Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Zvláštní záseky mé mysli

13. června 2016 v 16:05 | Kája |  Zajímavosti
Stává se vám občas, že vám na chvíli vypne mozek a vy se najednou cítíte být v úplné jiné situace, než ve skutečnosti jste? Já jsem na to skoro odborník. Přečtěte si několik největších a nejdivnějších záseků mysli z poslední doby.
Záseky typu ,,jsem v práci"

V létě, když jsem pracovala v supermarketu, jsem měla tendence všude rovnat zboží. Jednou jsem se do toho doopravdy s vervou pustila. Byla jsem tenkrát sama, takže mi nikdo nedodával pocit, že nepracuju, nebyl nikdo, kdo by mě zastavil.. A tak jsem zaměstnancům Kauflandu pomohla srovnat mouky. Chvilku trvalo, než jsem se probrala a došla ke zjištění, že jsem ve skutečnosti jen měla jeden balík vzít a zaplatit ho u pokladny.

Pak jsem začala pracovat v OC. Tam celé dny hrají písničky a reklamy. Písniček je na playlistu docela dost, reklam jen pár a každou z nich slyším aspoň milionkrát za směnu. Díky (nebo kvůli) tomu je umím všechny nazpaměť a při sebemenším podráždění mi přicházejí na jazyk v jakoukoliv denní dobu, ať se nacházím kdekoli. Ale to je jen taková poznámka na okraj...

Jednou jsem byla v cizím OC na záchodě. Když jsem vycházela, zněla mi do uší chorobně známá reklama na drogérii, ve které jsem člověkem a ve které nakupuju. Úplně automaticky jsem sahala do kapsy pro klíč od našeho zázemí v práci. Stihla jsem se ještě leknout, že jsem ho někde ztratila, než jsem prozřela a uvědomila si, že ve skutečnosti nepracuju, ale jdu na koncert.

Jindy jsem v obchodním centru zabíjela čas před zkouškou. Na trávení času v parku bylo škaredé počasí. Koupila jsem si kávu, usadila jsem se a začala opakovat druhy vedlejších vět. Brzo jsem najela do módu ,,slyším-li rachot z levé strany, musím se odtrhnout od učení a mile se usmívat". Podpořily mě v tom písničky, playlist je v olomouckém OC je na chlup stejný jako ten u nás. A tak jsem na první hlasový signýl z daného směru vyskočila. Naštěstí jsem se vzpamatovala ještě před pozdravem a otázkou, zda chtějí nějak poradit s výběrem filmu.Záseky cestovní

Není nic divného, když si někdo splete linku nebo vystoupí o zastávku/stanici dál. Já jsem ale speciální tvor!

Vlastně ani nemůžu říct, že jsem si linku spletla, protože to bych musela aspoň trochu uvažovat. Úplně automaticky jsem nastoupila do prvního autobusu, který mi po orcehestru narušil rozhovor s violistkou, aniž bych se třeba podívala na číslo. Violistka mě s neznámých důvodů nenásledovala. Vysvětlila mi to až další zastávka. Byla ohlášena jako poslední. Naštěstí to byla zastávka na naši trase, takže jsem o několik minut později nastoupila do správného autobusu. Seděla v něm i violistka. V záchvatu smíchu, jak jinak.

Zastávky a stanice nezaspávám. Právě naopak! Mívám tendence vystupovat dřív. Doopravdy se mi to stalo naštěstí jen v MHD. Po vystoupení mě na pár vteřin zarazilo, proč moje zastávka vypadá tak divně.

Jiný příběh: Bylo nebylo, vlak přijížděl do předposlední stanice dlouhé cesty z Olomouce. Hlavou mi proběhlo: ,,Super, příště už budu vystupovat." Vlak zastavil... a já jsem se zvědla. Už jsme přece zastavili! Dlouhá procházka se mi vyhla zřejmě jen díky drobnému rozdílu ve stanicích; na té, kde jsem se necaházela, se vystupuje na opačné straně.Nejdivnější zásek všech dob

Cestou do Itálie jsem se cítila jako na orchestrálním zájezdu do Polska před pěti lety. Pomohla mi k tomu asi mírná zmatenost z Kinedrylu. Poslouchala jsem skladby, které jsme tehdy hráli. A zahlédla jsem náklaďák s polskými nápisy. Stejně to nikdy nepochopím. Vždyť je to tak dávno!
A co vy? Stává se vám něco podobného?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 jenda | 13. června 2016 v 22:21 | Reagovat

Mě se jednou stalo, že jsem projel křižovatku na červenou.  Prostě jsem zrovna myslel na něco "důležitějšího". Ale to bylo fakt jen jednou. Díkybohu podobnými stavy moc netrpím.

2 Leník | Web | 16. června 2016 v 12:54 | Reagovat

Mně se to stává hodně ve snech :D.
Několikrát do týdne jezdím vlakem. Takže se mi ve snech často vlaky objevují.
Zdá se mi třeba, že nastoupím do vlaku, který jede na druhou stranu :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama