Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Leden 2012

Virtuální svět na facebooku

29. ledna 2012 v 10:00 | Kája-15 let |  Co si myslím
Sociální sítě sice zahrnují mnohem více, než facebook, ale já se rozhodla, že věnuju článek právě jemu. Je tam opravdu hodně lidí. Nejen parta puberťáků celý den sedících na počítači. Už tam začínají i jejich rodiče. Postupně se tam asi dostanou všichni. Kdo ví. Třeba jednou, kdo nebude mít facebook bude velký podivín. Článek obsahuje mé názory a anketu.

Smiling, smiling, the sun is shining

28. ledna 2012 v 10:19 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Dodnes s úsměvem vzpomínáme na hlášku Christiana Ribbe, ředitele a dirigenta orchestru v hudební škole v neměckém městě Herne. Padla na velkém zájezdu do Konina. Christian je vtipálek a pořád měl nějaké hlášky. Smiling, smiling, the sun is shining je nezapomenutelná. Kdybyste slyšeli, jakým tónem to podal... Proč tu hlášku ale zmiňuji: Dnes je použitelná! Neexistuje v zimě hezčího počasí, než když je sníh, pár stupňů pod nulou a svítí slunko. Takové počasí dnes je. Akorát toho sněhu by mohlo být více. Není divu, že jsem se z ranní procházky s Fifinou vrátila nejen se psem, ale i se skvělou náladou.

Kateřina Veliká

26. ledna 2012 v 17:20 | Kája-15 let |  Knihy
O Kateřině Veliké, carevně ruské, jste určitě už slyšeli. Minimálně v dějepise, pokud tedy nejste příliš mladí. (v tomto případě o ni v dějepise určitě uslyšíte) Ve škole se ale určitě nedozvíte všechny věci, které vím já. :)

Sněhulák odešel

20. ledna 2012 v 18:04 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Byla jsem šikovné dítko, v pterý jsem postavila sněhuláka. Heč! Ten den totiž byla největší hromada sněhu (jak se můžete přesvědčit na fotkách). Sněžilo v noci, sněžilo ve dne. To přímo láká stavět! A potom fotit, samozřejmě. Sněhuláček to byl pěkný, opravdu. A představte si, další den tam nebyl. Neroztál, nikdo ho nezbořil, sněhulák prostě odešel, nebo ho někdo ukradl. Jak jinak vysvětlit, že po něm nezbyly vůbec žádné trosky?

Foto - sníh ve Frýdku

18. ledna 2012 v 15:00 | Kája-15 let |  Fotky
V noci hodně sněžilo. A přes den taky. Přestalo jen na malou chvilku. Za tu jsme stihli mít kousek angličtiny a dojít na nádraží. Pak se to zase spustilo. To bílo nejde nefotit. Tak jsem si vyšla na fotoprocházku. Pěkných fotek mám jen několik. Je to totiž pěkná makačka. Než člověk nainstaluje stativ, než nastaví správnou dobu uzávěrky, než to konečně vyjde... A k nehorázně mrznou prsty.

Zamrzlé vrcholky

15. ledna 2012 v 20:49 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Seděly jsme na nejoblíbenějším místě, rozhlížely jsme se kolem dokola a pochvalovaly si prázdná místa kolem. Bály jsme se, že bude obsazeno, a hele, nebyl tam nikdo. Nikomu se v té zimě nechtělo z domu, asi. Zkrátka a dobře, umíme si s Terkou vybrat, kdy jít do čajovny. Objednaly jsme si Zamrzlý vrcholek. Čaj vhodný do tohoto období.

Mám rád, zimu rád...

13. ledna 2012 v 18:58 | Kája-15 let |  Co si myslím
Mám rád zimu rád, tak si o ni zpívám rád, mám rád zimu rád tak si o ni zpívám rád.
Děkuji za potlesk za úvodní písničku. Bohužel umím jen refrem. Je to jedna z prvních písniček, které jsem zpívala a protože sloky na mne byly těžké (moc slov), tak je zpívala mamka a já pokřikovala jen to ,,mám rád zimu rád". Měla bych mít zimu ráda, když jsem se narodila v polovině února, zrovna když za okny nemocnice padaly velikánské vločky. Je tomu tak?

Jablkový atentát

11. ledna 2012 v 21:44 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Útok na mne! Zaútočilo zelené jablko! Byla jsem na obědě, stála jsem u ovoce a brala si jabko. Chtěla jsem si ho dát na tácek. Ale ono hop! a už bylo v rajské polévce, která vystřikla všude kolem a schytil to můj obličej, mé vlasy, mé ruce a mé chudák Nightwish tričko. Dlouho a dlouho jsem se čistila ubrousky. O co se jabko jedno zlobivé pokoušelo? Nechtělo snad být snězeno?

Kterak Kája a Šnečkovská (ne)zničily pověst Fitpointu

5. ledna 2012 v 21:01 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Vzpomínáte, jak jsem v říjnu začala s Traktůůrkem chodit na zumbu? Tak ji zrušili. Chodilo tam málo lidí, neujala se. Možná to bylo termínem, možná to bylo umístěním (celkem v dupce), možná to bylo tím, že už máme ve městě hodně zumb. Ať je to jak je to, Zdeňka se přestěhovala do Fitpointu. Traktůůrek v termín Zdenčina cvičení nemá čas. Naštěstí jsem si našla někoho jiného. Šnečkovskou. Sebraly jsme veškerou odvahu a dnes se vydaly do luxusního sportovního klubu.

Dlouhý nový rok před námi

1. ledna 2012 v 11:32 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Jestlipak jste se už pořádně vyspali ze Silvestrovských oslav? Já ano. A vůbec to nebude tím, že jsem nic neslavila. Domů jsem přišla o půl desáté a za hodinu jsem už byla v posteli. Probudil mě soused svým boucháním silvestrovských kravin. Bylo kolem tři čtvrtě na jednu. Rodinka seděla v obýváku a koukali na Nikdo není dokonalý, Fík ležel v koupelně a poslouchal radio. Děláme to tak vždycky na Silvestra a při bouřce. Koupelna nemá okno, takže když se pustí radio, Fík vůbec nic neslyší. Kdysi jsme ho tam museli cpát, teď už sám ví, že je to tak lepší, a tak bouchací období z koupelny ani nevylézá.