Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Výlet do Hradce nad Moravicí

6. června 2012 v 17:05 | Kája-16 let |  Kájinči deníček
Včera jsme jeli z hudbeky do Hradce nad Moravicí. Nejeli jsme ,,pracovně", takže jsme tam nehráli. Byli jsme tam jen tak na výlet, poslechnout si program Muziády (akce, na které vystupují někteří vítězové krajských kol a předávají se diplomy), prohlédnout si zámek a projít se parkem.


Přijeli jsme o půl desáté. Měli jsme půl hodiny na procházení se po areálu zámku. Počasí chtělo pršet, ale naštěstí ochotně počkalo, než jsem nafotila hromadu fotek. Takovou hromadu, že z toho asi nevylezu. Vás tím nebudu tolik obtěžovat.


Po desáté jsme nastoupili na prohlídku zámku. Viděla jsem ji už potřetí. Myslím, že ještě tak dva výlety a můžu tam dělat průvodkyni já. Je to tam moc pěkné. V jídelně bych si klidně nějaké jídlo dala. Bohužel to není možné, a tak nás autobus svezl pod zámek do nějaké restaurace. Musím se pochlubit tím, že jsem vypila čtvrt litru kofoly. Ble, jak já to nenávidím! Ovšem když je něco zdarma, tak se toho musí využít. Hudebka nám zaplatila menu a kofolu. Minerálku bych si musela financovat sama, tak jsem se hecla a vypila tu kofolu. Už to zase hodně dlouhou dobu neudělám!


Kdyby bylo hezky, šli bychom z restaurace pěšky. Prý by to byla pěkná patnáctiminutová procházka. Jenže pršelo, tak jsme si zavolali autobus a jako lenoši se ten kousek svezli. Aspoň jsme byli suší.


Na zámek jsme dorazili akorát v čas. Usadili jsme se v sálu a hned začal program Muziády. Poslechli jsme si vítězné zpěvačky a zpěváky. Z neznámých důvodů dvě čísla odpadla, takže první část programu ryhle skončila. Myslím, že delší bylo předávání diplomů. I náš orcehstr jeden dostal :)


Na odjezd jsme měli ještě hodně času. Poslechli jsme si ještě cimbalisty. Chtěla bych si někdy zkusit na to hrát. Potom jsme šly s holkama do cukrárny, která byla docela pochybná. A byla tam zima. Br. Kvůli počasí jsme se nakonec rozhodli odjet dříve. Doma jsem byla už v pět, kdyby svítilo slunko, mohlo se to protáhnout až do sedmi. Tak co. Aspoň jsem stihla pocvičit na dnešní postupové zkoušky z houslí. Chcete vědět, co jsem dostala?Bylo to šílené! Porota s kamennou tváří, neřekli nic přívětivého. Brr. Po odehrání jsem měla ještě větší nervy, protože jsem musela třičtvrtě hodiny čekat na známku. Ostatní ji měli během pěti minut. Ale čekání se mi vyplatilo. Mám jedničku :)

Kája
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 David | Web | 6. června 2012 v 17:12 | Reagovat

Moc pěkné fotky. To město znám, ale nikdy jsem tam nebyl.
Ty nemáš ráda Kofolu? Tak to se divím. Hlavně, že zbožňuješ Kofilu. Názvově je to dost podobné, ale ve skutečnosti dost jiné, já vím. :-D
Gratuluji k jedničce! ;-)

2 Daniel Hloušek | E-mail | Web | 6. června 2012 v 17:23 | Reagovat

Je tam velice krásně, i když z Olomouce to mám daleko, tak jsem ani na sekundu neváhal, když mi bylo nabídnuto tam jet.. :-)

3 Krejdom | Web | 6. června 2012 v 17:43 | Reagovat

S tím deštěm jsi měla štěstí, to kdybych takhle někam jela já, tak bude pršet od začátku až do konce. :D K jedničce ti gratuluju... já chci taky umět na něco hrát nebo aspoň zpívat! :D jaj, je to nespravedlivý
fotky jsou pěkné :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama