Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

R.I.P. sbore

23. června 2011 v 19:41 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Tak jsem byla naposledy ve sboru. Vůbec nevím, co po tolika letech chození do hudebky ve čtvrtek budu dělat. Pokud se nám nepovede založit tu naši slavnou kapelu, která je zatím spíše našími sny, budu mít nějak málo práce. Asi se budu muset začít věnovat něčemu dalšímu. Ikdyž kdo ví, přecházím již oficiálně na střední a budeme mít víc hodin, takže nakonec třeba budu ráda. No uvidíme.Sbor jsme dneškem pohřbili. Byl naposledy, úplně definitivně. Teda, není vyloučeno, že za pár let se opět zrodí, pauzu každopádně mít bude. Už to nebylo ono. Dva tři roky zpátky to ještě bylo super, lidí chodilo hodně, byli jsme rozděleni na mladší a starší, starší trénovali těžší a složitější věci, mladší se jen tak připravovali na zpěv v pořádném sboru. Celkem nás bylo kolem třiceti. Dalším rokem se počet pěvců snížil, ale pořád to ještě za něco stálo. Katastrofa nastala loni. Bylo nás nějak málo, nepřihlásili se žádní prcci, a tak musel zaniknout mladší sbor. I ti nezkušení šli do velkého sboru. A tak se nějak jelo. Každopádně to stálo za to.


Letos? Prd. Náš celkový počet je byl asi 14, z toho se nás scházelo maximálně osm, na vystoupení vždycky nějakým zázrakem přišlo deset lidí. Čím to? Opět přišlo strašně málo nováčků, a hlavně hodně lidí odešlo. Holky už nestíhaly, já to chápu. A tak se stalo, že jsme z nejstarších služebně i věkově zároveň zůstaly jen já a Ingridka. Zpívali jsme same jednodušší věci, protože jak si můžete všimnout na fotce, sbor stojí opravdu za nic. Nedá se to srovnat s loňskou, předloňskou nebo dokonce předpředloňskou situací. Sboru postupně umíral.

Až pan ředitel rozhodl, že umře úplně. Je opravdu k ničemu mít sbor, který vlastně ani není pořádný sbor. Takže se rozpadáme. Na dnešek jsme si vydupali poslední zkoušku. Něco málo jsme pozpívali, ale hlavně, vytvořili jsem si trička a podepsali si je. Mám takové žluté. Ikdyž je mi celkem velké, protože menší Hynek neměl, je to skvělé tričko. Protože je sborové!(podpisy na druhé straně... :D)

Kája
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 AnFaFe | Web | 24. června 2011 v 14:02 | Reagovat

I když tuto situaci neznám, vím, jaké to asi může být.
Je to podobné jako u nás na cvičáku. Dřív tam chodilo tolik lidí a chodili pravidelně? Dneska...nováčci přijdou poprvé, podruhé, potřetí a počtvrtý už ne. Jenom, že jim třeba něco nejde 8-O
Samozřejmě tam chodí ještě pár lidí dost dlouho a přicházejí i fajn nováčci, ale... :-|  :-|

2 vestec | Web | 13. ledna 2012 v 4:03 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama