Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Zruším Vánoce!

24. prosince 2015 v 8:12 | Kája-19 let |  Co si myslím
Jednou ty Vánoce fakt zruším, přestanu je slavit, budu je úplně ignorovat. A když ne, budu je slavit co dva roky, protože mi připadá, že jsou snad každou chvílku. Sotva se dojí poslední perníček, už aby se pekly další.Aby bylo jasno, přípravu na Vánoce svým způsobem i miluju. Pokud vše probíhá v klidu. Letos jsem si pořádně neužila ani to. Časem jsem příliš neplývala a vše kolem cukroví jsem dělala ve spěchu, spíš proto, aby se všechno stihlo, než pro samotné pečení, které mi normálně dělá velkou radost. Zdobení byla snad ta nejděsnější povinnost. Přiznám se, že i to strojení stromečku jsem zanedbala! Pustily jsme se do toho se sestrou v úterý v deset večer. Byl to snad jediný okamžik, kdy jsme se tu sešly obě. Letos máme živý stromeček, tvar má úplně jiný než ten náš umělý, takže instalace světýlek a řetězu byl neskutečný oříšek. Tak neskutečný, že jsme šly radši spát a strojení dokončila mamka až v průběhu dalšího dne.

Uklízet se mi absolutně nechtělo. Nechtělo se mi nic.

Vánoční atmosféru jsem si nevychutnala ani ve Vídni. Samozřejmě jsem se tam měla jako obvykle více než skvěle, to zas neříkám, ale byl to spíš jarní výlet. Už jsme dospělé, nejely jsme se zájezdem, nýbrž na vlastní pěst vlakem. Mrkly jsme tradičně do Stephansdomu, prošly se v Hofburgu, užívaly si sluníčko. Poprvé jsme navštívily přírodopisné muzeum. Pak už jenom kafe a hurá na trhy. Letos už mě vůbec neokouzlily, myslela jsem spíš na ty nechutné davy lidí. Nakonec jsem si koupila krásnou červenou šálu s notama, takže ve výsledku jsem i s nimi spokojená. A jak říkám, celkově byl výlet perfektní, kombinace Anežky a Vídně přece vypadat jinak.

Co nás teď čeká? Dlouhé čekání na Ježíška. A já nemám co na práci, takže to bude hrozná nuda. Naštěstí je venku krásně, zajdu na pořádnou procházku se psem. Radši bych možná šla s foťákem, ale ten je právě na dovolené na reklamaci. Další dva dny budou snad ještě strašnější. Doufám, že aspoň dostanu od Ježíška plno knih. Zítra budeme doma, tak se to ještě nějak přežije, na Štěpána jedeme k babičce. Zase se bude jenom sedět a všichni mě budou nutit do jídla. Budu asi odpočítávat vteřiny do odjezdu. Večer totiž bude mnohem lepší. Všechnu tu přežranost vyskáču na punkovém koncertě!

Když jsem na koncertě, celý večer nic moc nesním. Maximáně nějakou tyčinku nebo tak, co mi někdo nabídne. Nemám na nic většího chuť. Po příchodu domů zalehnu bez večeře. Kolikrát se mi už stalo, že jsem nic nesnědla od oběda! Výsledkem je samozřejmě pořádný hlad. Ráno bych snědla úplně všechno. A hlad je ten nejkrásnější pocit, jaký může o Vánocích nastat.

Nesnáším sezení na gauči, čumění na pohádky a nekonečné cpaní všeho možného!

A když to nedělám, všichni mě přesvědčují, že to dělat mám.

Šla bych radši někam na hory. Kdo se dobrovolně hlásí na pořádný výšlap?

Blbé Vánoce.

I ty dárky jsou na nic. Člověk aby si prý vymyslel, co napíše Ježíškovi. Radši bych si to přání nechala na dobu, až něco budu doopravdy chtít. Doopravdy něco chci většinou na jaře, což je po narozeninách, do Vánoc času habaděj a tak mi nezbyde nic jiného, než si to koupit sama.

A co vymýšlet ostatním? Přes rok narazím na tolik pěkných věcí, které by se lidem líbily. Ale ne, dárky se dávají na Vánoce!

Hm.

Abyste neřekli, že tady Vánoce jen hejtuju, přidám aspoň fotku perníkového smyčcového orchestru a punkových andělů.Protože pankáči se mezi sebou znají!Tak ty svátky ve zdraví přežijte.


Kája
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mike | Web | 24. prosince 2015 v 11:59 | Reagovat

...ono je těžké mít vánoční náladu, když je všude kolem duben. Za normálních okolností sníh a celkově zimu moc nemusím, ale k Vánocům sníh prostě patří. A když není, přijdou mi svátky takové nepřirozené. Ohledně dárků - stejně už všichni ví, co dostanou, vždyť se na tom všichni domlouváme, aby byla jistota, že nikdo nebude zklamaný. Jenže pak je trošku zbytečné ty dárky vůbec balit žejo...a stromek mě letos zdobit taky vůbec nebavilo, musel jsem si k tomu pustit Óčko, abych u toho vydržel... Ve finále se nejvíce z celých Vánoc těším na řízek s bramborovým salátem. Když budu mít možnost si přidat, budu spokojený, i kdyby už potom  nepřišel žádný dárek. :-D

každopádně smyčcový orchestr je naprosto úžasnej!!! O_O

2 Jan Turon | E-mail | Web | 24. prosince 2015 v 12:52 | Reagovat

Tak ono je spis jaro na zahradce nam letos leccos kvete....Tak i v té Vídni Ted jsem cet, ze brunejsky sultan vanoce zakazal, za oslavu pry dva roky na tvrdo tak mají po starostech...ale nezávidím jim... :-)

3 Sonča | E-mail | Web | 24. prosince 2015 v 13:05 | Reagovat

Mě letos taky Vánoce nějak přešli... Cukroví ani nemáme (když ho neudělám já, tak nikdo, a já jsem teď víc jinde, než doma.. )
To, co lidé popadá za šílenství v obchodech je neuvěřitelný...
Venku žádný sníh.. A už 9 let v kuse se vždycky na Vánoce pohádáme celá rodina... Takže fajn no...

A souhlasím s Mikem, ten smyčcový orchestr nemá vůbec chybu!! :) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama