Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Aktuálnější spisovatelčení

Benefiční koncert pro Ukrajinu (zpráva)

30. dubna 2015 v 14:00 | Kája-19 let
Jsem hodně povzbuzená skutečností, že jsem poslední slohovou prácí na gymnáziu (nepočítám-li tu maturitní) dosáhla třiceti bodů ze třiceti možných. Jasně, slohovka je to, v čem si na maturitě nejvíc věřím, ale i tak. A protože se mi slohovka dostala na jeden den domů, můžu ji přepsat na blog...

Den jako každý jiný, a přesto na něj nemohu zapomenout

18. listopadu 2012 v 17:24 | Kája-16 let
Výtvor v rámci olympiády českého jazyka. Měli jsme použít větu, kterou vidíte v nadpisu. Na saspi.cz dostala tahle práce od poroty jedničku. Celkové hodnocení autora se tak krásně vyhouplo nahoru :). Něco málo je pravda, z větší části je text vymýšlený.

Myška a sýr

24. března 2012 v 10:49 | Kája-16 let
Dostala jsem etidu. Aby se mi lépe hrála, řekla mi učitelka, že si mám představit, jak se myška plíží za sýrem. Když jsou rychlejší noty, myška přeutíká. Těžko vám to vysvětlovat do podrobna, když etidu neslyšíte. A nahrávat vám ji opravdu nebudu, zaprvé ji příliš neumím a zadruhé ji nemám ráda, takže by se mi tím nechtělo obtěžovat. Proč to všechno říkám? Etida mě inspirovala k napsání kraťoučké povídky. Měli jsme nudnou hodinu nic nedělání, já si vzpomněla na myšku a už to jelo.

Psí život; vypravování se třemi danými

1. prosince 2011 v 16:12 | Kája-15 let
Nenapadá mě žádný rozumný název, tak pouze psí život. Bylo nebylo, naše třída probírala ve škole vypravování a za domácí úkol měli nějaké napsat. Žádný problém, řekla jsem si, ale příšerně jsem se zmýlila. Není jednoduché napsat vypravování - příběh, který je o něčem, ale není příliš dlouhý. Mé literární pokusy jsou většinou přes celou knihu. Nakonec se mi povedlo napsat vypravování o psovi. Na saspi.cz jsem dostala dvojku, profesorce ve škole se líbilo více. Dejte se do čtení, ať vím i váš názor.

Spěchej pomalu

1. května 2011 v 8:53 | Kája-14 let
Lucie se probudila. Kolem ní něco pípalo. Pootevřela oči. Chtěla otočit hlavu, aby se podívala, co je zdrojem toho pípání, ale nešlo to. Jako by ji hlavu někdo přilepil. Vyděšením vykřikla.

Honzové 2.část

22. května 2010 v 8:32 | Kája-14 let
Lumixx musí být šťastná, protože už mě hrozně dlouho upozorňuje že mám napsat druhou část povídky, kterou jsem začala v...lednu. Stydím se.

Právě proto, že už je to taková doba, si myslím, že už hodně lidí děj zapomělo. Bylo to o takových dvou klucích, respektive Jancích. No prostě to byli Honzové. A tak jak to v těch pohádkách bývá: Někdy je hloupý Honza, někdy líný. Tak tady byli oba. Jeden chytrý a líný, druhý pílný a hloupý. Bydleli daleko od sebe. Jednou byli tito Honzové vysláni do světa, aby si našli nevěsty. Líný Honza ušel kousek, ani nevyšel z vesnice, a měl dost a musel si sednout, ten hloupý šel strašně dalekou cestu. Líný Honza nabídl pohádkovému dědečkovi buchtu, on mu za to chtěl dát mapu, ale nestihl mu ji předat a zmizel. Příběh končil setkáním Honzů... Kdo si to chce přečíst, klikněte zde.

Honzové 1.část

5. ledna 2010 v 21:36 | Kája-13 let
Bylo nebylo, za devatero horami, za devatero řekami, žila byla jedna vdova. Měla syna, který se jmenoval Honza. Byl strašně chytrý. Znal hlavní města všech států, co na světě existují, uměl počítat-z hlavy vám vypočátal i ten nejtěšší příklad. Měl však jednu vadu: byl strašně líný. Celé dny ležel na peci a buď si četl, nebo se díval na televizi.
Když oslavil své osmnácté narozeniny, řekla si jeho matka, že by si měl najít nevěstu. U nich ve vesnici už nebyla žádná holka, která by si ho vzala, protože všechny věděly, jaký je to lenoch.
A tak si žena řekla, že pošle Honzíka do světa. Napekla Honzovi buchty, sbalila je do ranečku a vyprovodila Honzu před vrátka.
,,Ale mámo, mi se nikam nechce." protestoval Honza.
,,Jenom hezky běž, synáčku." usvědčila ho matka. Honzovi nezbývalo, než se vydat na cestu.
 
 

Reklama