Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Skončilo nám Vyprávěj

15. června 2013 v 18:08 | Kája-17 let |  Co si myslím
A tak se stalo, že jsme včera viděli poslední díl seriálu Vyprávěj, který mě dosud provázel všechny čtyči gymnaziální roky. Po skončení první řady mi to celkem vadilo, chtěla jsem se dívat dál. Teď jsem ráda. Už to ten konec opravdu chtělo.


První řada seriálu se mi hodně líbila. Původně se dívali jenom rodiče, ale brzy jsem se přidala. A na konci série jsem si říkala, na co se mám jako dívat a jak mám půl roku vydržet do další řady. Možná jsem se šak tak těšit neměla, co si budeme povídat, druhá řada byla trošku slabší. A hlavně krátká. Na konci série se dvě hlavní postavy, které v první měly svatbu, rozcházely. A to proto, že chlap měl milenku. Mimochodem, milenkou byla bývala kolegyně jeho matky...

Ve třetí sérii tedy žili odděleně. Paní si našla přítele. S manželem se ale nerozvedla. Vtipné je, že se dala dohromady zrovna s chlapem, který o ní stal kdysi na vysoké škole a který byl nepřítelem celé rodiny. Touto situací se spustila řetězová reakce ,,každý s každým", která se postupně zhoršovala. Do konce série se z toho le dostali.

Jejich syn se pak dal dohromady s dcerou toho nepřítele rodiny. Ta holka svého času bývala skoro jeho nevlastní ségra.

Pak se vysílaly ještě jakési dodatky, které více rozváděly osudy vedlejších postav. Bylo to zajímavé, ale myslím si, že si je mohli nechat, protože se takhle celý seriál ještě více domotal.

Na čtvrtou sérii jsem se pořád ještě trochu těšila. Každý s každým pokračovalo, tomu se asi u dlouhatánských seriálů nedá vyhnout, pokud nechcete přidávat sto padesát dalších postav. Tuto sérii ukončila sametová revoluce. Myslím si, že tam to už opravdu měli utnout.

Protože co bylo dál... Pátá série začala asi měsíc po čtvrté. Na tu už jsem se začala dívat opravdu ,,z povinnosti", musela jsem přece vědět, jak to všechno dopadne atd. Pořád o Vyprávěj mluvili jako o retro seriálu, ikdyž už byl rok, ve kterém jsem se narodila. Osudy postav se ještě víc domotaly. Myslím si, že je dobře, že to už skončilo.

Co se taky nepovedlo, jsou nestárnoucí postavy. Babka s dědkem se rozhodně nechovali jako osmdesátí. Dobře, někteří lidé jsou sice aktivní i v tak vysokém věku, ale rozhodně ne tolik. Nedovedu si představit takhle starého dědu, že by sám odjel autem na chalupu, pár dní v ní pobýval a řezal dřevo na cirkulárce. Nehledě na to, že na ten věk ani nevypadali. To se týká i ostatních postav. Ti mladší měli už šedesát, což mi došlo vlastně až dneska. Nezestárli. Nikdo tam nezestárnul o čtyřicet let. Trošku to nesedělo.

Nemyslete si ale, že se mi Vyprávěj nelíbilo. Přece bych se na něj nedívala... Byl to fajn seriál, ale čeho je moc, toho je příliš. Pátá série už byla jenom tak dovymýšlená, dějiny šly strašně rychle a nic moc zajímavého v ní nebylo. Takže ano, seriál chválím, ale takový počet dílů by měla Česká televize nechat raději Nově na nějaký praštěný nekonečný seriál.

Kája
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 David | E-mail | Web | 15. června 2013 v 20:20 | Reagovat

Teď díky výšce skoro vůbec nesleduji televizi a ani tedy seriály, což je myslím dobře. Někdy je možnost se na to zpětně podívat na netu, ale takto sleduju jen Partičku a Pohlreicha. Kdysi jsem žral Ordinaci (první, druhou sérii), teď je to o něčem jiném, jestli to ještě vůbec je. Četl jsem totiž v pátek o novém lékařském seriálu na Nově... :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama