Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Už se to jen zlepšuje

22. prosince 2013 v 22:08 | Kája-17 let |  Kájinči deníček
Přestože to tak nevypadá, zima je tady. Zimní slunovrat už byl, čili se pomalu začíná prodlužovat den. A to vůbec není špatné, tmu nemám ráda, žiju na solární pohon.Poslední týden před Vánocema byl úplně v pohodě. Pořádnou školu jsem měla jen v pondělí. Napsala jsem si pár písemek. Krásný test z češtiny, na který bylo úplně zbytečné se učit, jelikož i člověk plný vědomostí musel polovinu natipovat. Celkem mě štve, že to zase bylo formou testu. Jsou totiž záludné, správně může být více odpovědí. Nikdy se nestane, že by bylo všechno správně nebo všechno špatně. Sprosté je, že když jsou třeba správně tři odpovědi a já zakroužkuju jenom dvě, otázku mám celou špatně a nemám z ní žádný bod. Známky potom vypadají, jak vypadají. I chemii se můžu jenom smát, nemám šanci ji spravit na dvojku, takže pápá vyznamenaní.

Úterý bylo dost o ničem. První hodinu byl tělocvik, ve kterém jsme si daly několik koleček na rozběhání a protahování u žebřin. Když jsme se měly rozdělit na týmy do florbalu, přišla profesorka a začala se nás vyptávat na cukroví. Dopadlo to tak, že jsme až do konce hodiny seděly a kecaly. Pak jsme už měli jenom matematiku a češtinu. Místo čtvrté hodiny jsme šli na vystoupení pěveckého sboru. Protáhlo se mírně do páté. Po skončení programu se s námi rozloučili s upozorněním, že se v jednu zamkne a zahesluje škola, tak už se tam potom nemáme snažit dostat, aby nepřijela policie. Který blázen by se tam dobýval! S radostí jsme co nejdřív frčeli domů.

Odpoledne jsme s mamkou vzaly Fíka do zverimexu abychom mu koupily bundu. Už z dálky tam tahal. Prodavači jsou samozřejmě velcí milovníci zvířat, takže každý zvířecí zákazník vždycky dostane nějakou dobrotu, což si Fík moc dobře pamatuje. Taky je tam vždycky šílený z morčat. Zkoušet mu bundy bylo něco šíleného, nemohl vydržet v klidu stát. Kromě bundy jsme mu koupili i novou hračku, granule a pak ještě nějaké dobroty pro babiččiného kocura.


Ve středu jsem školy měla ještě méně, nešla jsem do ní totiž vůbec. Místo na střední školu jsem šla do mateřinky, kde učí mamka. Už tradičně jsem jim hrála koledy na housle. Letos se mi besídka tak nelíbila, zdála se mi nějaká uspěchaná, ani mi nikdo nestihl obdivovat nástroj. Celkově to však bylo ve školce super, u mamky ve třídě jsem se trochu postarala o jednu holčičkou. Například jsem ji měla před procházkou pomoct obléct kombinézu. S takovým kusem oblečení jsem neměla zkušenosti, takže jsem se trochu lekla, jak to zvládnu. A mamka mi na to řekla: ,,Nacvičuj." Ts, opravdu ještě děti neplánuju.

Během dne jsem toho stihla hodně. Doma jsem udělala jakýsi oběd, rozuměj těstoviny s vajíčkem, rajčaty a listovým salátem, vše zalité olivovým olejem. Pak jsem si udělala velký výlet do Tesca s tím, že snad dokoupím ještě nějaký ten dárek. Úspěch jsem měla spíš sama pro sebe, sehnala jsem pěkný kabát za rozumnou cenu. Pak jsem vyvenčila psa a pustila se do patlání rumových kuliček a kávových zrn. Cukroví pro letošek hotovo. A tak mi ho rodina začala ujídat...

Čtvrtek byl školně zase o ničem, pět hodin, ve kterých jsme se vesměs flákali. Odpolední semináře odpadly, takže jsme opět přišli o dvě hodiny biologie. Skoro celou dobu jsem si myslela, že jsem ve škole naposledy. V pátek jako obyvkle byla jen třidnická hodina a pak volný program do půl dvanácté. Nemělo by pro mě smysl tam jezdit, nějak nemám s kým se bavit. Před poslední hodinou ale přišla češtinářka, že bychom se mohly podívat na nějaké texty k recitační soutěži. Co se dá dělat, jela jsem do školy i v pátek. Opustila jsem ji ale už ve tři čtvrtě na deset. A hurá prázdniny!

Dneska jsme jeli do Ostravy pomoct na poslední chvilku Ježíškovi. Kupodivu nejsem tak strašně otrávaná, jak po nákupech bývám. Zřejmě proto, že to tentokrát nebylo tak náročné. Vešli jsme do sportu, koupili boty, pak jsme s mamkou strávily spoustu času v Bontonlandu (a kdybychom mohly, nechaly bychom tam i deset tisíc) a v Albi. Daly jsme si zákusek a kávu. Následoval zverimex a papírnictví. Nakonec jsem v rychlosti proletěla tři hadrárny a koupila svetr. Opravdu v rychlosti, takovým stylem já nakupuju, všímám si jenom toho co chci a letím dál. Proč se tím zbytečně otravovat! Celkem mě překvapilo, že tam nebylo moc zas tak moc lidí.

Kája 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tenisák | E-mail | Web | 22. prosince 2013 v 22:20 | Reagovat

To už mají děti zase prázdniny? A kdy se učí?? :-D
Zajímavě napsané, čtivé. A nejlepší je ten kocour Fík co se může zbláznit z morčat. Měli jsme kdysi dvě morčata a dva psy. A světe div se, byli to kamarádi, což m nikdo nechce věřit.
Tak nebudu otravovat a jdu zase o dům dál - dobrou :-)

2 David | E-mail | Web | 22. prosince 2013 v 23:45 | Reagovat

Pro mě je to taky pozitivní zpráva, že den bude teď čím dál delší a delší. Ale než bude pořádně dlouhý, na to si ještě chvilku počkáme... :-D

S tebou bude asi radost nakupovat. Nechceš si to někdy vyměnit s mými spolubydlící, aneb když sháníme dárek pro někoho, ony shání leda tak pro sebe... :-x

3 Kájulka (Didlinka-K) | 23. prosince 2013 v 10:08 | Reagovat

Tak s tím zimním slunovratem jsem na tom úplně stejně :D každý den jsem si říkala ještě tolik a tolik dnů zkracování a pak se KONEČNĚ začnou prodlužovat a v sobotu jsem měla takovou radost, že už je to tady :D nějak mi dělá podstatně větší problém za tmy vstát...
Prosím tě, co berete v chemii tak hrozného? :))) To musí jít ;) tipuji konec organiky/ začátek biochemie?

4 pavel | Web | 23. prosince 2013 v 21:31 | Reagovat

Taky se těším na delší den a po novém kabátě se taky musím podívat.
Hezké Vánoce a bohatého Ježíška. :-)

5 ninaloverfreaks | 6. ledna 2014 v 17:14 | Reagovat

nesnáším tě protože jsem jen kvůli tobě před pár lety přestala psát blog a mě to tolik bavilo :-(

6 Kája | E-mail | Web | 6. ledna 2014 v 18:06 | Reagovat

[5]: Okej :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama