Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Ve škole je prostě nuda...

24. září 2016 v 23:09 | Kája |  Kájinči deníček
Včera jsem byla poprvé ve škole a málem jsem tam umřela nudou. Řekla jsem to loni asi už stokrát a řeknu to teď znovu, kdybych byla na prezenčním studiu, bylo by u mne na denním pořádku bulat přednášky. Nebo bych si musela pořídit hodně tlustý blok na kreslení.Měla bych se mít tento týden dobře. Po dovolené před dovolenou, co víc si přát? No přece být zdravá! Je mou zářijovou tradicí se pořádně nachladit. Rozjíždělo se to pomalu, myslela jsem si, že z toho ani nic nebude, ale den ode dne se to horšilo. Ve čtvrtek jsem měla sto chutí hodit se marod, ale už jsem přece dospělá, nemůžu si to dovolit. Čekaly mě ještě dva pracovní dny.

V pátek, jak už jsem řekla na začátku, jsem měla školu. Naspala jsem málo hodin, před školou se mi vždycky hodně těžko usíná, nevím proč. Tentokrát byl nespánek podpořen esemeskami od jednoho muže, kterému asi dokonce života nezvládnu porozumět. Zval mě k sobě, co na tom, že byla noc. Nabízel mi super léčivý čaj, kupodivu prý bez rumu. Odmítla jsem. Od té doby už na mě asi zapomněl, takže mám zase pár týdnů klid. Znám ho... Spánek jsem měla lehký a zdály se mi divné sny o venčení psa v chumelenici a v hodně divném prostředí.

Jsem sice ranní ptáče, ale vstávání bylo hotové utrpení. Sama pořádně nechápu, jak se mi povedlo vykopat se z bytu a dojít na autobus. Cestou se mi dělalo špatně, radši jsem měla celou dobu zavřené oči. Poslouchala jsem Nightwish z mp3 přehrávače. Kousek před Olomoucí album skončilo. Co jsem s přehrávačem udělala, nevím. Kabelku jsem prohledala skrz na skrz. Myslela jsem si, že spadl pod sedadlo. Psala jsem proto rychle e-mail na ztráty a nálezy Regiojetu. Bezúspěšně. Prý žádný nenašli. Případ tedy uzavavírám s tím, že mp3 přehrávač vysublimoval. Co budu bez něj dělat, netuším. Hlavně mi teda není jasné, jak bez něj budu cestovat.

Škola mi začínala až v poledne, čas jsem využila ke srazu s Terkou a návštěvě naši oblíbené kavárny. Rozhodla jsem se z toho udělat tradici. Do školy se mi nikdy nechce, tak si ty dny vždycky takto zpříjemním. Výborný dortíček s kávičkou vždycky zvedne náladu.

Předměty jsem měla všehovšudy dva. Anglický a český jazyk. Ten první byl zábavný. Hráli jsme tichou poštu a házeli si plyšovou žábou. Jo, to se fakt dělá na výšce a fakt se to dělá i u dálkařů, kteří nemají vůbec čas. Úkolů na doma jsme dostali až až. Konečně mám co dělat! S češtinou to bylo horší. Pan povídal a povídal a nikdo nevěděl o čem. ,,Bylo to srozumitelné?" ptal se. ,,Ne." odpověděli jsme jednohlasně a on nechápal, co nechápeme. Zkusil to zopakovat a nechápali jsme se znovu. Odpočítavala jsem vteřiny do konce. Respektive do mého konce, odcházela jsem trochu dřív, abych v pohodě stihla vlak a nemusela hodinu trajdat po městě.

Díky bohu že jsem na dálkovém!

Cesta domů proběhla kupodivu velice hladce. Přestupy na sebe krásně navazovaly. Bylo mi dost špatně, ale přesto jsem se ve Frýdku jsem se opět setkala s Terkou. Tentokrát jsme se vydaly do čajovny. Objednala jsem si zázvorový čaj a nařídila, aby byl co nejsilnější. Mé přání bylo vyslyšeno. K pálivému čaji přičtěme příjemné prostředí - a je po bacilech. Věřte nevěřte, ráno jsem se probudila v úplně jiném stavu než den předchozí a tím nemyslím, že bych v té čajovně otěhotněla. :) Konečně se začínám uzdravovat. Teď už celkem věřím tomu, že budu od čtvrtka běhat po Alpách.

Jelikož čajovna je vždy dobrý nápad, navštívila jsem ji dneska ještě jednou. Tentokrát s klukama. Hráli jsme Aktivity. Nejvíc jsem se zapitila asi při předvádění sňatku pro peníze. Sprosté je, že to můj spoluhráč uhodnul, jen si do vypršení časového limitu nevybavil slovo sňatek. Pořád říkal svatba.

A teď tu sedím a přemýšlím, co budu dělat zítra. Asi opakovat němčinu, abych se v Rakousku neztratila...
Jak se máte?
Kája
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Fredy | Web | 25. září 2016 v 10:05 | Reagovat

souhlasím, ve škole je nuda... :-)

2 Anita Barrasa | E-mail | Web | 25. září 2016 v 14:16 | Reagovat

Tak to já se snad začnu na vysokou (jestli se na ni tedy v budoucnu dostanu) těšit :D

3 Zdebra | Web | 25. září 2016 v 20:53 | Reagovat

Ten mp3 přehrávač je záhada. Že by nějaká nenápadná ruka po něm chňapla, když třeba spadl? Ale třeba ho někdy náhodou někde vyhrabeš (až si koupíš novej).

4 Kája | Web | 12. října 2016 v 22:36 | Reagovat

[1]: Že jo!

[2]: Těš. :D :D

[3]: Zatím jsem ho nevyhrabala, o novém uvažuju, až si trošku rozmyslím, jak vynaložím s aktuálním rozpočtem. :D Taky si myslím, že se potom někde objeví, i kdyby se měl vynořit z podsvětí. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama