Pro pobavení - střípky mé blogo historie

27. listopadu 2011 v 21:12 | Kája-15 let |  Zajímavosti
Pojďte se se mnou pobavit na tom, jaká jsem bývala skvělá blogerka.
Projížděla jsem archív Srdce blogu a našla jsem svůj soutěžní komentář do soutěže ,,Napište tři důvody, proč blogujete." Zasmála jsem se tomu a řekla si, že zkusím svých blbovin nalézt co nejvíce. Dost mi pomáhá server galerie.cz a jeho koš. Všechno má své klady.


Blog jsem si založila na začátku šesté třídy a byla jsem docela šáhlá. Pořádala jsem ,,soutěžky" kopčila kilo pixelek a tak. Typická pixelářka té doby. Dnes už copy blogy vypadají jinak. Mám pocit, že předtím to nějakou úroveň mělo, teď nikoliv.

Dilomky

Tvorba diplomků mi připadala nesmírně důležitá. Připadala jsem si jako hnusná zlá blogerky, když jsem diplomy dlužila třeba jen tři dny. Soutěží jsem pořádala hodně, takže diplomky zabíraly opravdu hodně času. Jojo, jako pixelářka jsem byla na počíku pořád, nestíhala jsem.Úplně stejný obrázek jsem pak použila ještě jednou. Ještě že pro jiného člověka...


Nejlepší je stejně diplom za podporu v blogo hádce. Ale abych pravdu řekla, bylo to docela hnusné období.


A nebo diplom pro Marťu, že mi dva týdny přidávala články na blog. My byli totiž na dovolené a potom nám nefungoval počítač a ta představa, že by na můj blog tak dlouho nic nepřibylo, mě úplně zabíjela. Pověřila jsem přidávaním Marťu a ona se činila.


To by snad z diplomků stačilo. Je škoda, že ty nejlepší jsem strkala na takový ten servr, jak tam jednu dobu všichni ukládali obrázky. Bohužel po nějaké době ty obrázky zmiznou, takže mám smůlu, to nejlepší už nemám. Ale i tak, máte aspoň ukázku něčeho, co mi kdysi připadalo naprosto úžasné a říkala jsem si, že se ti lidi, kteří to dostávají, mají.


Další grafické výtvory

Diplomky však nebyly jediné mé grafické počiny. Třeba na tady tohle jsem byla šíleně pyšná. Vytvořeno v době, kdy jsem objevovala kouzlo photofiltru. Nesmírně mě lákaly různé deformace, rybí oko, vír atd. Na blog jsem dala několik těchto obrázků, rozdíl spočíval pouze v barvě, kterou jsem vždycky změnila před barevný nádech.Animace za všechny prachy. Tehdy jsem si myslela, jak je to úžasné. Ne, to není možné, jak se člověk mění.


,,Moje první fotomontáž". Víte jak jsem nadávala, když mi všichni říkali, že je hnusná? :D
Vzhled blogu

Když jsme u té grafiky, tak bychom si rovnou mohli rozebrat i designy. Vím, že nejsem na designy nějaká odbornice, ale myslím si, že za poslední rok až rok a půl už mám designy vkusné a přehledné. Před čtyřmi lety to samozřejmě bylo jinak.

Záhlaví z úplně prvního vlastního designu. Zbytek blogu byl laděn ro růžova, okraje byly tak, jako rámeček fotky, pozadí stránky bylo světlejší, aby se dal pohodlně číst modrý text. (na čitelnost jsem dbala vždycky, nechápala jsem, jak někdo může mít písmo skoro ve stejném octínu jako pozadí, nebo třeba jako podklad obrázek či dokonce něco blikacího.)

Ano, na fotce jsem já a je mi devět a půl let. Je to fotka, která mi strašila na autobusové průkazce.Pak začala zima a já chtěla něco zimního.


Po Vánocích jsem udělala mega změnu designu. Co se dochovalo, je záhlaví a obrázek, který byl na okraji. Stránka byla orientovaná do prava, menu bylo napravo a nalevo strašil pruh se zvířátky, které ukazovaly, kde blog je. Bylo to celé takové dost divné. Taková modrá, taková modrá, taková modrá... škoda že už nikde nemám celkový náhled.
Nevím, kolik designů potom následovalo. Asi hodně, designy byly tak odporné, že mě vždycky rychle omrzelo. Nejkratší dobu byl na blogu růžový design s ,,mi tu jáky". Neudržel se ani týden, a to proto, že mi několik blogerek začalo strašně nadávat, že jsem děcko, když mám tak sladký design. (Z toho se potom vyvinula na XXL hádka, za kterou byl ten diplom)


Teď jsem našla celkový náhled jednoho designu. Je to design, který byl na mém blogu o psech (dnes už neexistuje). Asi jsem ho prezentovala v nějakém článku, aby tam chodilo více lidí.


Soutěžení na Srdci

Dostáváme se k tomu, co mě dokopalo k tvorbě tohoto článku.

Soutěž: Napište tři důvody proč blogujete:
Soutěžící Kajajaja:
1.chci web
2.služba blog.cz mi připadá jako nej blogovací systém,máme hodne místa,vlastní vzhled a mnoho jiných výmožeností
3.je to strašně dobrá věc, prostě mě to baví

Nedivím se, že jsem tehdy mp3 přehrávač nevyhrála. S takovými bláboly jsem mohla získat snad cenu Magor roku nebo tak něco. V soutěži ,,vytvořte banner pro svůj blog" jsem si vedla lépe. Dostala jsem semezi ty, které pak propagovali na titulce. Heč, návštěvnost se mi tehdy dost zvedla.

No náhodou nebyl to tak špatný výtvor.


Soutěž: Co byste nechtěli dostat na Vánoce?
Soutěžící Kajajaja: Na Vánoce bych určitě nechtěla dostat pejska, protože s tím je mocinky moc práce. Nevím, ale kdyby mi Fík sežral čokoládu a ten druhý pejsek by mi sežral druhou čokoládu, co bych potom mlsala?
Netřeba se vyjadřovat.

Soutěž: Rychlosoutěž-Napište novoroční přání ostatním uživatelům
Soutěžící Kájik, spokojená uživatelka: Já přeji všem blogerům, a taky blogařkám, ať se z chlastu proberou, =D a vyhnou se rvačkám. =D Hodně štěstíčka, zdravíčka, lásky, přátel, peněz, úspěchů a velkou návštěvnost přeje všem blogerům Kája.
To jsem tehdy ještě nechápala, že na básničky jsem totální antitalent???


Jak jsem psala


Z článků se toho bohužel moc nedochovalo. Nějak mi totiž stouplo do hlavy, že jsem blogerka, která nekopíruje a smazala jsem téměř všechny články, které ukazovaly, jaká jsem byla. Nejhorší je, že jsem je pak smazala i ze smazaných.

To nehorší, co bylo fakt blbým způsobem, nikde není. Mám pro vás jen chabé ukázky.


No tak jsme se v informatice učili o programu malování. (Proč???Vždyť ho dobře známe!!!)A potom nám pan učitel přikázal nakreslit obrázek,který nám ukázal.Byl to takový dům s nápisem (nechtěla bych v tom bydlet.)
Tak jsme teda malovali.Malovali a malovali.A taky že jsme namalovali. Já jsem to měla první. "Ty jsi taka rychlá???" zaptal se pan Lokaj. "Tak si to ulož ." Tak jsem si to uložila a potom poslala e-mailem.Vypadá dost hrozně,statikovi by se to nelíbilo,určitě by mohl v něm někdo bydlet.Myslím,že každou chvilku spadne.Prostě HRŮZA. Jsem zvědavá,co dostaneme za úkol příště.


A je mi dvanáct!
(toť celý článek z dvanáctých narozenin. Byl doplněn nějakým padlým obrázkem.)Tak co lidi,jak se máte -co děláte ?
Já se mám dobře,až nato že jsme psali z fyziky (1,1-,4,5 !),
z čejáku (asi bude jednička) a na zítra máme tři úkoly.
A to ještě musím jet do sboru. Tam to je sice super,ale jak mám stihnout ty úkoly!
Z výtvarky mám 1*,z hudebky to samé! (No ale na tom nic není,Hudební nauáku v nauce mám šestým rokem a ona mě zkoušela z toho,co jsme probírali ve druhém ročníku)
Na oběd jsme měli poděbradskou omáčku (mňam!),dobré maso (asi) hovězí. Polívka byla taky dobrá.
A ještě jedna supr věc. Místo šesti hodin jsme měli pět,protože odpadla informatika.To je dobré,co?Zítra nám odpadá odpoledko,takže taky jenom pět hodin.Prostě ulejvárna.
Ale nej je,že minulý týden tady bylo 185 lidí -bezva! Tak ať nám to vydrží!!!

Myslím že na ukázku to stačí, koho to zajímá víc, tak si může v archívu najít září 2007 - leden 2009, kdy jsem tak nějak přecházela na normální blogování.

Tohle není první článek posměšně poukazující na mou blogo historii. V červenci jsem psala o svém menu.
Všechny obrázky ve článku jsou zmenšeny, aby tolik nepřekážely. A ano, zmenšovala jsem to ručně v editoru, tak se omlouvám, že je to zdeformované.
A pokud se vám článek po estetické stránce nějak nepozdává, tak za to může i blog, který dneska nějak zlobí :-/

Kája
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jane | Web | 27. listopadu 2011 v 21:34 | Reagovat

Je to brutální! :-D

2 Verloren | Web | 27. listopadu 2011 v 21:35 | Reagovat

[1]: Jojo, člověk se zasměje. :-D
Ještě že já jako malá blog neměla a psala jsem si jen do deníku; když se do něj dívám dneska, chytám se za hlavu, hlavně když najdu chybu jako "hnet" místo "hned". :D

3 Zdebra | Web | 27. listopadu 2011 v 21:45 | Reagovat

Někdy je zajímavý se podívat na blogu do minulosti. Člověk se někdy tolik zhrozí. Začátky mám podobné, až si někdy říkám, že je škoda, že jsem jen kopírovala (ale s rozumem, vždycky jsem to nějak upravila) a nic jsem nepsala.
A ty soutěže na Srdci blogu si pamatuju. Taky jsem se většiny účastnila.

4 Hannah | Web | 27. listopadu 2011 v 22:18 | Reagovat

Já svoje starší blogy radši smazala. Byly o zkopírovaných obrázcích :-D  :-D

5 Mikča | Web | 28. listopadu 2011 v 10:31 | Reagovat

to je pěkné ;)) já oceňuju, že se k těm začátkům umíš vrátit a zavzpomínat i se svými čtenáři ;))

6 Madrak | Web | 28. listopadu 2011 v 15:26 | Reagovat

Je to pěkný a celkem i povedený. Obdiv si zasloužíš už jen v tom, že se umíš vrátit a prostě říct, tehdá jsem to milovala. Spousta lidí svojí minulost zapírá a stydí se za ní. A proč? Vždyť každý když byl v podobném věku něco takového dělal. Já jsem kupříkladu sbíral jako magor kartičky pokémonů a všude je vyměňoval, nebo jsem si myslel že budu slavný zpěvák. Dneska se svým výtvorům z dětství směji a mám z nich radost, znám ale spousty lidí, který je radši zničí nebo vyhodí, jen proto aby vypadali že už v pěti letech byli "naprosto" inteligentní a nikdy žádné samolepky a pod. nesbírali.

7 David | Web | 30. listopadu 2011 v 9:40 | Reagovat

Velmi zajímavý článek. Taky jsem na svém původním blogu pořádal minisoutěže. :-D Ale jaksi se mi nepodařilo k onomu starému blogu přihlásit (na Galerii.cz). :-(

Nejvíce se mi líbí ten výraz "blogařkám". :-D :-D

8 Geisha* | Web | 30. listopadu 2011 v 10:05 | Reagovat

haha najviac sa mi páči tá fotomontáž :D (v svojej blog.cz minulosti sa pre istotu nehrabem :D)

9 Valašský šenk | E-mail | Web | 9. srpna 2013 v 11:17 | Reagovat

Nenechte si ujít Valašský šenk ve Vizovicích. Odnesete si nezapomenutelné vzpomínky. Můžete se nejen najíst, ale zůstat i pár dní. - http://www.senkvizovice.cz/ ;-)

10 Tevuori | Web | 12. srpna 2013 v 21:43 | Reagovat

Obdivuju tvoji odvahu hrabat se v archivu. :D Teoreticky jsi tímhle článkem spáchala společenskou sebevraždu. Jaktože ti to prošlo? :D

11 Markii Reed | Web | 17. března 2017 v 21:16 | Reagovat

Božínku!
Kdyby tohle viděl náš učitel na grafiku, to by se asi posral. Mám však co dělat, abych se nepodělal i já. :D

Mohu tě uklidnit, já jsem dělal ještě horší věci. Dělal jsem designy na blog. Jeden z designu je z Harryho Pottera - přesněji profesor Snape. Celý design je černý, jsou tam naplácané dva nebo tři obrázky profesora a naneštěstí jsou blbě vyřízlé, takže kolem sebe mají bílé... zbytky. Bílé zbytky na černém pozadí. Úžasné, ne? :D Asi o tom taky napíši článek... :D

12 Kája | E-mail | Web | 19. března 2017 v 18:15 | Reagovat

[11]:Bílé zbytky jsou úžasné! :D :D No, já ze svých starých výtvorů taky nejsem nadšená. Tehdy jsem ale byla! Brr...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama