Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Kája Mikulášem

7. prosince 2013 v 14:22 | Kája-17 let |  Kájinči deníček
Ve čtvrtek jsem měla náročný večer. Spolu se sestrou a Terkou jsme v maskách známé trojice obcházely děti, promouvaly jsme jim do duše, aby byly příští rok hodnější a nutily je zpívat. Měly jsme toho na práci docela hodně a celé nám to trvalo čtyři hodiny.


Poprvé jsem jako Mikuláš chtěla chodit v páté třídě. Vymysleli jsme to v létě venku s naši Rychlou rotou, která řešila různé záhady z okolí našeho domu, třeba kdo unesl žáby z kaluže a tak. Já jsem tehdy byla Dale. Měli jsme všechno vymýšlené. Pak ale přišel podzim, počasí se pokazilo, přestali jsme chodit ven a přesněji jsme se nedomluvili.

Další rok jsme si řekli, že už jít musíme. Kamarádčinému taťkovi se nápad moc nelíbil, asi nechtěl, abychom chodily venku po tmě a tak nám navrhoval, že máme jít až o velkých prázdninách. Pár dní předem to vypadalo, že opět nic neubude, ale nakonec jsme se zázračně domluvily. Pátého prosince dva tisíce sedm v pět hodin jsme úspěšně vyšly z našeho bytu. Tenkrát jsme chodily jenom po kamarádech z okolí. Byla to neskutečná sranda. Za odměnu jsme jim dávaly bonbony a papírové čertíky. Bavilo nás to, chodily jsme strašně dlouho, až se o nás mamky začaly bát.

V sedmé třídě se to zopakovalo. V prváku (osmé) a druháku (deváté) jsem nechodila. Ve druháku jsme sice něco plánovaly s Terkou, ale sešlo z toho. To až další rok. Já jsem šla jako Mikuláš, Terka s K. byly čertice a sestru jsem dohodila na místo anděla. Tehdy jsme si moc nezamakaly, navštívily jsme pouze Terčiného brášku. Když se rok s rokem sešel, navštívily jsme ho znovu, tentokrát však jenom s jednim čertem. Terčina mamka nám dohodila známé, kteří zůstali bez Mikuláše. Od nich jsme pak byly vyslány k ještě jedné rodině. Bavilo nás to a rozhodly jsme se, že příště si rodin domluvíme víc.

Dlouho jsme ve sbírce měly jenom dvě děti. Týden před Mikulášem jsem napsala na FB skupinu Frýdku-Místu. Ozvaly se dvě paní, s tou druhou jsme se ale nedomluvily definitivně. Ve středu brzo odpoledne to vypadalo, že budeme mít tři rodiny. Potom přišel taťka s tím, že jeho kolegyně shání Mikuláše. Večer to začalo. Měla jsem pocit, že jsem se proměnila v mikulášskou pohotovost, všichni to nechávali až na poslední chvíli. Dokonce i ve čtvrtek mi psali, skoro všechny jsem ale musela odmítnout, den bohužel není nafukovací. Naplánovaných jsme měli osm rodin.

Kromě rychlého domlouvání nám komplikace způsobil ještě anděl, kterému ráno nebylo dobře a rozhodl se nejít do školy. Od mamky měl nakázané zůstat doma i odpoledne. Bez úspěchu jsem se snažila naverbovat někoho jiného. Když jsem přišla domů a zjistila jsem, že je sestře celkem dobře, řekla jsem, že prostě půjde a basta. A tak jsme šly k Terce, kde jsme se naparádily a hurá na děti!

Celkově jsou statečnější holčičky, brečely méně, byly více ochotné se s námi bavit, kdežto kluci se na nás nechtěli ani podívat. Nejlepší byla rodina, kde byly dvě dvouleté děti a jedna malinká holčička. Ta na nás jenom valila kukadla, zatímco ti starší brečeli. Nejlepš je, jak se začaly přiznávat, že opravdu zlobí a slibovat, že už to dělat nebudou. Zajímavé to bylo u kluka, který dostal celkem čtyři tašky. Proč tolik? Že by byl tak moc hodný? Když jsme mířili k předposlední rodině, doběhl nás pán, že se snaží někoho sehnat pro své děti a jsme první, koho uviděl. Tak jsme kývly. V poslední rodině byl nejlepší chlapeček. Pěkně ukecaný. Mimo jiné nám řekl, že si pravidelně a pečlivě myje zuby a že půjde k zubaři, kde už tentokrát bude hodný a otevře pusu.

Skončily jsme o půl deváté. Každá z nás si vydělala 480 korun, což je hodně slušný výdělek, hlavně vzhledem k tomu, že to byly dobrovolné příspěvky rodičů, samy jsme si nic nežádaly. Od té doby nás už pochválily dvě cizí maminky. Příští rok to určitě zopakujeme!

Fotku mi zakázali zveřejňovat :(

Kája
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 David | E-mail | Web | 7. prosince 2013 v 17:37 | Reagovat

Tož to jste se měly fajně. :-) Takže zítra zveš do čajovny jo? :D

2 Rose | Web | 10. prosince 2013 v 21:22 | Reagovat

Jojo, loni jsem s kamarádkama taky chodila, byli jsme snad jen u třech nebo čtyřech rodin a vydělali si asi tři stovky každá! :D Dávali nám hrozně hodně a to jsem třeba u jedná holčičky byli jen pět minut, protože se na nás celou dobu ani enchtěla podívat, tak jsme pak dárky museli dát její mamince :D. Letos to bohužel nějak nevyšlo, den po Mikulášovi jsme psli velkou písemku a hlavně jsme to nějak nestihli zorganizovat. ALe příští rok určitě musíme zas jít.

3 martin | 11. prosince 2013 v 22:26 | Reagovat

Škoda, že jsem vás nepotkal nikde.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama