Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Ptám se sebe

7. června 2014 v 22:19 | Kája-18 let
Snažila jsem se začít rozepisovat své pocity. Kladla jsem si při tom různé otázky. A pak mě napadlo: Co tak napsat článek rovnou formou rozhovoru?Na co myslíš?
Momentálně na to, jak psát, aby to nebylo o ničem a přesto to vyjádřilo mé nijaké pocity.

Jak máme rozumět nijakým pocitům? Co to je?
Každý to určitě zná. Jsem ve stavu, kdy si nejsem jistá, jestli jsem smutná, naštvaná, nebo je mi všechno úplně jedno. Zřejmě všechno dohromady a ta nijakost je výslednice všeho. Ano, výslednice, smutek, naštvanost, lhostejnost i další si můžeme představit jako stejně velké síly, které působí různými směry tak, že když se sečtou, vznikne nám síla nulová.

Ty vážně nejsi normální, jak do všeho suneš znalosti z gymplu...
Ano, nejsem normální a další spolužáci gymnazisté také ne. Je to snad špatně? Ne, je to právě to, co se mi na nás tak líbí. Máme hodně znalostí, které aplikujeme na blbosti. V normální praxi nám ty znalosti stejně budou úplně k ničemu.

To je pravda. A už víš, kde budeš po gymplu pokračovat?
Ne. Trochu mě to už uvádí do šílenství. Okolí mi pořád říkalo, že mám na volbu vysoké školy čas, ale kalendář říká, že čas se krátí. Za chvilku už bude pozdě o něčem uvažovat. A tak se snažím přijít na to, co vlastně chci studovat. Našla jsem si o tom i článek. Nepomohl mi. Dozvěděla jsem se totiž úplné ,,novinky" - mám jít studovat to, co mě baví a čemu bych se jednou chtěla věnovat! Opravdu bych chtěla učit děti? Nevidím problém. Mnohem víc mě však láká muzikologie, lingvistika nebo ta finská studia, což je můj nejnovější objev. Primární pedagogika je však nejperspetivnější obor...

Kdy myslíš, že se rozhodneš?
Nikdy. Podám si x přihlášek, zaplatím nehorázné peníze, projdu řadou přijímacích řízení a budu doufat, že uspěju jen u jednoho, aby za mě rozhodly výsledky.

Co když se dostaneš na více škol a oborů?
Ne že bych si nějak přehnaně věřila, ale myslím, že se to určitě stane. Když ne kvůli mé nadanosti, tak určitě ze zákona schválnosti, abych to neměla jednoduché. A tak nezbývá než doufat, že se během následujícího roku rozhodnu.

A v jiných ohledech? Jsi taková nerozhodná pořád?
Jo!!! A děsně se tím štvu. A taky okolí.

Z jiného soudku: Co říkáš na počasí?
Nádherné, nádherné, jednoduše nádherné! Strávila jsem dost času venku na sluníčku, takže doufám, že se mi vrátí moje krásná barva, kterou jsem chytla první týden na horách. Jen škoda, že ten čas musím trávit tak různě pochybně a ne s mužem.

Ano, s mužem. Co se vlastně děje?
A vím já? Je to prostě bída. Trávíme spolu maličko času, když jo, je to takové divné... A proč? Těžko říct. A hlavně toto je zdroj všech těch podivných pocitů, ze kterých mi je ve výsledku nijak, jak jsem říkala už na začátku.

Myslíš, že se to spraví?
Těžko říct, chvilku si říkám, že ano, chvilku, že ne... Použiju jeho slova (užívaná v různých situacích): čas napoví.

A myslíš, že se díky sezení s psychologem zlepší klima ve třídě?
Rozhodně tomu dávám menší naděje.

Už máš pro psychologa splněný domácí úkol? (vymyslet klidně nějakou drobnou blbost, kterou zlepším své chování k ostatním)
Ne, to nemám. Co bych mohla změnit? Začít s nimi chlastat? Já nevím, připadá mi, že se k nim špatně nechovám. Na rozdíl od nich. Obávám se, že u psychologa budu muset říct, že jsem na nic nepřišla. Snad by to ani nemuselo být tak strašné, ale spolužáci na to určitě nějak zareagujou. Zašklebí se, hodí nějakou blbou poznámku a tak. Stejně jako když jsem řekla, že mi u nás vadí krádeže a se šklebili, protože se rozhodli mě z krádeží vinit. Doufám, že nebudu jediná, kdo nebude mít splněn domácí úkol. Však o nic nejde, pětku nedostanu.

Neříkej, že by ti pětka vadila.
Pravda, známky mi jsou už poněkud jedno.

I tak, neříkej, že tě to nežere.
Žere i nežere. Když si uvědomím, že jsem před rokem měla vyznamenání, je to teď dost divné. Štve mě ten biologický seminář, mohli mi říct, že to budu psát...

Co kdyby ses už odebrala do postele?
Mohla bych, ale není to dlouho, co jsem přišla z venku, tak jsem ještě taková živá...


Děkuji ti za poskytnutí rozhovoru!


 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Bruno | 7. června 2014 v 22:39 | Reagovat

Nechceš nového kluka?

2 womm | E-mail | Web | 7. června 2014 v 23:04 | Reagovat

Ani ja som nemal rád ľudí zo strednej...garantujem Ti, že na vysokej bude kopa skvelých ľudí (prvák na výške)
Musím povedať, že si vymyslela skvelý spôsob ako vyjadriť svoje pocity... chválim ^^
Celkovo si zanechala super dojem u mňa :)
Keep writing ^^

3 David | E-mail | Web | 7. června 2014 v 23:26 | Reagovat

Pojala jsi to velmi vtipně. :D

4 Jindra | 8. června 2014 v 1:43 | Reagovat

Tu učitelku ještě zvaž. Pokud je pravda tohle, tak není o co stát.  http://karolinaloskotova.blog.cz/1406/udajne-mame-kazdy-rok-o-stupen-hloupejsi-deti-blabol-nebo-realita

5 LiPo | Web | 8. června 2014 v 8:56 | Reagovat

Na vysokou jsem si podával celkem 4 přihlášky a také jsem nepočítal s tím, že se dostanu na všechny - a stalo se. Takže s rozhodováním jsem na tom úplně stejně, jen na to mám už podstatně méně času.
A co se týče spolužáků - zkus to nechat plavat. Dobře si vzpomínám na tu dobu, kdy jsi měla velké problémy kvůli vyzrazení adresy svého blogu. Zažil jsem bohužel kdysi něco podobného. Ovšem, na rozdíl od tvých spolužáků, se ti mí postupem času umoudřili. Věřím však tomu, že se umoudří i tihle (ač je neznám), opět to chce jen čas, chce to snažit se vyhnout velkým otevřeným konfliktům, chce to snažit se nehledat rozdíly, ale to, co máte společné. A v otázce alkoholu (a podobných věcech) rozhodně nikomu neustupuj! Chováš se správně a ty víš, že se chováš správně, tak na to mysli. :-) Těmi "hovězími časy" si musí zkrátka (skoro) každý projít a tvým spolužákům to jen trvá o něco déle :-).
V každém případě držím palce, aby se ti na všechny tvé případné další otázky podařilo uspokojivě odpovědět. Možná by se hodilo přidat i jednu takovou (ne)užitečnou radu: "Když nemůžeš problémy vyřešit, nech je, ony se vyřeší samy." (říká moje máma) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama