Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Kauza Lotty aneb kam autorský klub míří?

1. srpna 2012 v 12:15 | Kája-16 let |  Co si myslím
Koho v pátek přijali do autorského klubu, už určitě zaznamenali všichni jeho stávající členové, zájemci o členství i náhodní kolemjdoucí. Já patřím do první skupiny. O problému jsem se dozvěděla až v pondělí. Články s novými členy totiž moc nečtu. Naštěstí jsem o nic nepřišla, vlna nespokojenosti přes víkend nepřestala. Pokračuje ještě teď. Už v to pondělí jsem se rozhodla, že ve středu napíšu článek.


Potřebovala jsem to odložit, protože zveřejňuju deset článků měsíčně a tou dobou jich už deset bylo. Neptejte se mě na důvody, vzniklo to spontánně. Povedlo se mi dvakrát za sebou mít deset článků a zalíbilo se mi to. Myslím si, že je dobře, že článek píšu s odstupem. Za ty dva dny mi situace prošla hlavou. Jak by řekl náš fyzikář, pořádně jsem to promyslela. A také se stala další hora věcí, ke které se musím vyjádřit.


Samotná Lotty Biondi

Jsem ráda, že ji osobně neznám. Vím, že je hloupé soudit jen takhle po internetu, když o ní doopravdy nic nevím. Jenže pokud je taková, jak skutečně píše... Nemám ráda lidi, kterým nedělá problém se opít. A ještě k tomu ve věku, kdy jim flaška do ruky nepatří. Jednou mi někdo řekl, že jsem strašná moralistka. Možná je to pravda. Zákony přece nejsou jen tak pro srandu. Kdyby měli spolužáci na akcích trošku alkoholu pro dobrou náladu, mávla bych nad tím rukou. Sama nepiju, ale u ostatních by mi rozumná míra nevadila. Jejich akce jsou však jiné. Je vážně hrůza je v pondělí poslouchat, když probírají, co kdo z opilosti dělal. Na rozdíl od Lotty se s tím nechlubí na internetu, nebo aspoň o něčem nevím. Příjde mi pitomé psát na blog, co jsem pila a jaké drogy jsem užila.

To co dělá s přítelem, je zase jiná kapitola. Dobré, tohle už není nezákonné. Připadá mi ale nevhodné psát o tom na internet. A ještě k tomu v takovém stylu! Dobře, proč nenapsat, že si s přítelem umí užít. Já bych to neudělala, ovšem lidé jsou různí. Jenže přiznejme si, všechno jde napsat neškodným způsobem. Nebo třeba jen naznačit. Z jejich poznámek se mi dělá na blití. A cpe to vážně všude, v tomhle je snad ještě horší než Vanilka. Když píše článek o tom, že by lidé měli umět říkat slovo ne a přitom do nadpisu vlepí větu ,,Nebudu to polykat!" ?!?

Zkrátka a dobře, jako osoba je úplně jiná než já a v reálu bych ji asi ráda neměla. Co se týče internetového světa, tak takhle mi ona sama nevadí. Ať si bloguje, ať si píše co chce. Kdybych na její blog jen tak někdy narazila, řekla bych si něco jako ,,jaaaaj" a rychle bych šla pryč. Víc než ona mě štve něco jiného...


Jak má vypadat blog z autorského klubu?

Vynechme Krutovy myšlenky a pojďme se podívat na Standovy převraty dělané zjara loňského roku. Chtěl, aby v klubu byla opravdu elita. Chtěl obrození. Když vzal klub do svých rukou, zdálo se, že bude opravdu sdružovat jen nejlepší blogy. Proto jsem se také divila, když jsem prošla vymazáváním. Ano, tehdy jsem se divila. Teď se však divím ještě víc.

Vymazáváním neprošla hromada blogů, které na členství opravdu měly. Důkazem toho je například David. Jeho skvělý a v mnoha ohledech velice originální blog neprošel. Po nějaké době se do klubu opět dostal (čtěte Davidům článek), byly s tím však problémy. Loni jsem nechápala, proč David prvně neprošel. A teď to nechápu ještě víc.


Proč by Lotty měla do klubu patřit:
Člen autoráku má na svůj blog dávat vlastní věci. Dobře, tohle Lotty-blog celkem splňuje. Do každého článku má dát něco ze sebe. Na Lotty-blogu můžeme vidět autorčinu koupelnu, takže proč ne. Blog nemá obsahovat pixelky atd. Lotty-blog splňuje. Fotky můžou být, ale mají být připojeny popisky. Na Lotty-blogu vždy nějakou tu větu vidíme.


Karolíno, v čem teda vidíš problém?

V úrovni blogu. Takových přece bylo v autárku hodně a byly vymazány. Proč teda najednou takové blog přijímáme? Úroveň shazující faktory: její kvalitní čeština. Jestli je autorka dyslektička, tak bych ji to omluvila, ale v takovém případě by mohla mít na blogu o tom poznámku. Její fotky. Proč nedat na blog sebe, že jo? Nějakou pěknou fotku strávím, zrcadlovou fotku ve spodním prádle ne. Nepromyšlené články. Dobře, i já bych u psaní mohla občas myslet. Ale jak jistě víme, Lotty je jiná kategorie. Občas se pokusí napsat pořádný článek. A já ji tu snahu cením. Dokud však články nebudou opravdu čitelné, budu proti jejímu členství. Základní myšlenka článku je třeba dobrá, ale ona ji neumí pořádně rozvést. Nenapíše dostatek argumentů, aby nás přesvědčila, že právě ona má pravdu. Nevysvětlí nám pořádně, co vlastně chce říct. Způsob vyjádřování. No a o tom už mluvila na začátku. Mluvím o chlastu, drogách a příteli. O všem se dá psát hezky.

Blog je prostě úplně jinde, než většina dalších členů AK. Cítím se zahambena. V AK jsem se cítila, jako něco víc. Mělo to kladný vliv na mé sebevědomí. Teď mi zase rychle kleslo. Označil mě snad Standa za blogerku na stejné úrovni, jako je ona?


Kozy na titulku

Nejsem jediná, kdo se po přijmutí Lotty cítí zahamben. Někdy s novými členy nesouhlasíme. Toto je však příliš! U medailonku nového člena se rozjela velká diskuze. Ta je teď bohužel ukončena, komentáře jsou skryty a nikdo nemůže přidávat další. Stihli jsme tam vymyslet spoustu věcí. Vznikl projet Kozy na titulku a Ptáci v kleci. Na protest vzniklo hodně kozích, ptačích a dalších fotek.

Nevím, jestli toho něčím dosáhneme. Každopádně jsme teď aspoň všichni na Lottyně úrovni...

Několik blogerů také napsalo email Standovi. Ten je teď chudák maily úplně zahlcen.


A co on na to?

Stojí si za svým. Ano, je to pěkné. A taky trapné. Nechci ho nijak pomlouvat. Nejdu pro němu, jen proti tomu, co provádí. V odpovědích na emaily říká něco v tom smyslu, že je zajímavá. A že je pro klub a celý blog.cz přínosná.

To je pravda. Tolik komentářů, článků a návštěv blog dlouho nezažil. Je to ale třeba? Trošku mi to připomíná Yuri, abyste věděli. Ta píše ostatním, jaký mají hrozný dess a strašně píšou. Díky tomu má spoustu návštěv. Je jí jedno, jestli ji mají návštěvníci rádi. (nemají) Jde ji jen o čísla. A s Lotty? Všeho celkově přibylo, ale všichni jsou naštvaní, že to jde s autorákem z kopce.

Standa by měl zakročit.


Co bude dál?

To nikdo neví. Já zatím doufám, že Standa přijde k rozumu. Nebo že se v Lotty probudí její druhé já a začne psát pořádné články, čili nebudeme mít co řešit.

Navrhovala bych, aby příjimání členů nezáleželo jen na jedné osobě. A co se týče akutálního problému: Lotty bych z klubu vyhodila. S poznámkou, že až se začne být opravdu dobrá, vezmeme ji okamžitě zpátky. Nebylo by to spravedlivé ke všem? Pokud Lotty touží být mezi námi, začala by se snažit a časem by byla opravdu dobrá. Pak by mohla být přijata bez čekání na vyřízení přihlášky. Nebyli bychom všichni spokojení?

...

Uch. Snad jsem řekla vše, co jsem říct chtěla. Článek se mi nechce číst, ale vzhledem k tomu, že píšu o úrovni blogera, bych měla. Každopádně se skorekcí nebudu párat. Chci říct, že odstraním chyby, překlepy a opakující se slova. Na stavbu vět se vrhat nebudu. Často se stává, že takhle překopu celý článek, což by s takovým dlouhým textem vůbec nebylo jednoduché.

Přečetli jste ho vůbec?

Kája


P.S. Ono je nakonec sranda si po sobě článek číst. Představte si, že jsem poprvé napsala ,,zrcadlové fotky u zrcadla". To by jeden neřekl.


EDIT 12:23: Hned po dopsaní článku jsem se dozvěděla, že Lotty už v klubu není. No co, článek mazat nebudu. A kdo mi do komentů napíše, že už je pryč, tak se asi zblázním. Nesuďte podle nadpisu a článek hezky čtěte.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Zuzka | E-mail | Web | 1. srpna 2012 v 12:23 | Reagovat

Lotty je minulost. :-)

2 Kája | Web | 1. srpna 2012 v 12:26 | Reagovat

[1]: Už to vím. Ale dozvěděla jsem se to až  po zveřejnění. Viz EDIT.

3 Gabriel Dantes Decay | E-mail | Web | 1. srpna 2012 v 12:26 | Reagovat

[1]: Díky bohu, za to :D

4 Zuzka | E-mail | Web | 1. srpna 2012 v 12:26 | Reagovat

Mimochodem, Kájo, ač nečlen čtu ráda blogy členů AK. Poslední dobou mi lezly na nervy "Kozy" a články o Lotty. Standa k rozumu přišel a tím by to mohlo být uzavřeno. Těším se na Tvé další články, které se mi četly mnohem líp. (Můj názor) :-)

5 M* | Web | 1. srpna 2012 v 12:35 | Reagovat

Kozy na titulku a Ptáci v kleci byli snad nejúspěšnější projekty AK. :D
Skoro už jsem nedoufala, že ji z klubu dostaneme, ale pořád by to chtělo nějaké Standovo oficiální vyjádření k situaci a hlavně by bylo fajn vědět, jakým směrem teď AK půjde...

6 Arvari | E-mail | Web | 1. srpna 2012 v 12:43 | Reagovat

[5]: Souhlas, i když se to celý naoko pěkně úhledně zametlo pod koberec, chtělo by to nějaký oficiální sdělení. Ale podle mě se ho nedočkáme a Standa to prostě nechá jen vyšumět. No co, stejně by nám nejspíš všem jen sdělil, že jsme netolerantní pseudointelektuálové s obsesivní potřebou se porovnávat a šikanovat dívčí blogísy, nebo jak to bylo...

7 Aidrien Assagir | E-mail | Web | 1. srpna 2012 v 12:50 | Reagovat

Chystá se setkání se Standou.

8 David | Web | 1. srpna 2012 v 12:50 | Reagovat

Dobře sis to promyslela a super sepsala! :-)
Velmi si mě potěšila, že jsi zmínila i mě. :-) Abych pravdu řekl, dodnes nechápu, proč jsem byl vyhozen a pak znovu vrácen, když se mezi tou dobou nic zásadního nestalo. :-? Každopádně díky moc. ;-)
Chtěl jsem se v AK podívat, jestli padl další rekord a ono nemůžu najít komentáře. Pak si všimnu posledního odstavce (EDIT) a začnu skákat radostí. :D Ihned jsem poslal pochvalný dopis Standovi. Z něho bych vytáhl hlavně to, že je mi líto členů, kteří kvůli Lotty odešli. Tak snad doufám, že je Standa vrátí do AK, pokud je o to sami blogeři požádají...

9 Sylvana Raven | Web | 1. srpna 2012 v 12:52 | Reagovat

[5]: Souhlasím. Mo ráda bych slyšela nějakou oficiální odpověď, ujištění, že klub bude řízen tak a tak a ne tak a jinak... ale mám pocit, že skutečnost bude spíš podobná komentáři [6]:. Standa zrušil diskuzi pod článkem o jejím přijetí, sám se nevyjádřil (a nejspíš ani nevyjádří) a počká, až celá takhle aférka zmizí v propadlišti dějin...

10 M* | Web | 1. srpna 2012 v 12:58 | Reagovat

[9]: Taky s vyjádřením moc nepočítám. Prostě se všichni budeme tvářit, že nic nebylo až do vzniku dalšího problému. :-x

11 David | Web | 1. srpna 2012 v 12:59 | Reagovat

[9]: Kdo by rád přiznal svou chybu že?

12 leilafrank | Web | 1. srpna 2012 v 13:01 | Reagovat

Ano, prectla jsem cely tvuj clanek, protoze dokazes psat poutave :-) . Zajimal me  tvuj nazor, i proto jsem to docetla. To, ze je Lotty pryc jsem se dozvedela az ted a jsem za to taky rada. A pokud jde o Yuri, tak ta mi psala onen uzasny komentar zrovna dneska. Ps: omlouvam se, ze pisu bez diakritiky, ale na tabletu to jinak nejde.

13 Kerria | Web | 1. srpna 2012 v 13:05 | Reagovat

Souhlasím téměř do puntíku se vším. Kozy na titulce mě nijak zvlášť nenadchly. Podle prapůvodních podmínek by Lotty členem být měla. Jenže došlo k onomu "zkvalitnění" klubu a to už podle mého nesplňuje. Co bude s klubem dál je ve hvězdách a hlavách provozovatele. Já se nemohu zbavit dojmu, že Lotty byla prakticky zneužita k nějakým vyšším cílům a že se od počátku počítalo s tím, že po protestech bude opět odejita.
Chtěla bych na toto téma napsat ještě článek, ale až večer, teď už musím do práce. Snad to ještě někoho bude zajímat.

14 Kája | Web | 1. srpna 2012 v 13:06 | Reagovat

Vyjádření by bylo pěkné, ale nepočítám s tím. Buďme rádi, že se aspoň vyřešilo omylné členství Lotty v AK. Nechceme přece  nadpřirozené věci. :D

15 Alue | E-mail | Web | 1. srpna 2012 v 13:16 | Reagovat

....dobrou zprávou je, že byla před chvíli vyloučena. Už u nás není. Slavte!

16 Mosa | Web | 1. srpna 2012 v 14:32 | Reagovat

Když si na to všichni tak stěžují, myslím na nějaké vedení. Měli by si uvědomit, že to o tom rozhodují oni a pokud se vám to všem tak dramaticky nelíbí, tak prostě z toho klubu odejděte..! A ne si tady stále dokola stěžovat, jak je to nespravedlivé a hrozné...

17 Cervenej_cudlik | E-mail | Web | 1. srpna 2012 v 20:27 | Reagovat

[16]: Jak jste se všichni dozvěděli, že ji vyhodili? Pořád je v seznamu členů :-|

18 Cervenej_cudlik | E-mail | Web | 1. srpna 2012 v 20:38 | Reagovat

[17]: Aháá, už to vidím :-D

19 Kája | Web | 1. srpna 2012 v 20:48 | Reagovat
20 Lianna Ellusive | Web | 1. srpna 2012 v 21:28 | Reagovat

Že má blog o sexu mi nevadí, chybí ale označení, že se jedná o blog s erotickým obsahem.

Píše hodně věcí ohledně alkoholu. Schválně jsem hledala a je jí 17 let - Standa jako hodlá propagovat trend Nezletilí pijí alkohol? Nevím, kdy jí bude 18, pak mi to nevadí, ale oficiální osoba by (Standa) by měla dávat pozor na zákony, až se v tom někdo (policie) začně šťourat, šéfové vyhodí podřízeného (jeho).

21 tomáš franc | 2. srpna 2012 v 9:39 | Reagovat

Bože lidi vy jste tak prudérní.  :-(  Je ji 17 a už pije alkohol! HRŮZA!!! Píše o věcech, které dělají všichni normální lidé. Vy zřejmě asi ne. Chudák Standa, založil AK a vy mu z toho děláte Klub Zaprdenych Důchodců. Co jinýho by měla řešit 17letá holka, než kluky, lásky a sex? Má začít psát články o tom jak chodila s hafanama kolem Olešné? Pár jejich článků jsem přečetl a nevidím je o moc hloupější nebo chytřejší než najdu na kajajaja.blog.cz. Sorry Karolíno. Nebo vás žere, že je to pěkná holka a nestydí se za svůj xicht?  Bože má tam fotky v plavkách, a co? Vy chodite na koupak v neoprenu? Jako.že vás její články nezajímají beru. Ale že se zvedne taková vlna nevole proti jejímu přijetí do vašeho "elitního" klubu, nad tím mi zůstává rozum stát.

22 Kája | Web | 2. srpna 2012 v 9:48 | Reagovat

[21]: Údajně mám nízké sebevědomí, ale na to, abych dokázala tvrdit, že jsem lepší než ona, mi bohatě stačí.

Tebe moje články možná nezajímají. Tak jdi jinam. Mé texty jsou na úrovni, ovládám gramatiku, umím používat interpunkci, věty jsou postavené tak, aby dávaly smysl.

Opravdu si ze tvého komentáře nic nedělám. Vím minimálně o jednom návštěvníkovi, který je tady spokojený a to mi stačí.

23 Kája | Web | 2. srpna 2012 v 9:49 | Reagovat

[21]: Jo a ještě něco. Standa NEZALOŽIL autorský klub. Založil ho KRUTOMLUV  a ten by se nějaké Lotty beztak jenom vysmál.

24 Libor | Web | 2. srpna 2012 v 10:40 | Reagovat

Vidím, že téma Lotty docela dost blogerů zvedla ze židlí. Na její stránky jsem se díval a moc mě nezaujaly, respektive vůbec mě nezaujaly, necítím se ale kompetentní k tomu rozhodovat o tom, zda patří mezi "elitu" na blog.cz. Vůbec celá ta myšlenka "elitních blogů" mi přijde trochu zvláštní. Autorský klub jsem chápal jako klub lidí, kteří do něj píší své věci, dávají tam kus ze sebe. Článek jsem dočetl až do konce, jen na komentáře už jsem neměl sil, takže pokud bych opakoval něco už vyřčené, tak se omlouvám.

25 Foxie | Web | 3. srpna 2012 v 19:31 | Reagovat

Milý tomáš franc [21]:, nám hlavne vadilo, že jej blog mal byť na podobnej úrovni ako ostatní z Autorského klubu. A to nebol... Nech si rieši svoje kluky, nech si chlastá, lebo je to upe kúl, nech hrdo tvrdí, že to nemusí polykat a nech sa fotí v plavkách, ale do AK to nepatrí a ani k téme týždňa genialita. A len aby si vedel, nehanbím sa ani za svoj ksicht, nepotrebujem si džabať na vlasy peroxid, aby sa mi páčili a v plavkách sa producírujem celkom často, ale na blogu chcem dať viac než 1500 fotiek s našpúlenou hubou. Pijem, keď mám náladu, no nepotrebujem sa tým chváliť. Ide o náladu a zážitky, nepripadám si lepšia len preto, že by som stiahla pol vodky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama