Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Frýdlantští blázni v Anglii (zápisky + fotky); část druhá: Poprvé jsem viděla moře

19. června 2012 v 20:29 | Kája-16 let |  Kájinči deníček
Než jsme se setkali s adoptivní rodinou, byla jsem dost nervózní. Jací budou? Domluvím se? Stála jsem na parkovišti, prohlížela si angličany a čekala, kdy uslyším naše jméno. Doufala jsem, že to bude trvat co nejdelší dobu. Uslyšely jsme se ale celkem brzo. Sympaticky vypadající paní nám řekla ,,Hello" a odvedla nás k autu.


Zatímco holky se snažily něco mluvit, obdivovala jsem interiér auta. Konkrétně umístění volantu. Je to neskutečně divné! Bydlely jsme uprostřed bludiště z ulic. Sestra jednou řekla, že bludiště je kousek od našeho domu. Dovolte, abych se zasmála. Naše ,,bludiště" je proti tomu v Baxley úplně přehledné.

Náš pokojíček byl malinkatý. Na přespaní to samozřejmě stačí, ale bydlet v tom trvale by bylo obtížné i pro jednoho, natož pro tři. S uložením věcí to bylo velice zajímavé. Angelina (naše maminka) nám ukázala sprchu a řekla, ať potom přijdeme na večeři. Dostali jsme skvělé těstoviny s ještě lepší zeleninou a masem. Po večeři měly holky zmrzlinu. Já jsem se cítila nacpaná, a tak jsem si nedala.

Trošku jsme pokecaly s rodičema. Únava nás ale poslala už o půl deváté do postele. Usla jsem opravdu rychle. Není divu. Nachlazená, po náročném dni a noci prospané jen napůl. Ráno jsme dostaly cornflaky a opečené tousty s margarinem. Dobře jsem se najedla! Nigel (tatínek) nás pak odvezl na meeting point, kde jsme se postupně setkaly s ostatními.

Před osmou autobus vyjel do Brightonu.

Tam jsme šli nejdřív ke královskému pavilonu vystavěnému v asijském stylu. Někteří šli dovnitř. Mne teda ,,typická" anglie nezajímala. Zůstala jsem na zahradě. Když jsem svačila, hopkal kolem mne kos. Hodila jsem mu drobek. On ho zďobnul. Hodila jsem další. Najednou se slétlo hejno holubů. Krmila jsem dál. Přišlo dokonce i pár racků! Byla jsem z nebojácných zvířat nadšená. Ale to není vše... Zjistila jsem, že deset centimetrů ode mne je veverka! Byla to taková čiperka, která nám fotografům ochotně pózovala. Zvířata v Anglii jsou ochočená!

Skupina lidí šla nakupovat do Primarktu. Kdo mě zná, ví, že nákupy hader mě opravdu neberou. Šla jsem radši na molo a k moři. Chápete? Poprvé jsem pořádně viděla moře! Tedy, úplně poprvé jsem ho viděla z trajektu, ale to nebylo ono. V Brightonu jsem stála na pláži a kam jsem se podívala, tam bylo moře. (Pokud jsem se neotočila směrem k břehu, samozřejmě) Bylo tam opravdu úžasně. A to jsem nevěděla, že bude ještě lépe! Další zastávka totiž byla v Hastingsu. Opět u moře. Tentokrát bylo krásně slunečno. Většina lidí šla utrácet za kolotoče a automaty na kravinky. Opravdu nechápu. Já s R. jsme šli k moři a opravdu jsem si to tam užili. Utíkali jsme před vlnami, sbírali kamínky a mušličky a fotili jsme. Když jsme to nečekali, přišla extra velká vlna a ošplíchla nás po kolena. Boty jsem měla mokré ještě další den. Náhradní jsem netahala zbytečně!

A pak už jsme v podstatě jeli do Baxley na nocleh, s tím že jsme se ještě zastavili u hradu Bodiam, kde byly ochočené kachny, a u Greenwiche. Už bylo pozdě a pršelo, takže jsme se jen postupně vyfotili a utíkali do autobusu.

Ten večer jsem se na rodinu těšila. Na večeři jsme měli pizzu s hranolky a dezert. Angelina si k nám sedla a dlouho jsme si povídaly. O Anglii, o Česku, o našich rodinách, ukazovaly jsme ji fotky focené tady a podobně. Byl to pěkně strávený večer. Nejhezčí na něm bylo to, že jsem skoro nic neříkala. Jen jsem poslouchala - a rozumněla jsem. Výkon! :))
Jak zájezd pokračoval? O Hampton Court, Stonehange a Salisbury se dozvíte příště :)

Kája
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 nikola | 20. června 2012 v 20:26 | Reagovat

pizzu s hranolky jsem ještě nejedla :-D supr článek, těším se na pokračování. Jenom se divím, že místo po Londýně jste jezdily po okolí.

2 David | Web | 20. června 2012 v 20:44 | Reagovat

[1]: Taky ne. To musí být zajímavě dobré. :-D
Fakt, to jste se měli u těch "rodičů" opravdu skvěle. Je dobré, že něco takového existuje... :-)
Pěkné fotky, taky se těším na další článek. ;-)

3 Kája | Web | 20. června 2012 v 20:47 | Reagovat

[1]: No, v Anglii jsme byli čtyři dny, z toho dva dny jsem chodili po Londýně a další dva jezdili po okolí. :)

4 Markéta | Web | 22. června 2012 v 13:48 | Reagovat

Holky co byly od nás v Anglii taky měli pizzu s hranolkama asi jejich proslavená pochoutka :D

5 Lucka | E-mail | Web | 20. ledna 2015 v 10:16 | Reagovat

Určitě stojí za to hlavně Londýn, ale když má člověk čas, tak proč ne. Poznávací zájezdy do Anglie jsou hodně dobré, člověk toho stihne hodně vidět http://www.redoktravel.cz/poznavaci-zajezdy/89-anglie/vyhledavani/?typy=Pozn%C3%A1vac%C3%AD+z%C3%A1jezdy&lokalita=89

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama