Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Spěchej pomalu

1. května 2011 v 8:53 | Kája-14 let |  Aktuálnější spisovatelčení
Lucie se probudila. Kolem ní něco pípalo. Pootevřela oči. Chtěla otočit hlavu, aby se podívala, co je zdrojem toho pípání, ale nešlo to. Jako by ji hlavu někdo přilepil. Vyděšením vykřikla.

,,Už se probrala!" uslyšela špitat nějakou ženu.
,,Ahoj, víš jak se jmenuješ?" zeptal se Lucie ten hlas.
,,Chovancová. Lucie Chovancová." odpověděla roztřeseným hlasem Lucie. Nechápala, co se to děje. ,,Kde jsem?" otázala se. Její hlas bohužel skoro nevyzněl. Nikdo si ji nevšiml. Taková ignorace Lucii naštvala. Zkusila to ještě jednou. Někdo ji konečně porozuměl. Naklonila se nad ní nějaká žena. Cosi ji povídala, Lucie ji ale moc neposlouchala. Stejně ji to bylo jasné. Podle ženina bílého úboru. Je v nemocnici.

Jak se tam dostala? Lucie sama pořádně nevěděla. Chtěla se na tohle a ještě pár dalších věcí zeptat, začaly se ji ale zavírat oči. Usnula. Spánek to byl rušný. Budilo ji divné troubení auta. A houkání. Houkání sanitky! Vyděšeně otevřela oči. Vzpomněla si. Vzpomněla si na všechno.

Ráno bylo jako každé jiné. V šest třicet se tichým pokojem ozvala předehra Luciiny oblíbené písničky. Dál se nedostala, Lucie rychle chňapla po mobilu. Je to sice budík, ale má vzbudit pouze ji, ne mladšího bratra, který spí jen za tenkou zdí.
,,Po dobru musí příjt nějaké to zlo..." vzdychla Lucie a shodila ze sebe peřinu. Tím dobrem myslela sladký spánek, zlem kruté vstávání. Sedla si, promnula oči a zahájila každodenní rituál. Co nejbleskovější naházení správných učebnic do batohu, převlekání a krmení králíka. Kvůli poslední činnosti přišla nedávno do školy pozdě. Králík ji totiž utekl a schoval se pod postel. Lucie ho potom hledala. Nemůže nechat králíka jen tak volně v bytě, když není doma. Musí ho alespoň trošku hlídat. Rozhryzené věci o tom ví své.

,,Bré..." řekla Lucie, když ve tři čtvrtě na sedm vešla do kuchyně, aby snědla něco k snídani a nachystala si nějakou tu svačinu. Svačina je pro ni velmi důležitá věc, kterou si bere do školy. Bez učebnice se dá přežít, když zapomene sešit, může psát na papír, tužku ji někdo půjčí, se svačinou to tak jednoduché není.
,,Čau Luc." Odpověděla Lucii maminka a víc už si ji nevšímala. Byla zabraná do čtení rozhovoru s nějakou praštěnou hvězdou.
Lucka si ukrojila kus buchty, kterou den předtím upekla. Dobrá mramorová bábovka. Bohužel strašně drobí. Je lepší si na takovou buchtu brát talíř. Čistý však žádný ve skříňce nebyl a špinavý se ji mýt nechtěl. Tak se na to vykašlala.
,,Proboha! Koukni pod sebe!" zhrozila se mamka, když konečně dočetla ten rozhovor a podívala se, co její dcera vlastně dělá.
,,Muhehe." Usmála se Lucka a vstala ze židle, jakože už půjde do školy.
,,Ty odcházíš? Hele, nejdřív to pěkně uklidíš!" podala mamka příkaz. To by tak nešlo, aby ji doma zůstal takový svinčík.
,,Noo joooo..."zabručela Lucka a dala se do práce.

Práce ji příliš zdržela. Na zastávku vybíhala minutu před odjezdem jejího autobusu. Stihne to? Nestihne? To se uvidí. Dala se do běhu. Běžela, běžela a absolutně si nevšimla, že běží přímo proti autu... Auto zpomalovalo, narazilo do ní jen málo. To ale stačilo k tomu, aby spadla a kvalitně se přitom bouchla do hlavy. Tak kvalitně, že zanedlouho upadla do bezvědomí. Několikrát se pak probrala, ale jen na chviličku. Do hlavy se ji stejnak dostalo jen to ošklivé houkání sanitky...

...

Ach má žábo!
Nevím, jestli to tady o mně někdo ví, ale já jsem nehorázná spisovatelka, která popsala už nespočitatelné množství sešitů a dokumentů Word (žádný Writer, pane présore). Nevím co mě to popadlo, že najednou musím svůj výplod házet na blog. Nehorázně se za to stydím.

Kája
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 hlavní barbie girl | Web | 1. května 2011 v 11:29 | Reagovat

Ahoj,informuji tě o nové soutěži s názvem MNNK neboli má nová nejlepší kamarádka,kde můžeš vyhrát hodnotné ceny.
Co NNK vyhraje?
-svou rubriku na tomto blogu
-diplomek
-dárek jako překvapení
-a další ceny (info o těchto dalších cenách přidám později)

Chceš být má nová nejlepší kamarádka? Tak mi tuto přihlášku pošli na veronika.penkava@seznam.cz :
-tvé jméno a příjmení
-tvé datum narození
-něco o sobě (např.nejoblíbenější parfém,modní značka,časopis,film,hudba,celebrity a tak dále)
-přilož svou fotku (můžeš i více fotek)
-jsi už barbie členka nebo ještě ne?
-proč chceš být má nejlepší kamarádka?
-proč myslíš,že by ses zrovna ty stala mou NNK?
-jak se ti líbí blog? co by si tu chtěla přidat a nebo změnit?

Více informací najdeš zde: http://truefabulousgirls-celebrate.blog.cz/1104/soutez-moje-nova-nejlepsi-kamaradka-ii

Je to pouze pro ty,kteří chtějí,takže tě do ničeho nenutim.

PS: Je to soutěž na minimálně 8 kol,takže ke konci zbyde jen jedna vítězka.
Přihlásit se můžeš do 30.05.2011

2 Hjůbí | Web | 1. května 2011 v 11:36 | Reagovat

Stydíš?! Vždyť je to skvělý :-)

3 Geisha* | Web | 2. května 2011 v 15:39 | Reagovat

Cíí, dobré! Dúfam, že bude aj pokračovanie :)

4 Terezka | 3. května 2011 v 13:09 | Reagovat

Jů. To je správné. :D Jen to sem házej dál. :D To s tím králíkem mi připomnělo jednu historku s jedním psem. Ti někdy povím. :D

5 Aňa | Web | 15. prosince 2012 v 10:16 | Reagovat

Vždyť je to skvělé! Jednou kamarádka spěchala na autobus a já s ní. Jí srazilo auto. Mě ne protože jsem byla pomalejší.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama