Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Oni stávkujou, my si užíváme aneb velmi cvoklé dopoledne s dětmi a psy

16. června 2011 v 13:44 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Ke stávce se přidaly i české dráhy, které obyčejně používáme k dopravě do školy. A tak se stalo, že jsme se do školy nedostavili. No dobré, máte pravdu, ČSAD F-M se připojilo k Ostravě, tudíž nestávkujou, jenom vyjádřují souhlas se stávkou, takže jsme se do te školy dostat mohli. Ale řeknu vám to takhle. Autobusy jezdí moc brzo, nebo moc pozdě, cesta se prodlouží a tak dále a tak dál, bylo by strašně náročné do te školy jet autobusem, tak jsme se na to prostě vykvajzli a užili si šílené dopoledne po svém.


Před devátou jsem šla do pekárny a do zveráku. V pekárně jsem chtěla nějaké pečivo (překvapivě), protože jsem doma neměla téměř žádné jídlo. Do zveráku jsem šla Fíčkovi pro dobroty, protože mu došly. Při agilitění máme vysokou spotřebu dobrot. Ritchie šel se mnou. Pak jsme se tak procházeli a mě napadlo, že vezmeme ven Terku. A pak mě ještě napadlo, že vezmeme naše psiska a že to bude sranda. Terka musela vzít ještě svého šestiletého bráchu. Tak vzal Ritchie i svou malinkou sestřičku a šli jsme v téhle veliké sestavě dvě děti, dva psi a tři..nevím co. Asi cvoci.

Hafany jsme pustili z vodítek, takže krásně lítali. Kubíček a Ritchie se tomu strašně smály, my dvě už jsme zvyklé. Verču to ze začátku zajímalo, pak raději dělala jiné věci, napřiklad operovala s uchytkama od kanálu, nebo vařily rohlíčky, což bylo pěkně hnusné. Měli jsme misku pro psy, v ní bylo trošku vody. Verča do te misky nahazela kousky rolhlíku a pak vzala klacíček, pomíchala to a chtěla pomocí klacku papat jako se lžičkou. Chudince malé jsme to nedovolili. Co ji zbývalo, musela vydržet krmení rohlíkem bez misky a klacku a na blbnutí si najít jinou zábavou.Psi lítali, občas si na chvíli lehli, pohledali v našich taškách dobroty (Terka měla kostičky, já měla piškotky a salámové dobroty), poskákali nás a tak dále. Obecně platí, že Max je se svým stářím (jeden rok) mnohem šílenější, než můj pes. Ten můj i vydrží normálně ležet a odpočívat, Max pořád jen blbne. Nejradči je, když mu někdo dává nějaký klacek nebo tak něco, což můžete vidět i na fotkách. Fíka už moc klacky nezajímají, občas si nějaký vezme, ale to musí chtít on sám. Tak mě napadlo, že příště musím vzít míček. Za tím Fíček rád polítá. Mohla by to být sranda. Max totiž neodmítne žádnou nabídku k běhání.Pěkně se nám potvrdilo, že se děti učí nápodobou. Terka a Ritchie lezli na strom. Terka se neodvážila tak vysoko jako Ritchie. Aspoň se nemusela klepat strachy, že spadne a neměla starosti jak se dostat dolů, jako on. Terka si pak s Ritchieho udělala fotomodela a musela ho pofotit, ikdyž prakticky nešel přes všechny ty větve vidět. Byl opravdu vysoko. Nevypadal zrovna nadšeně, že tam musí být tak dlouho. Snažila se tam pak vylést i malá Verunka. A pak i Kuba. Tomu se to aspoň povedlo. Nejdřív se jenom houpal na polozlomené větvi, pak vylezl i výš, ovšem ne tak vysoko jako byl jeho o devět let starší kámoš. Samozřejmě chtěl taky vyfotit. Já na strom nelezla. Bylo strašné horko, tak jsem si oblíkla šaty. Musíte uznat, že na šplhání po stromech to není zrovna vhodné oblečení!

Na videu je jen několik vteřin toho všeho šílenství, protože fotící aparát mi nějak protestoval. Při natáčení se urazil a zavřel. Pak chvíli odmítal i fotit, ale nakonec jsem ho naštěstí ukecala. Fotek mám celkem dost :D.


Dopoledne bez školy jsme strávili opravdu dobře. Nikdo nemůže říct, že jsme celou dobu proseděli u počítače, nebo tak něco. Vlastně jsme dělali dobrou věc. Vyvenčili jsme děti a psy. Co na tom, že jsme se při tom také skvěle bavili?
Kája
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Infantility* | Web | 16. června 2011 v 14:14 | Reagovat

Stávka je na prd, ještě že jsme doma  ado školy nemusím :D

2 Ann Taylor | Web | 16. června 2011 v 14:24 | Reagovat

Tohle není ani stávka, lidi si pochvalujou, jak bezvadně se jezdí v poloprázdných městech, Praha ať se klidně sama sežere, řeší furt jenom jí, ale jak tak koukám, ve zbytku republiky je naprost pohoda, ale kdybych musela do školy, tak bych zuřila.
Rychlíkem a osobákem tam jedu dvě hodiny, autobusem bych jela čtyři a půl.

3 Baja | E-mail | Web | 16. června 2011 v 14:34 | Reagovat

To jsou moc pěkní pejsci :-P

4 Veverka | Web | 16. června 2011 v 14:51 | Reagovat

Taky jsem strávila celý den bez školy. :-)

5 Mostecká Kačka | Web | 16. června 2011 v 16:01 | Reagovat

Jé, vy se máte... já jezdím tramvají tudíž nic :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama