Hukvaldy

11. června 2011 v 20:49 | Kája-15 let |  Fotky
Muž na Maidnech (jak já mu závidím), Terka se šrotí bižuli, protože ji čeká velké přezkoušení, Kamilka slavila své patnáctiny, které měla v březnu. Zkrátka byli zaneprázdněni, neměla jsem s kým co podniknout. A tak jsem po dlouhé době povýletila s mamkou a taťkou. Jelo se na místo, kde jsem opravdu nikdy nebyla (haha). Na Hukvaldy.


Nejdřív jsme skočili k veteřináři, aby skontrolovali Fifinovu nohu a pak se vyrazilo. Autem je tam člověk coby dup. Musí jet po dálnici kolem Tesca, pak kolem dvou podniků, které se jmenujou Hannah a Hanko, až na to, že Hannah není Hannah a Hanko je Blanco (rodinný výplod-neřešit), kolem odbočky do chlebovic, pak se projede úsekem, který se opravuje (no to je jenom dočasné, pravda) a pak se jede doleva. A jede se a jede se až se tam prostě dojede. divné je, že dneska po nás nikdo nechtěl žádné parkovné. Vždycky z lidí tahají spoustu peněz. Se jim to tam vyplatí.

Řekli jsme, že dneska kalíme na tropical a šli jsme rovnou na hrad. Hned na začátku obory se nám nastavoval daněk. Oni tam už jsou nějací zvyklí na lidi. Tento byl od nás opravdu jen kousíček a vypadal, že by šel i blíž, takže jsem se ho trošku i bála. Nevíte, co takové zvíře může udělat. Ale kdo ví, co si on myslel o nás, když jsem na něj vytasila ten svůj divný stříbrný nástroj (nůž ne pro žábu, myslím foťák!).


Pak jsme šli dál. Potkali jsme jiné zvíře, tentokrát však ne živé. Myslím lišku Bystroušku. Mám tu od ní barevnou fotku. A taky mám jednu, kterou fotil taťka. Jsem na ní já jak fotím. Je to pěkné, ale ještě není v počítači.


A pak hurá bez zastavení nahoru. Tentokrát jsem ani nefotila ty veliké kořeny od těch statných buků, protože jsem vedla psa a tak se mi nechtěl vytahovat foťák. Další snímky tedy vznikaly až na hradě, po té, co jsme zaplatili čtyřicet korun za mě, za rodiče po šedesáti a pak ještě desetikorunu za psa. Za psy tam určitě hodně vydělají, protože jich tam bylo opravdu požehnaně. Když jsme šli nahoru, taťka si dělal srandu, že tam asi v pět zavírají (bylo půl páté), protože všichni lidi šli pouze dolů. Normálně chodí nahoru i dolů, ale tentokrát jsme šli nahoru jen my. Později jsme ještě dohnali nějakého padlého cyklistu, kterého jsme potom viděli ještě milionkrát a nedivila bych se, kdybychom přijeli domů a viděli ho znovu. Už mě celkem štvalo, že kam jsem se hla, byl ten cyklista. co naděláme. Každopádně hrad byl ještě otevřen, jenom se asi lidem už nechtělo chodit tak pozdě.

Omlouvám se, jeslti už vás ty hradní fotky nudí. Měla jsem jich nějak hodně... a nikdy se nemůžu rozhodnout, které fotky na blog mám dát a které ne. Takže jich ještě pár bude :). Ono je to tam opravdu velmi fotogenické. A to že je to černobílé, se mi na tom líbí nejvíc. On si to ten hrad zaslouží. Jen škoda, že tam je ještě pořád to lešení. Chápu že to chtějí pěkně opravit. Ale fotkám to škodí. Lešení je přece jenom novodobá záležitost...

Měla jsem snahu fotit i výhled z věže, ale dneska mi nic moc pěkného nevyjelo. Pak jsem hlídala psa, když se šla nahoru podívat mamka. Fík se totiž bojí chodit po schodech, mezi kterými je vidět dolů. Nebo dokonce mřížkaté schody! Na věž vede ten první případ, takže jsme museli čekat dole. Vygotila jsem si sedmíkrásky. Hradní kvítka...

Chtěli jsme si ještě dát na hradě kávu, ale už to tam bylo zavřené. Pomalu se totiž chystal k zavření i hrad. Už ani nepouštěli dovnitř další lidi. Šli jsme teda dolů, kde jsme se ještě stavili na pizzu. Ňam. Tam kde jsme jedli, byly dvě veselé kozy.

A pak jsme jeli s plnými břichy domů. Muhehe. Na Hukvaldech je vždycky fajn :)
Kája
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Ophelia | E-mail | Web | 11. června 2011 v 21:23 | Reagovat

Líbí se mi ty dva zadky na konci ;)

2 Geisha* | Web | 12. června 2011 v 12:53 | Reagovat

krásny daniel, normálne obdivujem ako vieš rozoznať daniela od srnky :D

3 otavinka | Web | 18. června 2011 v 10:44 | Reagovat

Úžasné! A což taky Leoš Janáček a Hukvaldy. To je taky krása. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama