Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Se sluníčkem

9. června 2013 v 20:32 | Kája-17 let |  Kájinči deníček
Asi bych už na blog nikdy neměla psát o počasí! Hned den po článku se totiž počasí změní. Bylo to tak dvakrát v březnu, když jsem si dělala naděje, že už přichází jaro. Po článku se vždcky ochladilo a nasněžilo. Ve čtvrtek jsem psala o tom, jak se sluníčko schovalo a nechce vylézt - a hned další den se to začalo vybírat. Dnes je nádherně. Je mi jasné, že zítra se to zas obrátí...


Další týden uběhl, teď už nás čeká jen patnáct dní školy. Z toho dva dny výlet, dva dny exkurze, jeden předávaní vysvědčení. Na to poslední se těším opravdu hodně. Ráno si na skok zajedeme do školy, pak si doma cosi uvařím nějaký oběd a pojedu do hudebky. Převezmu vysvědčení se samými jedničkami a půjdu do knihkupectví.

Od čtvrté třídy je u nás totiž tradice, že nám rodiče koupí za vysvědčení knihu. Ano, až od čtvrté třídy. Sprosté je, že když jsem byla ve čtvrté, ségra byla v první, takže má vysvědčení za všechny roky strávené ve škole. K tradicím po vysvědčení patří i nějaký oběd. Už pár let chodíme na úžasný lososový salát do oblíbené restaurace. Oblíbená je i našim psem, ostatně jako všechny ostatní podniky tohoto druhu.

Na exkurze se taky docela těším. Jedna bude do ZOO. Chtěli jsme jet do Zlína, ale nedovolili nám to, tak uvidíme jenom Ostravu. Já abych se netěšila do ZOO, že. Další den pojedeme na Hukvaldy pátrat po Janáčkovi. V domě, ve kterém žil, jsem už byla jako žák sedmé. Ráda se tam podívám znovu.

No a teď k tomu výletu. Vůbec se mi tam nechce. Ráda se na ta místa podívám, to jo. První den trávíme v Mikulově a druhý ve Valticích. Určitě to bude super, foťák bude makat od rána do večera (asi bych si měla vzít nabíječku a pro jistotu i náhradní baterky). Proti srsti je mi fakt, že je to školní výlet a že tam budou všichni spolužáci. Podle toho co říkají, propukne tam velká epidemie virózy. A na to se fakt těším...

Už mám ne moc pěkný plán na začátek prázdnin. Řekla jsem si, že zmatek v šuplíkácha složkách už je neúnosný a udělám velký generální úklid. Chaha. Tak důkladný, jako jsem udělala před třemi lety. Prorabovala jsem všechny ty složky obrázky atd., roztřídila je na různé kategorie a pak jsem na každou složku napsala, co obsahuje. Dnes už to tak stoprocentní není. To zas bude akce.

Kája
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 es ef | Web | 9. června 2013 v 20:51 | Reagovat

Jo, ať už sou prázdniny nebo aspoň uzavřený známky, sakra!

2 David | E-mail | Web | 10. června 2013 v 0:34 | Reagovat

Epidemie virózy, to jsi krásně vystihla. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama