Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Únor 2012

Chovejme se slušně

28. února 2012 v 18:20 | Kája-16 let |  Kájinči deníček
Jednoho krásného dne si naše tiskárna řekla, že už se nikdy nezapne. Taťka na problém nepřišel, tak ji odnesl někam do opravny, kde se dozvěděl, že by oprava stála více než nová tiskárna. Koupili jsme tedy novou. Radost, že nám funguje veškerá technika, trvala pouze jeden den. Další den nám totiž přestal fungovat počítač. Pár dní jsme se bez něj museli obejít. Ségra si vzpomněla, že se chce zúčastnit literární soutěže. Termín odevzdání byl za dva dny...

Budu spíkovat

23. února 2012 v 21:10 | Kája-16 let |  Kájinči deníček
Co mě to napadlo? Přihlásila jsem se na zájezd do Londýna. Dokonce jsem k tomu přesvědčovala rodiče. A oni? Nechali se přesvědčit. Teď jsem už přihlášena závazně. Postupně si uvědomuju, že jsem možná provedla unáhlené rozhodnutí. Nechci zažít nekonečnou cestu. Bojím se, že na mne budou všichni mluvit anglicky a já jim nebudu rozumnět ani slovo. Bojím se cizího jídla. Zároveň se však těším. Bude to určitě super. Pořídím spoustu fotek. No uvidíme. Jedeme až v červnu, chvíli před LOH. Do té doby ještě milionkrát změním názor. A snad se mi to bude i líbit.

YYY

21. února 2012 v 19:47 | Kája-16 let
,,Tvrdé a měkké i v řeči nerozlišujeme." řekla nám paní učitelka. Pak dodala stranu, na které se tato poučka nachází a my se ji měli naučit nazpaměť. Následující roky do nás všichni češtináři cpali nejrůznější podivná pravidla, podle kterých se nám podaří určit, zda máme napsat i nebo y.

Kde bydlím?

19. února 2012 v 17:42 | Kája-16 let |  Zajímavosti
Zajímá vás, návštěvníky mého blogu, kde bydlím? Nebo lépe řečeno jak vypadá mé bydlení? Pokud je vaše odpověď ano, je tento článek přímo pro vás. Nápad na tenhle článek jsem dostala ve snu. Zní to možná vtipně, ale je to tak. V tom snu jsem návrhů měla více a všechy jsem si je napsala do mobilu. Zápis se bohužel odehrál jen v tom snu a jediný článek, který jsem si zapamatovala, je seznámení s tím, kde bydlím.

Šestnáct.

16. února 2012 v 9:19 | Kája-16 let |  Kájinči deníček
Zase jsem o rock starší. Není možné, jak to letí. Nedávno jsem psala, že mám dvanáct. Článek byl tehdy na hodně vysoké úrovni, obsahoval větu, že mám dvanáct a k tomu byly dva obrázky. Tehdy jsem si myslela, jak je to super. Není. Ikdyž abych pravdu řekla, každý článek se mi zdá s odstupem času trapný, divný a také příliš nevyjadřuje to, co jsem chtěla a co jsem si kdysi myslela, že opravdu vyjádřuje.

Zvěrolékař a psí historky

14. února 2012 v 10:26 | Kája-15 let |  Knihy
Je to chvilka, co jsem knihu naposledy zavřela. Stihla jsem se jen převléct a nastartovat počítač. Mé myšlenky tedy budou silně omámeny dojmem z knihy. Přečetla jsem ji rychle. Začala jsem v soboru a skončila teď. V sobotu jsem přečetla jedenáct kapitol, v neděli deset, včera byl rekord osmnáct kapitol a dnes zbytek, tj. jedenáct. Do toho jsem stihla dělat hromadu jiných věcí. A kdybych nebyla včera tak unavená, dočetla bych to už večer. Znáte ale únavu, při které se vám ani nechce jít spát, protože se předtím musíte ještě napít, jít na záchod a tak?

Chachare, chachare

11. února 2012 v 14:51 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Na stole nám ještě leží hromada krabic, ve kterých jsou zbytky pizzy. Mamka vstala po dvanácté hodině, lednička téměř prázdná a tak nejlevnější možnost, jak se co nejrychleji naobědvat, bylo zavolat Chacharovi. Chachar dělá pizzy a spoustu dalších jídel a pak všechno rozváží. Nejdřív jsme chtěli pouze dvě pizzy, ale taťka řekl, že objednáme tři, abychom se pořádně najedli. Chachar mamce řekl, že mají akci 3+1 zdarma, tak jsme si dali ještě jednu. Takže čtyři pizzy, jedna na člověka. Zatím je ještě máme, ale věřte, že večer už tu nebudeme mít ani drobek.

On má ženskou!

8. února 2012 v 17:07 | Kája-15 let |  Kájinči deníček
Nebojte, nezačnu se podobat bulvárním časopisům. Nezačnu komentovat, že nějaký herec má ženskou. A ani si tady nebudu vylévat srdíčko, že má ženskou R. Ženskou si totiž našel někdo úplně jiný. Je slavný? Možná ano, protože už jsem o něm na blogu psala. (odkaz) Náš kos, kterého už kdo ví kolikátou zimu přikrmujeme, letos slavnostně přiletěl i s kosicí.

Tajra vs. Anette

6. února 2012 v 19:33 | Kája-15 let |  Co si myslím
Koncert finské kapely Nightwish se blíží a hádky mezi tím, jestli je lepší exzpěvačka (Tajra) nebo nová zpěvačka (Annete), jsou stále častější. Už delší dobu jsem uvažovala o napsání článku, co si myslím já a když jsem si dnes na ticepro.cz přečetla komentář, že Anette je pipka která se do kapely nehodí, bylo mi jasno. A abyste věděli, budu Anette bránit.

Království za veterináře!

3. února 2012 v 12:30 | Kája-15 let |  Knihy
Minulý čtvrtek jsem šla před zumbou do knihovny, abych se zásobila knihami. Rychlost čtení už není tak velká jako dřív. Mám méně času a také čtu jiné knihy, u kterých se jednoduše nedá číst rychlostí dvě strany za minutu. Tak se stalo, že první knihu jsem dočetla po týdnu. Jmenuje se Království za veterináře!. Je pokračováním knihy Strasti a slasti mladého zvěrolékaře, kterou jsem četla na jaře.