Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Červenec 2011

Dvoutýdenní otužování

30. července 2011 v 9:05 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Zas nám zastavili teplou vodu, stejně jako loni, předloni, prostě každý rok. Nespravedlivé je, že zatímco zbytku města neteče teplá voda pět dní, náš konec se bez kvalitní sprchy musí obejít skoro dva týdny. (12 dní) Jedná se opravdu jen o nás a pár dalších uliček. Což je sprosté. Ale asi jsme si měli zvyknout, že nás o teplou vodu okrádají. To je jediné, co se mi nelíbí na tom, že bydlíme na konci města. To nám zastaví teplou vodu na pár dní třeba i v zime, díky tomu potom netopíme. To nám občas zastaví vodu úplně-ale naštěstí jen maximálně na jeden den. Když se něco takového stane, nadávám na to, kde bydlím, ale to je opravdu jen chvilkové. Jinak jsem velice ráda, že bydlím, kde bydlím.

Stesk po škole

28. července 2011 v 10:44 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Mně a Terezce se zastesklo po škole. Šly jsme tedy na nádraží, koupily si zpáteční jízdenku do Frýdlantu a jely jsme. Veliké zklamání bylo, když jsme zjistily, že dveře do školy jsou zamčené. Ne, to se samozřejmě nestalo. Pravda je, že do toho slavného F.n.O., čili Frýdlantu nad Ostravicí, jely. Pravda také je, že jsme zkoušely otevřít dveře do školy. Ovšem nepodnikly jsme to po stesk po škole.


Kniha je zmetek!

26. července 2011 v 9:40 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
,,Kniha je zmetek!" je napsáno škrabopisem na jedné stránce knihy, kterou jsem před chvíli dočetla. A je to vlastně celkem pravda. Zatímco vůbec nevím, co se dělo s Lenkou po návštěvě zubaře, o tom, jak slavila Vánoce jsem si mohla přečíst dvakrát...

Letí pták a zakopne.

24. července 2011 v 9:59 | Kája-15 let |  Vzkazy ve městě
Po městě se začaly objevovat nápisy. Jedna věta, vypadající úplně obyčejně, až na to, že je mírně nesmyslná.

Byla to jen ukázka léta

22. července 2011 v 9:55 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Při pohledu z okna soudím, že to šílené horko, které bylo minulý a předminulý týden, byla pouhá ukázka léta. Abychom nekecali, že jsme v červenci léto ani nezahlédli. Zase se nám to nějak vrátilo do starých kolejí. Starých, ale rozhodně ne hezkých. Kvůli počasí jsme museli zrušit pobyt na chalupě. Nemělo by to cenu, je tam prý kosa, navíc nevím, jak bychom vyjeli, protože poslední úsek se jede lesem a ještě k tomu celkem do kopce. Normálně máme práci tam vyjet, tak co teprv po rozblácené cestě. Řekli jsme si, že lepší bude zůstat ve městě.

Idos kecal.

19. července 2011 v 14:08 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Stalo se vám někdy, že by idos.cz kecal?
Už dlouho mě muž tahá na Hukvaldy. Nejdřív nám to nějak nevycházelo, buď bylo zima, pršelo, nebo naopak bylo až nechutné horko, nebo jsme na to prostě neměli čas. Pak si jel na Sonisphere. Já se tu nudila a tak jsem se rozhodla, že někam pojedu s rodiči. Ti jeli na Hukvaldy. Musíte uznat, že po krátké době se mi na Hukvaldy nechtělo. Řekla jsem, že až za měsíc. Ten uběhl. Už jsem se tomu nevyhla. Domluvili jsme se na včerejšek. Našli potřebné autobusy a tak a jeli.

Užíving prázdning

16. července 2011 v 16:22 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Mám to ale šílené prázdniny. Ale líbí se mi. Skoro se nenudím. Jen někdy. Tohle je fajn odreagování od školy. Takže mě děsí to, co říkala Marťa: Čtvrtina už jich je pryč. Buďtme tedy optimističtí a řekněme si, že nás ještě tri čtvrtě prázdnin čeká, což je ta větší část. To je hezké. Doufám že si to užiju ještě víc, než tu první čtvrtinu.

Růžová...

14. července 2011 v 10:19 | Kája-15 let |  Co si myslím
Šly jsme jednou s holkama od vlaku do školy. Nějak jsme se zapovídaly, takže jsme postupovaly celkem pomalu. No co, však do vyučování času dost, vlak přijel výjimečně v čas. Protože jsme šly pomalu, ti, co šli za náma se postupně dostávali před nás. Včetně té sladké. Prošel kolem nás příklad přerůžověné holky. Měla na sobě růžové tričko (halenku?), růžovoučkou sukýnku, růžové botky, růžovou kabelku. Obávám se, že měla růžové i spodní prádlo.

Foto procházka

12. července 2011 v 9:33 | Kája-15 let |  Fotky
Už o jarních prázdninách jsme s Marťou plánovaly, že si vyrazíme někam ven s foťáčkama. Hodně vody uběhlo, když se plány staly skutečností. Včera jsme si daly takovou pěknou procházku, při které jsem pořídila 125 fotek. Když se rozjedu, tak fotím a fotím. Je pravda, že mám hodně fotek, které si jsou strašně podobné. Když jsem je protřídila, zbylo mi třicet fotek, které stojí za něco a neopakují se. Do článku je to trošku moc, takže tady dám jen některé a koho zajímají i ty ostatní, může si je prohlídnout ve fotogalerii. (odkaz nahoře, dále hledejte ve složce příroda)

ZOO Olomouc (+fotky)

11. července 2011 v 10:01 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Včera jsme tak trošku cestovali. Řekli jsme si, že už je to dost dlouho, co jsme byli v ZOO na Svatém kopečku a že by bylo dobré se tam zase někdy podívat. Nečekali jsme, že se tam podíváme tak rychle. Nic jiného na práci jsme však neměli. Vyjeli jsme před druhou hodinou. Mamka říká, že za pět dvě, já si ale myslím, že to muselo být nejpozději ve tři čtvrtě, protože nula dva jsme už míjeli odbočku na Štramberk. Autem by to za nějakých sedm minut opravdu stihnout nešlo. Ale to je jedno...

K čemu je mobil?

9. července 2011 v 9:30 | Kája-15 let |  Co si myslím
Situace v rodině mě dokopala k napsání tohoto článku. Tatínek a pár dalších zaměstnanců Hyundaie dostali dárek k Vánocům. Bylo to jakože za odměnu, parta nejlepších pracovníků nebo co. Oni jsou totiž v Hyundai takoví...asi prostě korejští, protože je pořád za něco odměňují a chválí. (teď třeba Hyundai novinách byl článek o čtyřech lidech, kteří cestou z práce viděli nehodu, tak zastavili a poskytli zraněnému první pomoc) Já ale chtěla říct, co bylo v tom dárku. Všechno si už nepamatuju, ale to hlavní byl mobil. HTC, taková veliká kráva, strašně těžká a do normální kapsy se nevejde.

Nevím+Doga

7. července 2011 v 15:50 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
V úterý jsem nebyla tak úplně hodňoučká holčička. Nešla jsem spát v devět, jak mám ve zvyku. Já vlastně ten den nešla spát vůbec, do postele jsem se dostala až v jednu hodinu dalšího dne. Zas když se srovnám se zbytkem lidí, tak jsem byla hodná, protože jsem nepila alkohol ani přeslazené věci, nýbrž čistou frýdeckou vodu a místo toho, abych jedla hranolky, jsem poslušně hryzala cereální sušenky ego. Kde jsem byla?

Pršavé prázdniny

5. července 2011 v 11:05 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
No teď už je to v pohodě. Dokonce tam sluní svítičko (přehozeno schválně)! Podle předpovědi už se má počasí jen zlepšovat, tak snad to bude i doopravdy. Včera to počasí taky takhle podvádělo, ráno bylo hezky a pak začlo lít jak z konve. Když jsem odpoledne byla venku, musela jsem se tomu smát, protože během kráté doby se hned několikrát vystřídalo pršenní-nepršení. Počasí neví coby. Já po něm teda chci, aby už nepršelo a oteplilo se, nohy už mám totiž bílé jak rohlíky z Penamu.

Když vidím a cítím lípu

3. července 2011 v 9:37 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek. Staré známé moudro. Tak proč jsem se sakra musela řídit tím novým známým hloupem ,,co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a získáš dva dny volna" ? Bylo nebylo, jedenáctého června jsem jela s rodičema na Hukvaldy a tam krásně kvetly a voněly lípy. Tehdy mě napadlo, že budu muset udělat nějakou pěknou fotku lípy a věnovat tomu článek. Tam jsem nějak nestíhala fotit, navíc tam byly všechny stromy vysoké (a já jsem maličká), tak si říkám, proč to honit tady? U nás je taky plno líp, a dokonce i nižších.

Chcete se zasmát?

1. července 2011 v 15:35 | Kája-15 let |  Zajímavosti
Našla jsem poklad! Když jsem jednou předělávala menu, to staré jsem si s(z?)kopírovala. Je to staré tři ro(c)ky. To jsme ještě byli mladí a nevyspělí. Myslím mě a blog. Ikdyž stačilo by mluvit jen za mne, blog se přece mění, stejně jako já. Ani to nepociťuju, ale když mrknu to archívu, tak se mění pořád. Ikdyž už to nejsou tak radikální změny!