zvláštní je, že je takové teplo. Jsem tu jen v dlouhém třičku a boso, přitom je mi teplo.

Když se nezadaří

22. května 2011 v 9:53 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Těšila jsem se, nehorázně jsem se celé dva týdny těšila na moment, kdy všichni společně vejdeme do areálu vodní zábavy a budeme celou následující (asi) hodinu a půl blbnout, smát se, šílet a snažit se, aby nás kvůli tomu nemuseli vyhodit z aquaparku. Jenže je zbytečné se těšít, aby pak člověk nebyl zbytečně zklamaný. Tehdy mě to nenapadlo.

Ulejvárna

20. května 2011 v 22:55 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Měli jsme to ale pohodový týden! Smutné je, že na úkor jiných. Nejstarší studenti na škole se potili u zkoušek dospělosti, zatímco my jsem měli každý den školu jen do tři čtvrtě na dvanáct, z čehož jsme spoustu hodin jen koukali na film(y). Co víc si přát? Asi jen absolutní volno... Připadá mi dost nespravedlivé, že si pochvalujeme maturity. Za čtyři roky to určitě dělat nebudeme.

Život neznamená být živ, ale žít v pohodě

19. května 2011 v 19:19 | Kája-15 let |  Co si myslím
Blanka nám zas dala za úkol napsat v občance slohovku. Tentokrát jsem něco spáchala, ale jsou to takové blbiny, že se bych se opravdu styděla, kdyby se to mělo číst před celou třídou. Proto jsem sedla a napsala to ještě jednou. Tentokrát trošku rozumněji. Fakt. Předtím jsem to napsala jako nějakou blbost, tak nějak jsem to pojala vtipně, v češtině by z toho opravdu radost nebyla. Byl to spíš takový fejeton, a ještě k tomu pěkně praštěný. Takže jsem to napsala ještě jednou. Plácám tam páté přes deváté, ale je to o 100% lepší. A nevyskytuje se tam slovo žáběžel.

Áčko, tunel

17. května 2011 v 20:13 | Kája-15 let |  náš pejsánek fík
Není to tak dlouho, co jsem s Fíčkem začali běhat agility. Po těch pár trénincích musím uznat, že je vážně zábava a že to Fíkovi jde. A taky se mi zdá, že je díky tomu takový poslušnější.. no pěkně popořádku...

Bydlím ve Frýdku a jsem na to hrdá

15. května 2011 v 10:11 | Kája-15 let |  Co si myslím
Bydlím ve Frýdku-Místku, v městské části Frýdek. Frýdek je na takovém fajnem kopcu, hlavně k mému domu se musí krásně do kopce, v čemž máme proti Místku výhodu. Zatímco oni byli loni tak trochu ohrožení rozzuřenou Ostravicí, která teče uprostřed města, my nahoře jsme se mohli smát. Dokud to nezajde tak daleko, až ke strhnutí toho našeho kopce, je to všechno v pohodě. Ty povodňové myšlenky mám kvůli tomu dešti, který prší a prší, až se na cestě vytvořil rybník, a taky proto, že je to rok, co se Ostravice vylívala do Místeckého parku a nejezdil kvůli ní vlak. Ale tak. Pojďme se věnovat něčemu jinému, než povodním.


Nightwish

14. května 2011 v 11:06 | Kája-15 let |  Co si myslím
Každý máme rád něco jiného. Každému do sluchátek hraje jiná hudba. Například mně nejčastěji hraje Nightwish. Sama nevím, co mě na te kapele tak okouzlilo. Je to už dost dlouho, asi tak dva roky, co se mi jejich písničky zalíbily. Ze začátku jsem poslouchala jen ty jemné, například Evu nebo Swan heart, postupně jsem si našla cestu k tvrdším písničkám, což mě pak zasvětilo do poslouchání metalu, což je už jiná kapitola. Bez Ewy bych však nikdy nepoznala kouzlo Lordiků nebo Mejdnů.

Kopretiny kvetou

12. května 2011 v 20:29 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Musela jsem dneska valit oči. Ony už kvetou kopretiny. To teplé počasí je nějak pohnalo, většinou kvetou až ke konci, ne? Okamžitě jsem jeden květ utrhla, aby mi mamka věřila. Když jsem ji totiž ke konci března vykládala o pampeliškách, vůbec mi nevěřila, důkaz jsem totiž nevzala. Prý že jsem si to určitě spletla s podbělem. Takové urážky...

Rytmus

11. května 2011 v 17:45 | Kája-15 let |  Co si myslím
Hha. Nebudu mluvit, respektive psát o dorřování dob při hře na housle, což je teď v Meditaci celkem zlý problé, protože ničí celkovou souhru s klavírem. Jenže jak jistě víte, poslední dobou se rýpu v cizích věcech, takže to o mně určitě nebude. Bude to o tom frajerovi Patriku Vrbovském, který si říká Rytmus. Jo, ta hvězda se slunečními brýlemi, která sedí v porotě soutěže Superstar.

Horor matematiky

9. května 2011 v 16:23 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Množina, kořen, funkce...blabla. Slova, která chudáci studenti poslouchají už skoro třináct minut a naděje, že by to ustalo, bude ještě nejméně půl hodiny v nedohlednu. Z otravného povídání si však nikdo nic nebere...každý se snaží dělat něco jiného.

Aprílové počasí v květnu

7. května 2011 v 9:15 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Opět deníkový příspevek po týdnu. Po týdnu šíleného počasí, po týdnu bez taťky, který byl na Slovensku, aby se přiučil montovat nějaké auta či co, po týdnu, kdy se nám dařilo v hokeji, po týdnu...ani nevím čeho. Divím se, že mě nic nepřinutilo napsat článek, ani trapná paní profesorka, ani extrémně povedená souhra z klavírem, ani přepisování amaranthu a dalších věcí. Prostě je sobota a já místo toho, abych se dala do nácviku třicáté páté lekce psaní všemi deseti, abych dostala nějakou slušnou známku, píšu článek. Jakým způsobem? Nekoukám na klávesnici, používám asi všechny prsty, ale ne podle nějakých pravidel, ale prostě tak, jak mi to zrovna vyjde. Muhehe.


Kvete kvete

6. května 2011 v 18:13 | Kája-15 let |  Fotky
Upozorňovala jsem, že kvetoucí fotky ještě budou. Dneska nějaké dávám. Jinak už mi dochází inspirace k focení, takže v květnu už to vidím na tak maximálně jednu dávku, takže se nebojte.

Posrané fanynky

3. května 2011 v 17:19 | Kája-15 let |  Co si myslím
Mluvím o tom včerejším vyřazování v superstar a o těch praštěných pištících holkách, které dostaly šílený hysterický záchvat. Nechápu, jak to tak můžou prožívat. Vždyť to jsou jen nějací kluci ze superstar, sakra. Já vím, že asi radost neudělá, když vypadne někdo, komu fandíte. Možná jste pak z toho chvilku smutní. Ale toto...?

Jabloň a další

2. května 2011 v 16:00 | Kája-15 let |  Fotky

Domů z nádraží jsem šla, jako obvykle, když je tak hezky, pěšky. V batohu jsem měla foťák, protože jako fotoholička ho nosím opravdu všude, bez jeho doprovodu se neobejdu. Jak jsem tak šla, uviděla jsem rozkvetlou jabloň a prostě mi to nedalo. S foťákem v ruce a s očima šilhajícíma na displej jsem tam stála pěkně dlouho.

Spěchej pomalu

1. května 2011 v 8:53 | Kája-14 let |  Aktuálnější spisovatelčení
Lucie se probudila. Kolem ní něco pípalo. Pootevřela oči. Chtěla otočit hlavu, aby se podívala, co je zdrojem toho pípání, ale nešlo to. Jako by ji hlavu někdo přilepil. Vyděšením vykřikla.