Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Vlastně mě můj život baví...

21. června 2016 v 22:10 | Kája |  Kájinči deníček
Neptejte se mě, proč jsem (na své obvyklé poměry) dlouho nenapsala článek. Sama to pořádně nevím. Nedostatkem inspirace to není, nápady přicházejí skoro každý den. Spíš jsem teď na blog více méně ,,zapomněla". Dělala jsem spoustu jiných zajímavých věcí, o víkendu jsem ani nebyla doma... Při tom všem jsem došla k super závěru: Baví mě žít.Ještě před pár dny bych přitom tvrdila opak. Fňukala jsem, že procházím nepřekonatelnou pomaturitní krizí. A ono je to přitom tak jednoduché. Stačí se na věc podívat z druhé strany a pořádně se ji zasmát.

Říkám si docela často, že ani nevím, jestli se mám smát, nebo mám brečet. Třeba když jsem se dozvěděla, že si bývalý přivedl domů holku ani ne tři týdny po našem rozchodu. Nebo když jsem podruhé nezvládla zápočtový test z češtiny. Nebo když jsme bloudily v Benátkách a netušily, jestli se vůbec ještě někdy shledáme s kamarády. (Toto prosím berte s trochou nadsázky.) Ano, vším tím by se dalo deptat. Ale smích je lepší. Když se to s ním nepřehání. V jádru budu navždy vzorňačka, zas si nemyslete, že je mi všechno u zadnice.

Temná stránka věci: Mám špatné zkušenosti s chlapy. A toužím po někom, komu bych mohla doopravdy věřit a kdo by byl... prostě ideální muž. Jenomže ne a ne ho najít. Každý má nějakou větší či menší chybu. A když ji nemá, nakonec se ukáže, že je chyba ve mne - nejsem chlap. So sad. A nestalo se mi to jednou.

Světlá stránka věci: Minimálně si ze sebe můžu před ostatními dělat srandu. Joo, to jsem já, ten smolař, co se vždycky zakouká do někoho nevhodného. Navíc je to super téma k hovoru snad s kýmkoliv. Když neuvedu přesné souvislosti, můžu se s některými situacemi ,,svěřit" i lidem, které prakticky neznám. Samozřejmě formou vtipu.


Temná stránka věci: Anežka se odstěhovala, Terka se odstěhovala, Lukáš se odstěhoval a Čenda se odstěhoval. Co já tu mám jako bez nich dělat?!?

Světlá stránka věci: Tak za prvé, oni se jen odstěhovali, stále jsou však na živu. Z nejhoršího jsem se dostala už na podzim po dlouhém filozofování s kamarádem na hřbitově. A za druhé, co jsme každý jinde, jsme akčnější a víc toho podnikáme. Nejsme omezeni na blbé školní lavice a dvacet minut u oběda.


Temná stránka věci: Poznávám nové lidi. To není zrovna moje oblíbená činnost, cizí lidi neznám, nevím, jak s nimi mluvit, co by je mohlo zajímat atd. Skoro se bojím s někým novým seznamovat.

Světlá stránka věci: Někdy jsou noví lidi fajn. A někdy seznámení doprovází vtipné okolnosti. Tak například nedávné seznámení na koncertě. Byly jsme posazeny ke kapelovému stolu. V tu chvíli u něj nikdo neseděl. Po chvíli přišli dva kluci. ,,Můžeme si přisednout? Máme tady piva." A bylo, o pár hodin později jsme už měly kamarády. A dodnes se směju, když si na to vzpomenu.


Dobrá rada pro psaní článku: Neodcházejte od rozepsaného textu! Je-li to nutné, napište si aspoň nějaké poznámky... Celé odpoledne jsem tento článek neviděla a teď si úplně nejsem jistá, kam jsem mířila. Ach jo.


Nicméně, můj manuál pro život je jednoduchý: Snažte se všechno brát co nejvíc s humorem. A když vám to nejde, pokuste se alespoň tolerovat lidi, kterým se to daří. Pokud teda vyloženě nejde o něco špatného. Smrt blízkého klidně oplačte. Ale když jde o blbost...

Příklad ze života: Dva kluci chtěli tisknout plakáty na chystanou akci. Sešli se. A já s nimi. Krátce po setkání zjistili, že ani jeden z nich nevzal flasku s plakátem. Museli se tedy vracet domů. Žádný problém, jelikož měli auto. Když jsme o deset minut později konečně došli k tiskárně, dozvěděli jsme se nepříjemnou věc: V tiskárně už měli zavřeno. Oni zuřili. Já jsem se smála. Oni zuřili ještě víc, protože jsem se smála. (Nebyli schopni pobrat, že směju pouze situaci, nikoliv jejich ,,neštěstí".) A komu bylo lépe?

Jo, nakonec jim, ale z úplně jiného důvodu.


Kromě toho, že se všemu směju, žiju si tak nějak i víc na punk.

A teď se smějou všichni kolem, protože si to nedovedou představit.

Jako jasně. V jádru zůstanu navždy vzorňačka. Ale aj tak.

Třeba už se tak neděsím jídla večer. Dokonce jsem z ničeho nic navštívila s kamarádem o půlnoci mekáč a každý jsme si koupili velkou zmrzlinu. A snědla jsem ji. Přestože jsem si to pak vyčítala.

Nebráním se spontánním rychloakcím. Například jsem se z ničeho nic po zkoušce z hudebky rozhodla jet na víkend do Prahy... a pak jsem rychle sháněla kartáček a půjčovala si tenisky, aby to bylo aspoň trochu možné.

A taky neřeším spánek. Možná i proto, že stejně trpím nespavostí, takže nemá smysl chodit před školou spát o půl deváté. Vím, že jsem schopna fungovat i s dvouhodinovým spánkem. Prostě to chce po ránu sprchu a silný pu er. Hurá, můž fungovat až do večera.


A tak prostě. Adamko měl pravdu, že nesmím o věcech tolik uvažovat.


Lidi, smějte se na ten svět. Aspoň trochu.Kája
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kira Curatio | E-mail | Web | 22. června 2016 v 1:37 | Reagovat

Krásný, pozitivní článek :) Je pravda, že často si vlastním přístupem dokážeme naprosto změnit život. Někdy to prostě musíme brát s nadhledem. Přeju spoustu optimismu a hodně nápadů na články! :D

2 Baruschka | E-mail | Web | 22. června 2016 v 8:26 | Reagovat

Jsem ráda, že Ti je dobře, že jsi našla ten správný pohled :-) Vždycky tam je, jen někdy je výhled poněkud zakrytý, že? :-)
Držím palce, ať Ti to vydrží :-)
(S)měj se :-)

3 Ginger White | Web | 22. června 2016 v 10:11 | Reagovat

Je to fajn, když člověk změní svůj přístup a bere vše pozitivněji. :-) Tvůj článek mi zlepšil náladu ;-) Tak hlavně, ať ti to vydrží.

4 Kája | Web | 22. června 2016 v 10:29 | Reagovat

Snažím se o to asi rok. Zhroutily se mi plány, občas mi někdo promlouvá do duše, přečetla jsem pár knih... A i když jsem asi pořád strašně pesimistická, určitě jsem na tom čím dál lépe. Taktéž doufám, že mi to vydrží. :) Děkuji vám za pěkné ohlasy.

5 Fredy | Web | 22. června 2016 v 11:32 | Reagovat

to nevadí, člověk si musí od blogu taky odpočinout :-)  ;-)

6 Any | Web | 22. června 2016 v 18:48 | Reagovat

Super článek! Vyplatilo se čekat těch pár dní, netradičně :D  :-) Smějme se!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama