Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Blonďatá záhada

6. února 2016 v 16:44 | Kája-19 let |  Zajímavosti
Moje nejlepší kamarádka je blondýna. Moje sestra je taky blondýna. Obě nosí brýle. Obě se mnou chodí na koncerty. Pro ostatní lidi jsou neuvěřitelnou záhadou.


Bylo nebylo, jedna zdejší kapela křtila prvního letního dne za nechutně studeného počasí své nové CD. Vypravila jsem se tam ve společnosti sestry. Anežka se v té době nacházela v Německu, takže měla koncert mírně z ruky. Koncert jsem si užila, vysloužila si paličku od jedné z kapel, parádně pokecala, zatancovala a lehce jsem se tam seznámila s novými lidmi.

O týden později se konal Sweetsen fest. Akce je to parádní vždy na několik dní za sebou. Poprvé jsem se tam vyskytla v pátek a to s Anežkou, která se už stihla vrátit z Německa. Novými známými jsem byla opět viděna s blondýnou s brýlema. Jelikož předtím věnovali pozornost hlavně mě, vůbec jim nedošlo, že tam jsem ve společnosti někoho úplně jiného.

Další den utrpěli šok. Blondýny byly najednou dvě! Přišla Any i sestra. V tu chvíli jsem ještě netušila, jak jsme známým zamotaly hlavy. Dozvěděla jsem se to až o týden později, když jsem trávila jedno horké odpoledne s novými známými u piva. ,,Jakto, že ty blondýny byly najednou dvě?" ptala se známá (skoro vyděšeně).

Vysvětlila jsem jim, jak se věci mají. Navazovalo na to další vysvětlování. Jedna z nich je vážně moje sestra? Vždyť si vůbec nejsme podobné! Po dlouhém vysvětlování důležitých i nedůležitých věcí měli lidi u stolu jasno. Bohužel tam seděl jen malý zlomek jejich obrovské party.

Pro ostatní je blondýna pořád jenom jedna. Možná se občas zarazí, že jim posledně připadala vyšší/nižší, nějak rychle ji vyrostly vlasy/proč se proboha ostříhala a tak dále a podobně. Situace plynoucí z jejich nevědomosti mě vždycky pobaví.

Cestou z čajovny jsem potkala známého. ,,Se kterou kamarádkou jsi byla? S tou blonďatou, co s tebou chodí na koncerty?" vyzvídal. Odpověděla jsem, že blondýna tentokrát zůstala doma a ujistila ho, že i ta jiná kamarádka chodí ráda na jeho kapelu. V ten moment jsem myslela, že blondýnou myslí Any. Když kamarádka, tak kamarádka, ne? Doma jsem si uvědomila, že to zřejmě není pravda. Myslel spíše moji sestru. Vždyť ta s náma řádila na Fajnem festivalu a ta mu se mnou na Ježiši punku přísahala, že na jeho kapelu budeme pařit ještě mnohem víc.

S největší pravděpodobností si ale myslí, že je to ta samá osoba, se kterou jsme na konci června dlouho vykecávali a která se mnou hraje v kapele. Anežka nebo Vall, to je přece jedno.

A tak musím pořád objasňovat, že v mé blízkosti se vyskytují dvě špatně vidící blondýny (studující ve Zlínském kraji vlastnící obrovského plyšového medvěda). A taky že jedna z nich je skutečně moje sestra, ačkoli si podle některých vůbec nejsme podobné. A vzhledem k tomu, že to všechno většinou vysvětluju někde v hospodě nebo na koncertě, přidává se nekonečné vysvětlování toho, že nepiju. Mám to těžké.

Doufám, že vysvětlovat prvňáčkům, že jedna plus jedna je dva, bude aspoň o zlomek jednodušší.

Kája
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama