Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Divokej Bill a Metalinda

19. června 2014 v 21:07 | Kája-18 let |  Kájinči deníček
Po dvou měsících jsem znovu měla tu čest vidět vystoupení Divokého Billa. Po jejich pěkném koncertě nastoupila Metalinda. Skvělý páteční večer! Jen kdyby byl trošku delší...


Všechno jsem se dozvěděla téměř na poslední chvíli. Týden předem jsem neměla nejmenší tušení, že se nějaké takové akce zúčastním. Přišlo to až v úterý. Nabídka byla pouze na Divokého Billa. Nebyla jsem si svou účastí moc jistá. Z programu jsem se však vyčetla že po něm bude hrát Metalinda. Bylo jasno, že jedu.

Divokej Bill a Metalinda však nejsou jediná významná hudební akce pátku. Orchestr má pro mě také důležitý význam. Pro letošek se konal naposledy. Moc se nás nesešlo, ale to vůbec nevadí. vytáhli jsme Beatles - When I´m sixty four a hráli jsme. Jak už to bývá, též jsme si pěkně popovídali. Skončili jsme trošku dřív. Využila jsem čas a koupila si dobrou zmrzlinu. Doma rychle sbalit, nabít baterky, připomenout mamce, co mám v plánu a vyrazit! V autobuse jsem potkala kamarádku, kterou potkávám snad jednou za sto let. Místo toho, abychom probíraly chlapy, říkala mi, že by byla skvělý chlap a jak je jednoduché sbalit ženskou. Právě proto o ní píšu. Kluci, muži, chlapi: má s tím balením pravdu?

Cesta vlakem byla ze dvou důvodů velmi zajímavá. Prvním důvodem byla učiteka ze ZUŠ, která si k nám přisedla. Byla to vtipná situace především kvůli tomu, že jsme si před cestou dělali srandu z toho, že ji určitě potkáme. Potkali jsme ji i posledně, když jsme jeli stejnou trasu. Tehdy to bylo snad ještě lepší. Přijížděli jsme do ,,její" stanice. Pavel řekl: ,,Víš, ko tady bydlí?" A v tom jsme ji uviděli, jak čeká na vlak! O další zajímavost se nám postaral výlet skautů. Skupinka dětí dokáže být pěkně otravná. Ne tak, když jde řídit vlak. Nechápu, jak se tam všichni nacpali. Nadšeně zavírali dveře a houkali. Dveře do kabiny zůstaly otevřené. Postavili jsme se k nim a já jsem konečně viděla to, co jsem vždycky chtěla vidět: koleje před sebou. Jako malá jsem strašně záviděla bratranci, že se vozí u strojvedoucího. Říkal mi, že to prý není nic pro holky... Kousek před Českým Těšínem byli kluci vyhnáni, aby je prý nikdo nespatřil. Jako poslední odcházel jejich šíleně vysoký a tenký vedoucí. Kostra. (Úplný Eddie od Iron Maiden.)

Jako první jsme šli navštívit Pavlovu babičku, u které jsme měli spát. Cestou jsem slyšela, že to na náměstí rozjela Doga. Na poslední chvíli došlo ke změně programu. Vědět to dřív... Babička nás jako všechny jiné babičky pohostila buchtou. Vypadalo to, že na náměstí vyrazíme s velkým předstihem, nakonec jsme však vycházeli skoro na poslední chvíli. Před pódiem už stálo hodně lidí, bála jsem se, že nic neuvidíme. Ještě před začátkem Divokého Billa jsme se však výrazně posunuli. Během vystoupení jsme se z nějaké desáté řady posunuli do čtvrté. Po Billovi hodně lidí odešlo, takže jsem si Metalindu vychutnala pěkně z první řady, jak jsem zvyklá. Překvapilo mě, kolik písniček jsem znala. O půl noci se bohužel muselo skončit. Metalinda chudák začala až ve čtvrt na dvanáct. Vystoupení tak měli o půl hodiny kratší než Divokej Bill. Asi nemusím zdůrazňovat, že bych byla radši, kdyby byl poměr opačný.

Nevyspala jsem se, protože jsem na to měla málo času. Usla jsem asi v jednu, v pět mě probudilo světlo. Byla jsem však schopna nějak fungovat. Po snídani, na kterou jsem opět měla buchtu, jsme vyrazili na procházku do Polska. Objevem roku bylo muzeum drukarstwa. Po dobrém vydatném obědě jsem odjela domů, protože jsem začínala být dost unavená. Ve vlaku jsem se dostala do hodně úsporného stavu.

A v sobotu hurá na další koncert!
Nějak mi ten blog nejde...
Kája

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 pajmino | 19. června 2014 v 21:31 | Reagovat

S tím balením je to jednoduché. Někdo to má v krvi a sbalí 10 holek za večer i když se balit ani nesnaží a pak jsou zoufalci co to prostě s holkama neumí a za celý život třeba nesbalí ani jednu.

Co bude v sobotu za koncert?

2 pajmino | 19. června 2014 v 21:31 | Reagovat

S tím balením je to jednoduché. Někdo to má v krvi a sbalí 10 holek za večer i když se balit ani nesnaží a pak jsou zoufalci co to prostě s holkama neumí a za celý život třeba nesbalí ani jednu.

Co bude v sobotu za koncert?

3 Tea | Web | 19. června 2014 v 23:46 | Reagovat

Jéé takže byli docela kousek, když v Českém Těšíně a já bydlím v Ostravě :) Ale doufám že budu mít šanci konečně na živo slyšet v létě na fesťáku v Jihlavě, kde budu kousek od tama na chatě :) Jinak potěší mě každý blog, který je o koncertech a nepřipadám si jediný blázen do koncertů :3

4 David | E-mail | Web | 20. června 2014 v 23:04 | Reagovat

Kluk, muž, chlap s tím balením teda nesouhlasí, ale souhlasím s [1]:. :-D

5 LiPo | Web | 28. června 2014 v 20:21 | Reagovat

Na koncerty moc nechodím (Hana Zagorová apod. v našem městě moc často nebývá :-)). A s tím balením je to složité. Samotné slovo "balení" nemám moc rád, ani ho nepoužívám - kluk, který "balí" si vlastně dotyčnou dívku získává pro sebe, já si ale myslím, že vztah má být založen spíš na vzájemném souznění a porozumění, ne na tom, že si někdo někoho pro sebe "sbalí". :-)

6 Zdebra | Web | 1. července 2014 v 23:24 | Reagovat

Bylo publikum tentokrát aspoň víc živější?

7 Kája | Web | 2. července 2014 v 9:29 | Reagovat

[6]: Nemůžu říct, že by bylo přímo divoké, ale rozhodně jen tak nepostávalo :).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama