Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Sociologická sonda

16. prosince 2013 v 21:12 | Kája-17 let |  Kájinči deníček
Na podzim jsme se s A. a Č. přes milka zmrzlinu z Kauflandu dostali k myšlence, že ve městě uděláme sociologický průzkum. Původně jsme ho plánovali až na jaro, nedávno jsme se však rozhodli, že ho uděláme už teď. Pátek byl dnem D.Na akci jsme se těšili. Bavili jsme se o ni jako o ,,eses", což neznamená sexy slečna, jak tipoval nejmenovaný kamarád, který se určitě ozve v komentáři, nýbrž sociologická sonda. Co jsme sondovali? Reakci lidí na volně položené bonbony. Koupili jsme Bon pari a Marshmallow. Kolem náměstí jsme udělali šipky s nápisy ,,bonbony zdarma". K soše jsme umístili dvě misky s bonbóny a velikou ceduli VEZMĚTE SI. Pak jsme se rozdělili a s foťáky sledovali, co se bude dít.

Už za chviličku přiběhl kluk. ,,Je, mami, bonbonky!" volal a hned si jeden vzal. Celkem se divím, že mu maminka neřekla, že si je nemá brát. Potom šly tři holky. Zvědavě nakukovaly, co si mají vzít. Dvě se zasmály a šly dál, třetí si vzala marshmallow. Než ho snědla, pro jistotu ho pořádně očichala.

Braly si převážně děti a mladiství, dospělí moc ne, asi mají větší pud sebezáchovy nebo menší chuť na bonbony. Skoro všichni to ale zkoumali. Celkem sranda. Nejlepší bylo odhalení klukem, který vedle prodával stromečky. Ptal se mě, co to máme s kolegou za projekt. Dělala jsem nechápavou, tak mi vyprávělo jakémsi dlouhovlasém klukovi, který chodí po náměstí s foťákem.

Jelikož bylo celkem chladno, po půl hodině pozorování jsme byli dost promrzlí. Sešli jsme se a rozhodli se zajít na něco dobrého. Před odchodem jsme vyslali neodhalenou A. k bonbonkům, aby zkontrolovala, kolik jich tam je. Pár jich ubylo. Malí kluci postávající kolem ji nabádali, aby si vzala, že jsou dobré. Smlsli jsme si na dortech, zahřáli se a vydali se zpět na náměstí. A světe div se! Zbyly jenom dva marshmallow! Rozhodli jsme se pozorování ukončit. Vyslali jsme opět A. Jedním ze stromečkářů ji stále nebyla odhalena, proto se smál, že ,,ta jim bere celou misku!"

Potom jsme sklidili cedule a šli naši akci vysvětlit stromečkářům. Zeptali jsme se jich, do si naše bonbony vzal a co na to vůbec říkají oni. Odpověděli, že si nejčastěji braly hladové děti a oni si nevzali, protože se báli, že jsou v tom napuštěné drogy. Natočili jsme si je. Přes prázdniny totiž uděláme video s fotkama šipek, záběry na překvapené lidi a tak. Taky musíme dát dohromady nějaký závěr. S videem se pochlubíme ve škole, až budeme v semináři společenských věd probírat sociologii.

V anketě hlasujte, jestli byste si vzali.Jak jinak žiju? Ve středu jsme měli přednášku o správné péči o chrup. Holky se mi zdály poněkud dost přehnané, mýt si zuby dvacet pět minut je poněkud hodně... Po hodině mě pak strašně bolely zuby, měli to podobný efekt, jako když se mluví o vších a pak se všichni drbou. Všichni se zbláznili a napařili nám na tento týden hromadu písemek. Nejhorší je středa, ze které jsem se krásně vyvlíkla, půjdu hrát do školky koledy. Ne všechny dny jsou však náročné, zítra se učíme tři hodiny, potom půjdeme na vystoupení školního sboru a končíme.

Kája
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 myanmar | Web | 16. prosince 2013 v 22:31 | Reagovat

Je to rozhodně zajímavé :) My teď takové pokusy se spolužáky děláme jako součást studia a je to docela legrace, ale tohle s bonbóny nás tedy nenapadlo :)

Jinak sama bych si bonbon vzala, byl-li by zabalený, ale svému dítěti bych to rozhodně nedovolila :)

2 David | E-mail | Web | 16. prosince 2013 v 22:44 | Reagovat

Neprovokuj sexy slečno!!! :-D

Tak to se divím, že jste si to jednoho krásného dne vymysleli a nedávno zrealizovali. Měl jsem za to, že je to projekt zadaný ve škole - palec nahoru, chválím. :-) Předem jsem nečekal jiný výsledek a moc jsem zvědavý na ty fotky a videa. :D

3 papája | Web | 16. prosince 2013 v 23:04 | Reagovat

To je super !!!! Já bych si vzala, je to vážně fajn sranda :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama