Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Mobil nespolupracuje

7. august 2016 at 21:21 | Kája |  Kájinči deníček
Nejsem mobilomaniak, od telefonu nečekám nic extra a rozhodně nepotřebuju každou chvilku kupovat nejnovější model. Na druhou stranu očekávám alespoň trochu spolehlivosti. O té už se v souvislosti s mým dědulou bavit prostě nemůžeme...
,,Počkej, tebe jako zajímá, že ti někdo volá?"

Musím dát svému telefonu za pravdu, většinou je mi jedno, jestli mi někdo volá. Mívám vypnutý zvuk. Případné zmeškané hovory nechávám plavat, nebo se snažím po smskách zjistit, co kdo potřebuje.

Někdy bych ten hovor ovšem i zvedla. V práci dokonce musím, nadřízení se sem tam potřebují na něco zeptat. A někdy vím, že mi bude někdo volat i mimo práci a že bych to měla zvednout. Prostě a jednoduše: existují chvíle, kdy mívám zvuk zapnutý a očekávám od telefonu, že mi dá něčí pokus o kontakt hlasitě najevo.

A on se na to někdy vykašle. Asi se mu taky nechce volat.


Byla jsem v práci. Seděla jsem u stolu a cosi sepisovala, koutkem oka jsem viděl mobil. Displej byl černý, nic nehrálo. Najednou bliklo hlášení, že jsem zmeškala hovor. Cože? On mi někdo volal? A proč o tom jako nevím?


Cosi takového se nestalo poprvé a rozhodně ne naposledy. Štve to i mne, netelefonistku.,,Papírový adresář má kouzlo, zaveď si ho!"

Několik měsíců mám problém s přidáváním kontaktů do telefonního seznamu. Když uložím něčí číslo, v seznamu nic nepřibude. Pokud mi ovšem daná osoba napíše nebo zavolá, zobrazí se její číslo i se jménem. Nemůžu tedy říct, že by můj telefon neukládal kontakty vůbec... ale k čemu mi to je, když se stejně musím vždycky zdlouhavě hrabat ve zmeškaných hovorech?

Papírový adresář jsem si už zavedla.,,Ty bys chtěla psát? Nekecej!"

Písemné vyřizování je mi mnohem bližší. Psaní na telefonu je pro mne běžná záležitost, ač mnohem častěji používám notebook. Zatímco notebook je spolehlivý tvor, telefon se mnou denně odmítá spolupracovat. Je jedno, jestli chci napsat smsku nebo zprávu na Facebooku. Ťukám na písmenka, každé na chvilku na znamení zmodrá, slova se však neobjevují. Nezbývá než nechat telefon alespoň deset minut ležet. Za tu dobu ho většinou špatná nálada přejde a pak už mě zase chvilku poslouchá.,,Když nechceš mít v textu chyby, tak je prostě nedělej!"

S klávesnicí na disleji snadno dojde k menšímu překlepu. Jak naschvál si ho obvykle všimnu až po napsání několika dalších slov. Pokud chci chybu odstranit, musím smazat i ta další slova. Nebo si snad myslíte, že ťuknu do textu na kritizckém místě, vymažu přímo onu chybu, po opravení ťuknu na konec zprávy a pokračuju dál, jako by se nechumelilo? Ha ha ha.

První věc by se možná ještě dala. Není úplně nereálné se aspoň přibližně trefit na požadované místo. Chci smazat chybu, smažu cca tři znaky a je to. Ale dostat se pak na konec zprávy? Nereálné, nereálné, nereálné!

Proto chyby raději neopravuju. Pokud není text naprosto nečitelný, pošlu zprávu tak jak je, však co, každý ví, že ode mne z mobilu nemůže čekat zázraky. Když objevím slovo nevyluštitelné, dodatečně jej vysvětlím.

Příště si koupím telefon s tlačítky.,,Já si ale myslím, že je větší sranda posílat zprávy jiným lidem..."

Mobil si rád dělá srandu. Na Facebooku občas pošle zprávu někomu úplně jinému. Nedávno jsem brečela smíchy. Doslova.

Otevřela jsem konverzaci s Terkou a napsala ji zprávu. K velké úlevě se nejednalo o žádné tajemství, ostatně na to bych si už radši netroufla a počkala bych si domů na notebook. Po odeslání se zpráva v konverzaci neobjevila. Bylo mi to jasné, skončila někde jinde! Konkrétně na pracovním chatu, kde s kolegyněmi domlouváme směny.

Otevřela jsem konverzaci s názvem kino a omluvila se za omyl. Po odeslání se zpráva v konverzaci neobjevila. Odeslala se totiž Anežce! Pokusila jsem se holkám z práce znovu omluvit. A znovu a znovu. Pokusy byly marné. Zatímco kolegyně nechápaly, proč je informuju o neposlaném pohledu z Olomouce, Anežce se kupily zprávy typu ,,omlouvam se, mobil je blby, poslal zpravu, kam nemel".

Vysvětlení mi bylo umožněno až mnohem později...,,Já nechci, abys mě používala!"

Někdy se zasekne při odemykání a nějakou dobu s ním není řeč. Hotovo, tečka, k tomu snad nemám co víc říct.

Asi je na čase, abych tento mobil mrskla původnímu majiteli na hlavu a pořídila si nějaký nový.

Možná se k tomu tak do roka dokopu...

Kája


 

1 person judged this article.

Comments

1 Dáša | Web | 8. august 2016 at 11:54 | React

Mám jednoduchou Nokiia jsem spokojená. Stějně spoustu fcí nevyužiju, tak jsem spokojená :-)

2 Mart1ina | Email | Web | 12. august 2016 at 21:24 | React

Tak to máme stejně :) já mám telefon od Vánoc a taky se mnou moc nespolupracuje. A to ho šetřím tím, že v něm nemám žádné písničky a skoro ani žádné fotky, ale stejně pracuje jen občas a o výdrži baterie raději nemluvím :-!

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement