Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Slon český

18. června 2013 v 16:08 | Kája-17 let |  Kájinči deníček
Je úplně normální, že z vlaku vidíme různá zvířata. Tak například ve čtvrtek jsem viděla: psa, srnu, zajíce, kočku a slona. Nerozuměli jste? Psa, srnu, zajíce, kočku a slona. Klepáte si na čelo? Ne, opravdu neblouzním z horka. Skutečně jsem z vlaku uviděla slona. A ne jednoho, byli tři!


Vysvětlit se to dá úplně jednoduše. Přijel cirkus. Tentokrát se ukotvil o kus dál, než stává normálně, na původním místě by se pral s chystaným letním kinem a Sweetsen festem. Nové místo je hned u nádraží, stačí projít podchodem pod kolejema.

V ten den jsem k nim blíž nešla. Bylo to poprvé, co bylo tak strašně horko a já na to nebyla oblečená. Měla jsem dlouhé kalhoty a tenisky. Kalhoty jsem si zahla tak, že byly jenom po kolena. Cesta domů byla mnohem příjemnější. Svlékání už tak ne. Je zajímavé, že vyhrnout to šlo, opačným směrem však ne. Málem jsem brala do ruky nůžky. Tenisky byly ještě nepříjemnější. Když jsme seděli u cukrárny s banánovo-čokoládovou zmrzlinou, vyzula jsem je. Byla to fakt úleva!

V pátek jsem měla hudebku. Chodím do ní rovnou ze školy. A to kolem místa, kde byli sloni. Jelikož jsem měla do hodiny dost času, přidala jsem se ke všem lidem kolem ohrady. Málokdo
prošel jen tak, aniž by se zastavil. Já tam stála asi patnáct minut. Byli na pozorování zajímaví. Jeden slon se sprchoval. A to rovnou dvojitě. Pán ho poléval hadicí a slon sám sebe chobotem. Dosud jsem si myslela, že to dělají jenom sloni v pohádkách. Další dva sloni se pásli. Ti byli naporozování taky fajni, mají obrovský jazyk. Ten kdyby mě olíznul...


V pondělí jsem šla znovu do hudebky. Ráno jsem udělala moudrý krok - vzala jsem si foťák. Jenže k ničemu. Sloni tam jak naschvál nebyli. Takže mám jen pár mizerných fotek z mobilu. (fotka v tomto článku je pořízena loni v zoo, je zde jen pro ilustraci)

Je možné, že to bylo letos naposledy, co jsem v hudebce hrála. Ještě nic nevím jistě, ale příští hodina zřejmě odpadne. Poslední týden se totiž moc neučí. Jenom si v pátek všichni příjdou pro vysvědčení. Dostala jsem na prázdniny hodně práce. Dvě úplně nové skladby, jednu, kterou mám skoro dokončenou a pak jednu, kterou jsem hrála před dvěmi lety. Konečně se mi podařilo prosadit se s ní na vánoční koncert. Budu ji hrát s orchestrem!

Zítra jedeme na výlet. Moc bych si přála, aby bylo aspoň o pár stupňů méně. Mám jisté zkušenosti s psaním o počasí na blog - po každé zmínce na blogu nastane v počasí změna. Proto doufám, že tím, jak tady komentuju horko, příjde nějaká změna. Mohlo by být kolem dvaceti. Pokud možno ale bez deště... chichi. Držte palečky ať to přežiju :) Foťák beru na 180 procent. V pátek nebo v sobotu čekejte článek ;)

Kája
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 David | E-mail | Web | 18. června 2013 v 22:40 | Reagovat

Změna počasí by měla nastat někdy ze čtvrtka na pátek, takže nemusíš mít moc obavy. :-D
Jinak proč na 180 %? Někdo říká 100 %, jiný 110, další 200, ale s 180? V tom bude asi nějaký chyták co? :D

2 Caroline Forbes | E-mail | Web | 19. června 2013 v 13:54 | Reagovat

hezký slon- čálnek se povedl, napsala bych něco delšího, ale momentálně nemám moc času :D

3 Rose | Web | 19. června 2013 v 15:24 | Reagovat

Jé, slony už jsem neviděla dlouho! :)

No jo, tak to se těším na fotky z výletu, doufám, že jste se tam neusmažili, jako já dnes cestou ze školy, kdy jsem myslela, že asi umřu (bylo 38 stupnu!! :/)...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama