Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Blog.cz nebo Blogger.com?

3. května 2017 v 19:00 | Kája
Zdravím všechny náhodné i nenáhodné čtenáře tohoto blogu, píšu zde po delší době. Dnes jdu na odpolední, na páteční zkoušku umím, vznikla mi tedy taková pěkná chvilka pro sebe. Sedím si s čajem a mám hlavu plnou nápadů. Říkala jsem si, že bych mohla trošku popřemýšlet o stěhování blogu a porovnat blog.cz s bloggerem.Proč jsem vůbec z blog.cz utíkala? Mnozí si možná myslíte, že kvůli vyřazení z AK. Vaše myšlenky nejsou úplně zcestné, vyřazení však nebyl tak úplně důvod jako spíš poslední kapka do poháru. Přesnější by ale bylo říct, že jsem už neměla důvod tady být.

S myšlenkou odejít pryč jsem si pohrávala delší dobu. Blog.cz střídavě fungoval nefungoval, nadvláda namyšleného floutka dělala taky své. Cenzura komentářů, nefungující uživatelská podpora? Jak sleduju nářky blogerů, momentálně je situace možná ještě horší.

Další věc je, že ač jsem schopna své dřívější články strávit, být s nimi na jednom blogu mi občas docela dost vadilo. S klidem se přihlásím k tomu, že ty nesmysly před šesti lety jsem psala já, ale teď už jsem dospělá a chci být jinde. No jo, jenomže odpoutat se od něčeho, na co jsem zvyklá, je těžké. A držel mě tady ten AK.

Jak říkám, držel mě. Pevně. Tušila jsem, že až mě vykopnout, odejdu pryč.
To, že mě vykopnou, bylo jisté. Pořád vyhazovali dobré blogery a nasazovali místo nich nekvalitní.

Trochu jsem s tím stěhováním váhala, ale pak mi tady kvůli článku zablokovali celý blog. Blogeři si mě našli jinde. Už jsem ani neměla čas uvažovat, jestli náhodou nezměním adresu. Kajajaja bylo spíš provizorní řešení. Teď už s tím (bohužel) nehnu.


Co je lepší?
Těžko říct.

Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla. Všechno se tam dělá trochu jinak než u nás. Když si to člověk prokliká, zjistí, že je to možná o něco jednodušší. Především nastavení vzhledu. Tady jsem se kolikrát nervovala, tam udělám klik klik a je to. Přijde mi to tam mnohem přehlednější.

Nejlepší věcí jsou štítky. Hashtagy v rámci blogu. Článek můžu mít zařazený do několika ,,rubrik" najednou. Hurá, sláva! Kolikrát jsem tady bojovala. Super je, že když jdete psát, potřebný štítek ještě nemusí existovat. Napadne-li vás nějaký nový, jednoduše ho připíšete. Při psaní dalšího článku se vám už objeví v nabídce.Co mi chybí:

 • Úvodní strana
  Taková, jakou ji známe z blog.cz. Bylo to pro mne centrum dění. Někdy vlastně ještě trochu je, ale už jsem si tam odvykla chodit pravidelně. (Proto většinou netuším, co se zrovna objevilo na jako článek dne.)
 • Třídění článků do archivu v administraci
  Zatímco na blog.cz se musí rozklikávat každý měsíc zvlášť, a bloggeru je prostě kilometrový seznam. Už teď se v tom trochu ztrácím. Na druhou stranu přímo v administraci funguje vyhledávač, takže to možná nebude tak strašné.
 • Na bloggeru neexistuje koš
  Smazaný článek mizí definitivně hned, ne až po druhém vymazání jako na blog.cz.
 • Žebříčky v blog.cz stylu
  Především Poslední komentované články. Existuje pouze seznam komentářů, první v pořadí je vždy ten nejnovější. Jelikož jsem trochu závislák, vím skoro o každém novém komentáři zvlášť, pokud ovšem zveřejím článek a pak odjedu na dovolenou, je možné, že se po návratu nebudu moc orientovat. Jestli někdo okomentuje i starší článek, může se stát, že to nezjistím.
 • Galerie (spravování obrázků jako na blog.cz)


Možná si říkáte, že jsem blázen. Proč jsem někde, kde mi to tolik nevyhovuje?
Vyjmenované věci mi chybí, to je pravda. Bude to ale především síla zvyku. Bylo to tak, teď je to onak. Rozhodně nemám tak velký problém, že bych uvažovala o návratu. Blogger na mě z nevysvětlitelných důvodů působí o něco vyspěleji. A to já přece chci! Na blog.cz jsem si přišla v jedenácti letech hrát. Teď chci doopravdy psát.

Kdo ví, jednoho dne se třeba přestěhuju ještě někam jinam. Třeba dvacáté výročí blogu oslavím odchodem na vlastní doménu. Uvidíme. Čas ukáže!

Kde blogujete vy? Stěhovali jste se někdy? Jak vypadá vaše soukromá chvilka? Čajík a čtení, nebo radši něco jiného? Pište!

Reklamní text: Mrkněte na můj aktuální blog. Určitě se tam nudit nebudete. Konec reklamního textu.

Kája
 

17 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Eliss | Web | 3. května 2017 v 19:25

Každopádně, je jen na tobě, na kterém serveru se cítíš lépe. Já osobně poslední dobou s blog.cz moc spokojená nejsem...

2 Doktorka se srdcem | E-mail | Web | 3. května 2017 v 19:53

TŘÍDĚNÍ A HLEDÁNÍ ČLÁNKŮ V ADMINISTRACI: Já používám právě klíčová slova - a najde mi to v administraci článek hned - je to vlastně rychlejší, než vyhledávání na Blog.cz, kde jsem vždy musela vědět měsíc vydání článku.

KOŠ: Jesli víš, že se občas utneš, tak vrať článek do stavu konceptu - viditelný nebude - a smazaný také ne.

KOMENTÁŘE: Já mám nastavený výpis na mail, takže mi nikdy žádný komentář nemůže uniknout.

"GALERIE": to je pravda, ta mi opravdu připadá lepší na Blog.cz. Smazat obrázky (i jinak spravovat je na Blogger.com lze), ale přijde mi ta cesta tak trochu složitá.
Jenže, k čemu je ti Galerie, když spoustě lidem (včetně mě) nefunguje načítání obrázků už zhruba 3 měsíce? Možná je to ta samá chyba, jako u videí. Není to tak rozsáhlá porucha, jako komentáře, ale pro některé je to v pytli (s trochou umu a 2 prohlížečů ty obrázky nakonec vydoluju, ale KOHO TOHLE BAVÍ?).

Jediné, co mi na Blogspotu opravdu vadí, jsou ty KOMENTÁŘE, protože občas se prý stránka načítá stále dokola (jenže to se často děje už pár měsíců i na Blog.cz) - a taky se někdy prý samovolně spouští protispamová ochrana (i když ji mám vypnutou) - a lidi to zaškrtávání obrázků prostě ne vždy zvládnou. Zas tam ale nemám žádný spam. :-)

Proč jsem hlavně odešla, je lepší technické zázemí, včetně délky článků - já na Blogspotu na žádný limit ještě nenarazila (na Blog.cz to bylo tak u čtvrtiny článků).

3 Kája | E-mail | Web | 3. května 2017 v 21:23

[2]: Hledání článků podle klíčového slova má svou výhodu, to je pravda.
Vrátit článek do konceptu - vidíš, to mě nenapadlo, a přitom tak jednoduché!
Komentáře na mail - no jo, žádný neunikne, ale zase je z toho hromada zpráv. Seznam posledních komentovaných článků je pro mě přehlednější.
Na limit jsem nenarazila ani na blog.cz, možná tak u velikosti obrázků, a to v dřívější době před navýšením limitu. Holt jsou mé články trošku jiné než tvé.

[1]: Tak samozřejmě! Jestli plánuješ přejít, určitě neváhej. Máš mou plnou podporu.

4 Baruschka | E-mail | Web | 3. května 2017 v 21:53

Kájuško, ráda Tě zas vidím tady :-)

5 David | E-mail | Web | 8. května 2017 v 23:12

Ad reklamní text: máš chybu v odkaze. :-P

6 justleni | Web | 9. května 2017 v 10:16

Já od 10 do 14 let byla na blog.cz, nějaké výpadky si ani nepamatuju, ale pak jsem chtěla zkusit něco jiného, tak jsem zkusila blogspot, tam jsem byla ještě před pár dny, ale i to mě nějak omrzelo. Často se mi stává, že nevím co psát a když už ano, je to nějaká myšlenka o pár větách, takže teď jsem na konec na tumblr.com, kam můžu psát dlouhé články i jen takové výkřiky. A další důvod, na blogspot mi nikdo nechodil, samozřejmě nečekám obří návštěvnost hned na začátku, ale ani po měsíci jsem neměla žádné návštěvy a komentáře, musela jsem pořád horlivě obcházet jiné blogy a pořád někde sdílet články, sám od sebe nikdo nepřišel, to jsem četla na více blozích, že to jim na blogspotu vadí, tam je ta odezva od lidí bohužel malá  :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama