Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Benefiční koncert pro Ukrajinu (zpráva)

30. dubna 2015 v 14:00 | Kája-19 let |  Aktuálnější spisovatelčení
Jsem hodně povzbuzená skutečností, že jsem poslední slohovou prácí na gymnáziu (nepočítám-li tu maturitní) dosáhla třiceti bodů ze třiceti možných. Jasně, slohovka je to, v čem si na maturitě nejvíc věřím, ale i tak. A protože se mi slohovka dostala na jeden den domů, můžu ji přepsat na blog...Byla jsem přesvědčená, že budu psát popis. Mezi deseti různými tématy a útvary byl však pouze jeden: Jak si představujeme svůj první byt? Na toto téma jsem psala už před dvěma lety. Podruhé by to už byla fakt nuda. Sáhla jsem radši po zprávě, na které taky není co zkazit.

Zpráva o charitativní akci, kterou pořádala naše škola. Zadání z loňské maturity.

Benefiční koncert pro Ukrajinu

Minulý týden jsme ukázali, že studentům našeho gymnázia není lhostejný osud hladovějících lidí na Ukrajině. V pátek 27. 3. se konal dlouho připravovaný benefiční koncert. Zhlédlo jej více než pět set diváků nejen z řad příbuzných a účinkujících, ale i z široké veřejnosti.

Nápad se zrodil v hlavách citlivých studentů maturitního ročníků. Během týdne projevily ochotu podílet se na organizaci i další třídy. Podpora přišla také ze strany vyučujících. Nejinak se ke koncertu postavilo vedení města. Poskytlo nám zdarma prostory kulturního domu. ,,Dobrou věc musíme podporovat," odůvodnil náměstek primátora Petr Cvik.

I když se zpočátku zdálo, že je koncert daleká budoucnost, čas rychle uplynul a den D byl tady. Studenti celé dopoledne připravovali sál. ,,Musí to tu být veselé," prohlásil Tomáš, když vázal stuhy na židle pro diváky. ,,Přidáme ještě balónky a obrázky," informovala Káťa. Aby diváci nehladověli, připravilo několik nemuzikálních studentů občerstvení v podobě chlebíčků a různých domácích koláčů. ,,Peču ráda snad už od školky," smála se Anička.

Koncert začal v pět hodin. Uvedla ho moderátorka Lucie Veselá. Za doprovodu projekce nastínila lidem vážnost ukrajinské situace. Program večera byl různorodý. Školní pěvecký sbor předvedl Dvořákovy Moravské dvojzpěvy. Dvakrát se pod rukama sólistů rozezněl klavír. Jakub Kavalec zahrál Turecký pochod, Jiří Mrázek Lístek odvanutý z cyklu Po zarostlém chodníčku. Slyšeli jsme také líbezné tóny houslí. Zuzana Kohotová nastudovala Meditaci. Aneta Bačáková s Leou Přikrylovou přišly se zajímavou úpravou Humoresky. V podání smyčcového kvartetu, vytvořeného speciálně pro tuto událost, zazněla Hukvaldská serenáda. Nikol Kopečková rozvibrovala své hlasivky písní z muzikálu My fair lady. Program nebyl pouze hudební. Vystoupili také tanečníci Alice Kravčíková a Vojtěch Karásek. Nouze nebyla ani o literaturu, Kristýna Galušková přečetla několik svých povídek. Koncert zakončilo půlhodinové vystoupení punkové kapely Orangutan.

Rádi bychom poděkovali všem účinkujícím. Vyučujícím vděčíme za podporu a občasné uvolňování z hodin. Děkujeme také vedení města Frýdku-Místku za bezplatné zapůjčení kulturního domu a našemu GM klubu za financování výzdoby a občerstvení. Největší dík patří divákům. Podařilo se nám vybrat neuvěřitelných čtrnáct tisíc korun. Doufáme, že i jinde na světě se najdou tak ochotní lidé jako tady.


  • Jeden benefiční koncert pro Ukrajinu jsem měla čerstvě v paměti, sama jsem na něm vystupovala, tudíž bylo v první chvíli jasné, co bude základem pro moji slohovku (jednalo se však o úplně jinou akci)
  • Akci organizovali maturanti - mám plnou hlavu toho, jak se třída snaží organizovat pasování bažantů/stužkovák/čerty/tablo/cokoliv, proč by tam nemohl patřit i nějaký koncert.
  • Inspirovala jsem se i zpravodajem, jednu dobu byla věta řekl/vysvětlit/zdůvodnil náměstek primátora Petr Cvik minimálně třikrát na kažedé stránce.
  • Studenti pekli občerstvení - zřejmě dojmy z tradičního pečení buchet pro Adru.
  • Projekce na úvodu vychází z projekce během koncertů mužovy kapely. I ty obrázky by vlastně mohly být stejné...
  • Program koncertu tak trochu kopíroval naši akademii - i tam se napířklad tancovalo. Literaturu jsem si přidala sama, což vzhledem k chystanému literárně-hudebnímu večeru není žádné překvapení.
  • A nakonec jména účinkujících... Pro potřebu blogu jsem je přece jen pozměnila. V originální práci jsou však reálná jména různých známých více či méně věnujících se zmiňovanému oboru.

Zbývá pořídit si kvalitní prupisky. V úterý píšu opravdovou maturitní slohovku. Kdo v ní chce vystupovat?

Kája

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Any | E-mail | Web | 30. dubna 2015 v 18:45 | Reagovat

Super! Fakt skvěle napsané. :-)

"Úplně jako bych tam byla," okomentovala Anežka.

2 David | E-mail | Web | 1. května 2015 v 14:36 | Reagovat

Co považuješ za kvalitní propisku? Tu za 3 Kč, kterou jsi mi kdysi dala (stále ji mám v penálu a občas s ní píšu)? :-D

Jinak budu v úterý držet palce. Věřím, že to zvládneš na výbornou. :-)

3 Kája | Web | 1. května 2015 v 14:59 | Reagovat

[2]: Jo, přesně tu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama