Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Leden 2017

Šprtka poznávala krásy Olomouce

31. ledna 2017 v 16:52 | Kája
V pátek jsem jela na obávanou (a na blogu omílanou) zkoušku ze stylistiky. Celý týden jsem se těšila, až budu mít pátek za sebou, nakonec byl ale docela fajn, nepočítám-li ne příliš povedenou cestu domů. Splnila jsem dva předměty, udělala jsem si v Olomouci krásnou procházku a večer jsme měli s kamarády nečekanou oslavu narozenin.

Klučičí doupě aneb Jestli nemáš rád nepořádek, zůstaň raději na chodbě

28. ledna 2017 v 9:36 | Kája
Pravidelně jezdím do Prahy, kde pobývám v království tří mladých mužů. Jsou tam na mě hodní, uvaří mi čaj i kafe, celkem se tam nasmějeme. Byt je krásně zařízený, má opravenou koupelnu (a dokonce i obrázky na stěně!). Celé to má jedinou vadu: Nepořádek. Či spíš, abych pravdu řekla, dokonalý svinčík.

O přehnaném odepisování

24. ledna 2017 v 22:38 | Kája
Spěchám na vlak, na rameni se mi houpe kabelka, na druhém mám foťák, v ruce nesu tašku s nákupem. Najednou zazvoní mobil. ,,Někdo po mne něco chce! Tak ať. Má smůlu, momentálně nemám čas. Musí to vydržet." řeknu si. Takový názor ovšem nemají všichni.

Šprechtím ganz gut

20. ledna 2017 v 8:36 | Kája
V práci mám několik různých úkolů, jedním z nich je komunikace se zákazníky. Drtivá většina mluví česky, občas se vyskytne nějaký Slovák či Polák. Někdy jsem bohužel nucena použít angličtinu nebo němčinu, případně ruce a nohy. Pojďte si přečíst kratičký článek o tom, jak jsem před pár dny až moc mluvila německy.


Bleskajda č. 46

16. ledna 2017 v 20:46 | Kája
Čauky mňauky, miláčkové moji, připravila jsem si pro své fanatické čtenáře další bleskovečku. :) Odpovídejte rychle, diplomky nebudu vyrábět žádným opozdilcům!

Využití znalosti etiky v učitelské praxi

15. ledna 2017 v 17:13 | Kája |  Kájinči deníček
Bla bla bla, píšu do wordu. Snažím se dát dohromady jakousi seminární práci do Etiky pro učitele, ve které mám uvést svůj názor na problematiku z nadpisu. Vůbec mě to nebaví, občas radši beru do ruky housle a pletu si prsty na třetí větě Paladia, jindy dokonce uvažuju, že mě víc baví učit se češtinu. Proud nevinných myšlenek uzavírám myšlenkou závaznou: Seknu se studiem! Má to ovšem háček. Dodnes nevlastním identifikační průkaz studenta a bez toho mě na studijním nechtějí ani vidět...

Poznatky ze života

13. ledna 2017 v 14:29 | Kája |  Kájinči deníček
V posledních několika měsících jsem přišla na několik důležitých věcí. Jestli chcete vědět, co je špatného na mléku, proč není dobré telefonovat za chůze, jak se správně chovat k termosce a jakou dokáže udělat čaj neplechu, neváhejte a čtěte.

Zahrajme si Aktivity!

10. ledna 2017 v 20:48 | Kája |  Kájinči deníček
Skvělým zpestřením dlouhých zimních večerů, vánočního posezení ve škole nebo příjemně stráveného času s kamarády je hra Aktity. Znám ji už nějaký pátek, poprvé jsem ji hrála na potáborovém setkání v roce 2009, o něco později se kompaktní verze nastěhovala k nám domů, ale do mánie jsem se dostala až v posledních několika měsících.

Slyšíš ten zvuk, milý Lojzo?

6. ledna 2017 v 18:00 | Kája |  Zajímavosti
,,Slyším... je nudný. Nejsou půltóny moc velké intervaly? Já bych je zkrátil!" odpověděl Alois Hába a dal se do psaní čtvrtónových a šestinotónových skladeb. Vznikla tak například opera Matka. Kvůli Háby museli vyrobit speciální hudební nástroje. Umělci někdy neví coby a proto je studium dějin hudby tak zábavné!

Asi jsem promarnila rok!

3. ledna 2017 v 14:00 | Kája |  Kájinči deníček
,,Vždyť jsi ho před pár dny chválila!" kroutí hlavou čtenáři a skoro mě zavrhují jako blbou ženskou, která neví co chce a není spokojená, dokud to nemá. Máte pravdu, rok 2016 jsem chválila. Teď jsem se však podívala na předsevzetí a zjistila jsem, že jsem skoro žádné nedodržela. Pojeďte se na ně se mnou podívat.