Rýpnu si

18. května 2016 v 20:53 | Kája-20 let |  Co si myslím
Občas mám chuť si do něčeho rýpnout, což asi ví každý, kdo mě aspoň trochu zná. Nejlepší místo pro rýpání je blog!


Infomovanost ve škole
Strašně mi vadí, že pořádně nic nevím o svém studiu. A neví to ani nikdo ze spolužáků. Požadavky na zkoušky dáváme dohromady složitě a zdlouhavě, protože každý má úplně jiné informace. Nejhorší je, že se nikdo nevyzná v rozvrhu. V tom, který jsme dostali, se totiž vůbec nedá vyčíst čas jednotlivých přednášek. V rozvrhu v informačním systému na internetu dané přednášky kolikrát nejsou vůbec. A vrcholem všeho je, že většinou nesedí ani místnosti. V rozvrhu je nějaká, na vrátnici se dozvíme jinou a nakonec stejně ještě půl hodiny běháme po fakultě, protože ke změně dojde ještě nejméně desetkrát. Jestli tu školu dodělám, budu fakt borka.


Hodina Země a zbytečné osvětlování všeho
Úžasná jediná hodina, kdy zhasnou všechna světla. Akce, která má dát najevo, jak je důležité chránit si životní prostředí. Pecka! Samozřejmě, že si životní prostředí musíme chránit. Samotná hodina zhasnutých světel žádný jiný smysl nemá. Není to však ani tolik ona, co mě zaráží. Jde spíš o všechna světla, která mimo ní celé noci září. Je opravdu tak nutné, aby byly celou noc nasvícené všechny památky? Vypadá to hezky, to jo, ale v noci lidi stejně spí, takže kdyby světla každý den držela noční klid, moc lidí by to nemrzelo a planeta by se měla o něco lépe. Ještě víc mi nejde do hlavy, proč mají některé obchody celou noc nasvícené výlohy. Do zavřeného obchodu si stejně nikdo nakoupit nepůjde. Připadá mi to spíš jako lákadlo pro případné zloděje. A zvyšovadlo účtu za elektriku. A nakonec zatěžování planety, když myslíme na vliv všech obchodů dohromady. A jsme tam, kde jsme byli.


Čůrání na veřenosti
Možná mě budete obviňovat, že jsem strašně kozervativní, nebo tak něco. Totálně nesnáším chlapy čůrající na veřejnosti! (Popřípadě i ženy, ale ty nevídám.) Chápu, že to mají celkem jednoduché, stačí se otočit, odepnout zip a dát se do zalévání trávy. Tak by to ovšem měli dělat jen někde v přírodě nebo někde, kde nikdo jiný není. Uprostřed města se to prostě nehodí! Při tom by kolikrát stačilo udělat pár kroků a aspoň trochu se schovat mezi stromy. Nebo tak něco.


Čajítko, čajové vajíčko a tak...
Přeloženo do mého jazyka: nesmyslná věc. Proč si rovnou nekoupit porcovaný čaj? (Fuuuj.) Bylinky v čajítku jsem ještě tak nějak schopna tolerovat, ale co se týče opravdového čaje, nejradši bych vraždila. Čajové lístky se přece musí rozvinout. Potřebují prostor!


Shrbení lidi
Jako malí jsme ze všech stran slýchali, že máme sedět, stát a chodit pěkně rovně. Proč na to někteří lidi zapomínají? Když vidím někoho shrbeného, bolí mě záda za něho. Au! Kdyby se narovnal, udělal by něco nejen pro své zdraví, ale dokonce i pro svůj vzhled, na rovného člověka je stokrát hezčí pohled! Narovnaný člověk navíc celý den namáhá břišní svaly. Shrbenec je má naopak úplně ochablé. Čím víc se hrbí, tím víc břicho vyvalí... a pak si třeba stěžuje na špeky. Osobně beru ,,narovnanost" jako úplnou samozřejmost, ale asi to tak úplně běžné není, alespoň ne mezi mladými lidmi. Ortoped mě posledně chválil, že sedím tak rovně, a říkal, že se tak pozná gymnastka.

Nechození
Poslední bod bych chtěla věnovat lidské lenosti. Frýdek-Místek je sice poměrně velké město, ale svým tempem se kamkoliv dostanu během půl hodiny. Nechápu, proč lidi pohybují po městě auty. Čas tím člověk moc neušetří, obzvlášť v dopravní špičku. Dělají to vyloženě jen z pohodlnosti. A pak se mi diví, že já na dané místo dojdu pěšky. Kdyby alespoň jeli autobusem! MHD u nás jezdí každou chvilku. A městu by se ulevilo. Připadá mi, že MHD zdarma se minulo účinkem. Místo aut totiž vyklidilo lidi z chodníku! Pěší jsou leniví. Vraždila bych mladé, kteří se svezou třeba jednu zastávku. Co z našeho národa jednou bude? Budeme potřebovat vozíky i na to, abychom si došli na záchod?

Máte taky chuť něco zhejtovat?Kája
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Molly | Web | 18. května 2016 v 21:27 | Reagovat

No z tý přehlednosti ve škole by mě asi trefil šlak...

Lidi mají pohodlnost v povaze - když jim někdo dá možnost jak bejt co nejpohodlnější, tak jí využijou. Taky tohle nemám ráda. MHD nemam ráda z víc důvodů než jenom proto, že bych prostě tak milovala chůzi, ale občas se projít nikomu neuškodí. Přesně takhle jsem nadávala nedávno, když jsme šli asi jeden kilák z kina a pár spolužáků, který jsem překecala aby se mnou šli si asi po pěti minutách chůze stěžovali jak je hrozně bolej nožičky.. Fuu...

2 Lenin | 18. května 2016 v 22:16 | Reagovat

Mužské močení kdekoliv a kdykoliv mi přijde fascinující. Kolikrát mám pocit, že se vlastně ani nemají potřebu jakkoliv zakrývat, nebo se alespoň otočit zády (pravda, když je na něj vidět z 360 stupňů, jde se otočit zády celkem těžko :D). Nijak zvlášť mě to tedy nepohoršuje, neukáží nic, co bych už neviděla, ale vždycky mě zarazí, že se necítí stud. Já se stydím jít o do hustého křáčí, pocit, že by mi někdo mohl vidět zadek mi prostě nedovolí se vyčůrat... :-D Asi jsou zvyklí z mušlí, tam si člověk asi rychle navykne, že jsou jeho intimní partie volně k vidění. :D

Hrbení mě neštve u ostatních, ale u sebe. Po porodu jsem se začala hrbit dost, holt břicho mě rovně nedrží, svaly týhle části těla daly vale... Ale snažím se se hlídat, protože jo, záda mě po dělších štrekách bolí pekelně a navíc máš recht, neni to hezký.

3 Robka | Web | 18. května 2016 v 22:19 | Reagovat

Tak kromě toho čůrání na veřejnosti mi ještě vadí chrchlání a smrkání bez kapesníku - chlap si ucpe jednu nosní dírku prstem a z druhé mu vyteče sopel rovnou na chodník. To je vrcholný hnus. A ve Frýdku- Místku je MHD zdarma? To se máte. Já tedy MHD jezdím do práce, ale pokud mám čas, tak se jednu dvě zastávky klidně projdu. Horší je to ráno, když spěchám, to pak třeba tu jednu zastávku taky jedu - jinak bych nestíhala a to by byl průšvih.:-)

4 Karol Dee | E-mail | Web | 18. května 2016 v 22:32 | Reagovat

Pokud mi to ušetří čas, klidně se tu jednu zastávku svezu. Beztak šmatlu pěšky pokaždé, když večer nic nejede, a to jsou procházky hodně přes půl hodiny. Někdy fakt, fakt hodně :D Bydlet na trase jedničky, asi si nestěžuju, ale dvojka ve špičce co půl hodiny a pozdější spoje už ani nejezdí k nám. Pokud vůbec jedou :D

5 Tevuori | Web | 20. května 2016 v 14:50 | Reagovat

Já v noci nespím. :-D  Ale svítit by se tolik nemuselo, máš recht.

6 Holoubek | E-mail | Web | 22. května 2016 v 14:10 | Reagovat

S tím hrbením tě chápu. Strašně moc bych se chtěla nehrbit! Snažím se. Ale když to člověk nemá vžité, dělá se to strašně těžko, protože se na to musí nepřetržitě myslet...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama