Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Hrála jsem si na technika

22. listopadu 2016 v 17:59 | Kája |  Kájinči deníček
A tak jsme včera konečně měli otevřít kino. Po několikadenní práci našich techniků a víkendových zmatcích (každý měl o stavu kina úplně jiné informace) jsem měla osobně tu čest zbavit kino špíny a obsloužit první zákazníky. Jenomže to vůbec nebylo jednoduché.Původní článek jsem začala psát včera kolem poledne. Myslela jsem si, že to nejhorší už mám za sebou, jak naivní jsem byla! Uklízený stavební špíny a tahaní těžkých předmětů nebylo zdaleka to nejhorší... Asi po třech hodinách opakovaného vytírání a čištění všeho možného jsem konečně spustila přístroje. ,,Ano, všechno to funguje!" řekla jsem s úsměvem šéfovi do telefonu.

Předtím jsem však neudělala to, co o víkendu neudělali ani naši technici. Nezkontrolovala jsem obraz. Udělala jsem to až po telefonátu. Asi pět minut předtím, než jsem plánovala otevřít.

Nasadila jsem brýle... a obraz nebyl 3D.
Nasadila jsem druhé brýle... a vypadalo to stejně.
Nasadila jsem třetí brýle... a vypadalo to stejně.
Nasadila jsem čtvrté brýle... a vy moc dobře víte, jak to vypadalo.

Teprve teď to začalo být šílené. Musela jsem se svěřit technikovi a pak postupovat podle jeho rad. Rady chodily s velkými odstupy - proto jsem taky měla čas začít psát ten článek. V ten moment jsem si ale ještě myslela, že se to brzo vyřeší a odpoledne už budu brát zákazníky.

Tak... určitě.

Odpoledne bylo ve znamení videohovorů a pravidelného restartování počítače. Víte, jak je složité držet tablet před monitorem tak, aby technik viděl, co potřebuje a přitom ovládat myš a klikat na to, co zrovna technik chce? Nevíte? Hodně. A kdyby se vám to náhodou zdálo moc jednoduché, poznamenám, že náš počítat mluví rusky.

Vedla jsem tyto videohovory, klikala na to, co technik chtěl, pak zkoušela, jestli se něco stalo a nakonec mu psala, že se nestalo nic. Tento cyklus se opakoval až do večera, s tím že místo ,,nestalo se nic" jsem psala ,,stalo se něco jiného". Ono něco jiného došlo například tak daleko, že vůbec nešel spustit film.

V osm jsem se odešla domů vyspat na další den. Ráno jsme měli v řešení pokračovat.

V 9:04 jsem dostala bojový úkol: Sežeňte internet! O2 bylo zákazníků prosté, tak jsem neváhala a svěřila se tamějším zaměstancům se svým úkolem. Sympatický muž řekl, že mi nemůže pomoct. (Proč mi najednou přestal být sympatický?) Mrkání a slibování zálohy mi nepomohlo. Šla jsem proto to T-mobile a doufala, že tam mi pomůžou, jinak bych musela do města do Vodafonu a kdo ví, jestli by to mělo smysl. Pomohli mi! Po půl hodinové frontě jsem přišla na řadu a dostala, co jsem potřebovala: sim kartu a flashku. Nadšená jsem utikala do kina a plná energie se dala do instalace internetového manageru.

Instalace se povedla, přestože mě pan technik pořád obviňoval, že ne. Internet jsem však pořádný neměla. Hmm...

,,To bude signálem!" řekl ochotný pan z T-mobilu. Nakoupila jsem v elektru hromadu kabelů, bohužel měli dlouhé maximálně jeden a půl metru. Vytáhla jsem flashku ven z kina... A hádejte co. Nic se nestalo.

A tak mi technik nic neopravil. Včerejší způsoby neměly smysl, chtěl se mi tedy v nastavení počítače pohrabat sám na dálku, k tomu bych ale musela mít internet, který ovšem ještě na novém místě nemáme zprovozněný... Moje pokusy zařídit provizorní internet nevyšly.

O půl druhé jsme došli k závěru, že to nemá smysl.

Vyřeší mi to zítra osobně.

Moje hra na technika skončila...


Kája
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bianca | Web | 22. listopadu 2016 v 18:07 | Reagovat

wow, no to musel byť fofr.. nechcela by som :P

2 Markett Jaymoor | E-mail | Web | 22. listopadu 2016 v 19:15 | Reagovat

Jejda, to zní jako opravdová zábava :D to by člověk neřekl, co se může dít v kině za estrády :D moc ráda čtu tvoje příběhy z tohoto prostředí :)

3 Kája | Web | 24. listopadu 2016 v 12:25 | Reagovat

[1]: Bylo to náročné, ale spíš proto, že dělat prostředníka mezi technikem a technikou a mít všechno popsáno přes telefon, není žádná sranda. Navíc máme Windows XP v ruštině.. :D

[2]: Jé, to mě těší. :) Tak poctivě čti, protože předpokládám, že cca za půl roku tady končím. O_O Ale tak... přijde nová práce a nové náměty na články. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama