Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Červen 2011

Deník nachlazené absolventky ZŠ

30. června 2011 v 13:13 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Včera jsem byla doma. Heč! Protože se mi nikam nechtělo. Já vím že to zní blbě, ale je to tak. Měli jsme původně jít na Lysou horu, ale třídní nám to zrušil. On nám vlastně zrušil celou hromadu školních výletů (děkujeme, pane profesore), se zrušením Lysé hory mu pomohla naše třídní předsedkyně (nebo něco na ten způsob). Odkývala třídnímu na jeho otázku, jestli na tu Lysou opravdu chceme, nebo bychom radši jen opekli párky a tak. Je mi to jasné, na podpatkách by se přece na Lysou špatně šlo... Tak se rozhodlo, že se půjde jenom k řece. Na to mě neužije. Ani bych se tam neměla s kým bavit, Traktůůrek nemocná, Kamča na Judas a muž u zubaře. Tak jsem prostě zůstala doma. Stejně je to nakonec dobře, jsem k tomu kvalitně nachlazená.

Odevzdávání učebnic=šílenost na entou

28. června 2011 v 16:06 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Dneska jsme naposledy odevzdávali učebnice. Příští rok už jsme ,,velký gympl", takže si je budeme muset kupovat sami. Patřičně jsem si to užila, asi aby mi nebylo líto, že je to naposledy. Neměla jsem to původně v úmysl, ale co by člověk neudělal pro kámošky, že jo. Neodevzdávala jsem učebnice jen za sebe, ale ještě za další tři holky. Což bylo šílené třídění na to, co je čí, tahání do patra a třídění podle titulů před dozorujícím profesorem. Hm..

Třídní kronika

27. června 2011 v 18:42 | Kája-15 let |  Co si myslím
Je mi líto, že se ta naše třídní kronika vede, tak, jak se vede. Jsem akční, ráda bych do ní zapisovala třeba každý týden, ale žáběžel se ke mne dostala pozdě. Ale je u mne a teď si to budu hlídat, takže již nebude tak prázdná. Když už jsme si jednou koupili takovou pořádnou tlustou knihu, tak měla by být popsaná ne?

Dobrá čajovna Frýdek-Místek

25. června 2011 v 9:47 | Kája-15 let |  Zajímavosti
Ta vůně, která člověka omámí, jakmile vstoupí dovnitř. Ta hudba. Ta atmosféra, kterou vytvoří přítmí v kombinace s již jmenovanou vůní a hudbou. Polštářky, na kterých se tak hezky hačá. Nové stolky u proutěných křesílek. Trámy, které chceme vždycky odnést a říct, že jsme s nimi přišli. Obsluha, která na rozdíl ode mne těm čajum naprosto přesně rozumí. Obsluha, pro kterou je zákazník velký pán, kterého je nutné uctívat. To jejich přání hezké cesty a dobrého zbytku dne. Ty jejich čaje, které většinou voní a chutnají po jeteli. A dobré sušenky, které k čaji podávají. Mmmm!

Škatulata hejbejte se

24. června 2011 v 17:25 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Rozvrh hodin je před prázdninama celý dokopaný. Jasně, pořádně se neučíme od začátku května, ale to pomineme, že ano. Celý den byl takový ustěhovaný, zabila to samozřejmě chemie. Odpolední orchestr taky neměl chybu. Prostě celý den perfektní. Včetně hádky o tom, co je lepší, jestli končit dneska, nebo až ve čtvrtek. Hlavní hádka proběhla včera na facebooku s někým jiným. Musela jsem se nějak ubránit před posměšky, že jo. Dneska jsem své názory pouze obhajovala. Haha.


R.I.P. sbore

23. června 2011 v 19:41 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Tak jsem byla naposledy ve sboru. Vůbec nevím, co po tolika letech chození do hudebky ve čtvrtek budu dělat. Pokud se nám nepovede založit tu naši slavnou kapelu, která je zatím spíše našími sny, budu mít nějak málo práce. Asi se budu muset začít věnovat něčemu dalšímu. Ikdyž kdo ví, přecházím již oficiálně na střední a budeme mít víc hodin, takže nakonec třeba budu ráda. No uvidíme.


Dělat, že hraju!

22. června 2011 v 17:26 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Jsou věci, které opravdu nemusím. Mezi takové patří například míčové hry. Volejbal, basket...dneska byl mým utrpením fotbal. To jsou taky nápady, aby hrály holky fotbal. Ale spolužačky to asi baví, takže dneska musely mít radost, když jsme dostaly balon se slovy hrajte fotbal. Nevím, co na tom vidí, je to jen hloupé lítání za míčem.

Atomová bomba udělá bum-a je to

21. června 2011 v 16:19 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Mám za sebou radioaktivní písemku z fyziky. Radioaktivní a taky tajemnou a nekonečnou, jako bylo minulé téma týdne. Zkrátka, psali jsme na jadernou energii a úvod do astrofyziky. Nevím, proč vždycky píšeme písemku trochu z toho trchu z toho, proč nepíšeme písemku po uzavření nějakého tématu, ale to je asi fuk. Před uzavřením známek se něco napsat muselo a abych pravdu řekla, pro mne to byla hodně důležitá písemka a jestli dopadla nějak normálně, mohla by mi ještě zlepšit známku. Já osobně jsem s tím jak jsem to napsala spokojená, ale jak znám našeho třídního, on si něco najde a bude po srandě.

Zatlučené deskama

19. června 2011 v 10:11 | Kája-15 let |  Co si myslím
,,Tati, a co je za vesmírem?" ,,Za vesmírem je to zatlučené deskama." Tatínek se se svou odpovědí nepáral. Je to tam zatlučené deskama a basta, dál už nic není. Nebo ano? Jak vysvětlit dítěti, že vesmír nekončí, když to ani nemáme dokázané? A co tam teda je, jestli ten vesmír opravdu někde končí? Co je za ,,obalem" vesmíru? Nejjednodušší je říct si teorii o deskách, nebo něco, co ji je hodně podobné a je to. Člověku to mnohdy stačí. Ale když ho přepadne přemýšlecí nálada?

Mladá odbornice

18. června 2011 v 10:03 | Kája-15 let |  Když jsem byla ještě malá
Vesmír mi příjde nesmírně zajímavý, tajemný a kouzelný. Ráda se dívám na dokumenty o vesmíru nebo čtu nejrůznější články, které se vesmíru alespoň trochu týkají. Už ale nemám takovou mánii, jako jsem měla když mi bylo asi tak sedm osm. Byla jsem vesmírem úplně posedlá. Měla jsem dokonce i knížku, ze které jsem přeříkavala nazpaměť, za jak dlouho která planeta oběhne slunce atd. Některé věci vím ještě teď. Třeba Jupiteru trvá oběh slunce dvanáct let-takže jeden jupiterový rok jsem už zažila.

Oni stávkujou, my si užíváme aneb velmi cvoklé dopoledne s dětmi a psy

16. června 2011 v 13:44 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Ke stávce se přidaly i české dráhy, které obyčejně používáme k dopravě do školy. A tak se stalo, že jsme se do školy nedostavili. No dobré, máte pravdu, ČSAD F-M se připojilo k Ostravě, tudíž nestávkujou, jenom vyjádřují souhlas se stávkou, takže jsme se do te školy dostat mohli. Ale řeknu vám to takhle. Autobusy jezdí moc brzo, nebo moc pozdě, cesta se prodlouží a tak dále a tak dál, bylo by strašně náročné do te školy jet autobusem, tak jsme se na to prostě vykvajzli a užili si šílené dopoledne po svém.

Značkové vs. vietnamské oblečení

15. června 2011 v 17:42 | Kája-15 let |  Co si myslím
Obsah článku byl přestěhován. Klikejte, prosím, na odkaz:

http://www.kajinblog.cz/2017/01/znackove-vs-vietnamske-obleceni.html

Děkuji za pochopení.

...už budou

14. června 2011 v 17:12 | Kája-15 let |  Co si myslím
Procházela jsem se s Fíčkem po naší ulici a ucítila tu nádhernou sladkou vůni... do uší mi znělo typické bzučení... šla jsem ulicí, kterou bych každý červen nejradši přejmenovala na Lípovou, protože národních stromů zde roste opravdu požehnaně. Voní to všude, kam se hnete. Pokud by někdo nepoznal z kalendáře, že už budou prázdniny, zjistí to stoprocentně podle kvetoucích líp.

Na Martinku

12. června 2011 v 18:00 | Kája-15 let |  Když jsem byla ještě malá
Na Martinku není žádná kniha, film, divadelní hra, plány vraždy ani sexuální poloha. Je to jen a pouze hra, kterou jsme hrály se ségrou a mamkou, když jsme byly malé. Hodně malé. Proč na Martinku? Hlavní postavou byla panenka Martinka, kolem ní se to celé točilo. A když jsme si chtěly hrát, tak jsme vždycky mamce říkaly ,,Mamíí, pojď si s náma hrát na Martinku!"

Hukvaldy

11. června 2011 v 20:49 | Kája-15 let |  Fotky
Muž na Maidnech (jak já mu závidím), Terka se šrotí bižuli, protože ji čeká velké přezkoušení, Kamilka slavila své patnáctiny, které měla v březnu. Zkrátka byli zaneprázdněni, neměla jsem s kým co podniknout. A tak jsem po dlouhé době povýletila s mamkou a taťkou. Jelo se na místo, kde jsem opravdu nikdy nebyla (haha). Na Hukvaldy.

Nečekaná věc v ťapce

10. června 2011 v 21:15 | Kája-15 let |  náš pejsánek fík
Asi před týdnem jsme si všimli, že má Fík nějakou divnou ranku na noze. Pořád si ji lízal a žužlal. Bylo nám to divné. Ani jsme si nevzpomínali na žádné klíště nebo tak. Tak jsem si říkali, že ho asi něco štíplo, nebo že se o něco v trávě zranil. U psů to přece jneom není takový problém, když pořád lítají bosky v trávě.

Reportáž ze školního výletu

9. června 2011 v 15:48 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Dne 9.6.2011 si vyjela třída 2.A z gymnázia ve Frýdlantě nad Ostravicí na školní výlet. Počasí sice nebylo příliš moudré, v jejich výletě to však nevadilo. Tam kam jeli totiž naštěstí vůbec neprší. Kdyby pršelo, bylo by to nedobré... Pan ředitel by určitě vůbec nebyl rád.

Dutka.. muhehe

8. června 2011 v 18:14 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Přátelé, vypadá to tak, že já, taková celkem slušní studentka, dostanu dutku třídního učitele. Tradá. Než o mně začněte mít špatné mínění, ráda bych vás upozornila na to, že náš třídní je opravdu ďas. Za cokoliv, co se mu nelíbí, dá čárku. Čárka=napomenutí třídního učitele. Čárka3 je už právě zmiňovaná dutka. Fajn že?

Pletence z bužirek

6. června 2011 v 21:31 | Kája-15 let |  Když jsem byla ještě malá
Víte, co jsem nedávno vyhrabala? Takové to pletené z barevných bužirek. Jednu dobu to byl totální hit, přelom třetí čtvrté třídy, vím, že neexistoval nikdo, kdo by ty ,,drátky", jak jsem tomu říkala, když jsem ještě pořádně nevěděla, co to je, nikdy neměl v ruce. Okamžitě jsem si vzpomněla na to, jak se to pletlo. Dokonce jsem našla i jednu rozpletenou klíčenku, tak ji teď doplétám.

Milovaný nástroj

4. června 2011 v 18:59 | Kája-15 let |  Fotky

Housle! Přišla jsem k nim jako slepy k huslim a teď je miluju. Produkovat hudbu vlastní je ještě lepší, než si pustit Run to the hills, Amranth nebo Škaredý holky. Původně jsem chtěla hrát na flétnu, pak jsem chodila do PHV a když jsme měli mít vystoupení, doprovázela nás k jedné písničce blonďatá Terezka na housličky. Tehdy jsem se do houslí zamilovala. Pak se nás ptali, na co chceme hrát, a já řekla, že na flétnu nebo na housle. Paní učitelka věděla, že na flétnu je nával, a tak mě automaticky napsala na housličky...