Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Naše první agility závody

28. června 2012 v 11:09 | Kája-16 let |  náš pejsánek fík
V neděli jsme se s Fíkem zúčastnili našich prvních závodů v agility. Samozřejmě jsme poprvé nešli na něco velkého, ale jen na malé klubové závody. Nebýt jich, kdo ví, kdy bychom si poprvé zazávodili, protože se docela bojím jít si dělat ostudu jinam, než na náš cvičák... :)


Závodilo čtrnáct psů ve třech kategoriích. V naši kategorii běželi pejsci čtyři. Lépe řečeno dva pejsci a dvě fenečky. Do obou feneček je Fík zamilovaný. Abyste si nemysleli, nezamiluje se do každé, kterou vidí. Jsou feny, za kterými vůbec netáhne (pokud zrovna nehárají). Takových je však málo. (Dokonce kousek od nás bydlí i fenka, ze které je úplně mimo ikdyž zrovna nehárá.) Kdybych měla vyjádřit vkus svého psa, tak je na velké feny, šílené feny, které kolem něj pobíhají (nebo ještě lépe: velké hyperaktivní feny) a na bišonky (čili stejné plemeno jako je on). Když už jsme se k tomu omylem dostali, položím vám jednu otázku: Myslíte si, že je pes schopen rozeznat, kdo je stejné plemeno jako on a kdo ne? Zdá se mi, že bišonky totiž bodují nejvíc. Pište své názory :)

Zpět k závodům.

Přišli jsme na cvičák. Uvázala jsem Fíka a šla zaplatit startovné, které činilo stovku. Hned jsem dostala uvítací balíček a koláček. V balíčku byly dvě slevové karty na nákup v jednom eshopu, vzorkový pytlík granulí a kost z buvolí kůže. Hned jsem začala přemýšlet, co všechno dostane vítěz, když už na začátku jsme dostali tolik věcí. Myslela jsem, že když to jsou malé klubové závody, bude nějak takhle vypadat cena pro vítěze. A ono ne.

Na přemýšlení však nebylo tolik času, museli jsme si prohlížet trasu číslo jedna. Je lepší si trasu prohlédnout pořádně, protože když potom pániček stojí a přemýšlí, kam se má běžet dál, zbytečně přibývá čas, který se stopuje a na konci může rozhodnout. Mohou to vzít také jako chybu. A možná že na větších závodech hrozí i diskvalifikace, ale s tím si nejsem jistá. Nikdy jsem na větším závodě nebyla, takže nevím, jak to tam chodí.

Já a Fík jsme běželi jako druzí. V prvním běhu Fík trochu zaváhal, naštěstí pak rychle pochopil, kam má běžet a zvládli jsme to na jedničku. Podruhé to dopadlo ještě lépe! Moje rodina už začínala být mírně netrpělivá. Nevěděli, že závody budou tak dlouhé. Když jsem jim oznámila, že se přestaví parkur a poběží se další trasa, vypadali celkem otráveně. Taťka šel radši domů dělat řízky, abychom neobědvali až ve čtyři.

Druhá trasa nám šla perfektně. Až na jedno místo, kdy Fík místo vstupu do tunelu šel čuchat paní, která tunel držela. Podezírám ji, že mělav kapse něco dobrého. Jestli je to pravda, jsem na ni naštvaná. Kdyby ten tunel aspoň držela pořádně. Ale šlo to. Další běh jsme opět zvládli perfektně.

Když doběhli všicni pejsci, uklidili jsme překážky a začalo velké sčítání bodů. Fík si krátil chvíli běháním s černou fenečkou Koudy, která se přišla podívat na své kamarády. Měl z ní ohromnou radost. Byla totiž velká a mrštná :)

A pak už bylo vyhlášení. Jako první se vyhlašovala naše kategorie. Čtvrté místo Ronie. ,,Fíku, my nedostaneme bramboovou medaili!" zaradovala jsem se. Ronie dostala cenu útechy - hračku. Třetí místo dostal Binki. Tehdy jsem si začala dělat naděje... Vyhlásilo se druhé místo. Besy! Čili je jasné, kdo je vítěz... :) Samozřejmě Kája a Fík! :)

Dostali jsme za náš skvělý výkon hromadu věcí. Jak pro psa, tak pro páničky. Největší úspěch měla samozřejmě malinová roláda, ze které jsme většinu snědli ještě ten den. Další výhry nebudu jmenovat, můžete je vidět na fotce. :) Je jich opravdu hodně, od klubových závodů bych to nečekala. Dostali jsme toho snad více, než absolutní vítěz na krajské výstavě... No jo. Hodně sponzorů je poznat.


Večer jsem se dívala na tabulku a zjistila jsem skvělou věc. Počítaly se pouze lepší běhy z obou tras. A Fík díky tomu neměl žádnou chybu! To je věc, která mě snad potěšila víc, než samotná výhra. Chápete? Měli jsme to bez chyby! Kdyby mi někdo v březnu řekl, že se nám to takhle povede, vůbec bych mu nevěřila. Fík udělal velký pokrok, opravdu. A to je mu šest let. ,,Starého psa novým kouskům nenaučíš" je tedy kvalitní blbost...

Kája
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Stik | 28. června 2012 v 11:18 | Reagovat

Gratuluji ! ,,Starého psa novým kouskům nenaučíš" je tedy kvalitní blbost... " A to máš pravdu ;-)

Škoda že nemáš foto ze soutěže :-(

2 Hiroko von Rabersdorf | 28. června 2012 v 11:55 | Reagovat

Moc jsem si článek užila!
Fráze" Starého psa novým kouskům nenaučíš" je obyčejná výmluva, kterou lidé použivají. Mám doma 10 let starého vořecha na kterého nikdo nikdy nešáhl! (mám na myslive výcviku). A i když mám na něj minimum času (jsem doma jen na víkend každých 14 dní), už zvládá všechny základný povely (až na přivolání) a pár blbinek, jako je panáčkování, podávání pacek (i střídavě) a dokonce vybalancuje granuli na nose..:D Je to můj genius.

Jinak ta teorie o "rozeznávání plemene". Nejsem si úplně jistá..:D Jde o to, že přeci jen, je to "teprve" 15 000 let, kdy byl pes zdomácňován a tvoření pelmen je ještě o dost kratší.. Takže možná?! Ale spíš ne. Podle mě je to spíš o vkusu (a v době hárání je i to fuk..:D). Náš pes třeba v době, když v okolí žádná fena nehárá o ně nejeví absolutní zájem..(chová se k nim v podstatě stejně jako ke psům, nedělá vyjímky a to je docela dominantní..) Ale když se hárá, tak to voní a to je průser.. A protože mi máme psa na zahradě musíme ho zavírat..(neb i když není obrovský a plot je docela vysoký je schopný skočit a dostat se pryč..)

Tak ti ještě jednou moc děkuji za zážitek a přeji spoustu dalších úspěchů! :-)

3 Stellαr Opheliα | Web | 28. června 2012 v 13:32 | Reagovat

Vždycky jsem na takovou událost chtěla jtí, protože miluju zvířata, mm..

4 David | Web | 28. června 2012 v 17:29 | Reagovat

Gratuluji! ;-) Tak to je teda úspěch. První soutěž, sice menší, a hned výhra. Ceny vypadají zajímavě. Nejvíc se mi líbí Fík s medailí na krku. :-D

5 Šeříková | Web | 30. června 2012 v 9:43 | Reagovat

Jů, to jste dostali dárků! Šikulové :)
Myslím, že by se Fíkovi naše Sindy líbila. Je to bišonka, velká, rychlá a možná trošičku s čumáčkem nahoru. Proto nechodíme na závody - raději si sedneme někam do stínu :)

Fík má krásný kukuč!

6 ditt-caramel | Web | 1. července 2012 v 10:59 | Reagovat

Ty tvoje články vždycky přečtu s jedním dechem :D Uplně jsem se do toho vžila
a co se týče rozeznání ras,myslím si že to možné je
asi to bude podobné jako o člověka :D

7 Elie_Me dogandgirl | Web | 22. července 2016 v 12:29 | Reagovat

Kájo je to super, jen nechápu proč jste dostali fotku australského ovčáka :-D

8 Kája | Web | 22. července 2016 v 16:35 | Reagovat

[7]: To je pohlednice... A je na ní pes naší trenérky! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama