Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Co si myslím

Proč marní čas v obchodním centru?

31. října 2015 v 19:30 | Kája-19 let
Přes nesouhlas s výstavbou obchodního centra v našem městě momentálně trávím v OC Frýda poměrně hodně času. A to z jednoho prostého důvodu: Našla jsem si tam brigádu. Nemohla jsem si nevšimnout, že jsou lidé, kteří tam tráví ještě více času, a tím nemám na mysli zaměstnance. Mluvím o mládeži, která si z obchoďáku udělala volnočasové centrum.

Kam bych se jednou ráda podívala

19. října 2015 v 7:32 | Kája-19 let
Jako malá jsem nesnášela cestování. Dělalo mi problém posedět hodinu v autě, když jsme jeli k babičce. Připadalo mi strašné, že bych třeba měla někdy jet pět hodin vlakem do Prahy. V patnácti se to všechno nějak zlomilo...

Vybrala jsem si správně?

15. října 2015 v 14:21 | Kája-19 let
Před rokem jsem měla deprese z přibližujícího se konce února, jelikož jsem se do té doby měla rozhodnout, co chci studovat a podat si ke zvolenému oboru přihlášku. Učitelství pro první stupeň jsem si více než z přesvědčení dala spíše jako jediné možné a praktické východisko. A teď přemýšlím, jestli jsem vůbec udělala dobře...

I hate everything about you

6. října 2015 v 8:06 | Kája-19 let
Nahromadilo se mi v hlavě několik hejtů, které sice každý zvlášť nevydají na celý článek, ale přesto bych je ráda vykřičela do světa. Proto dnes musíte přežít kapku nenávistný článek. Zkritizuju hned několik věcí. Věřím, že aspoň v něčem se mnou budete souhlasit...

Pátým pádem oslovujeme, voláme

30. září 2015 v 18:30 | Kája-19 let
Čeština má jako jeden z mála jazyků něco nádherného: vokativ. Ani finština se jim nemůže pyšnit, přestože zná hromadu jiných (v našich očích neskutečně zbytečných) pádů. Proč si toho nevážíme a máme tendenci oslovovat nominativem?

Nazývejte věci pravými jmény

21. září 2015 v 15:56 | Kája-19 let
Holčička může svou panenku považovat za dceru, plyšového psa za skutečného mazlíka a plastový sporák za opravdový, na kterém vaří její maminka. Ale jsou věci, které nepravými jmény nazývat prostě nemůžeme, protože tím opravdové nositele jména příšerně shazujeme. Příkladem je máslo, smetana a čokoláda.

Introverti jsou asi jiný druh

12. září 2015 v 15:35 | Kája-19 let
Extrovertů je prý tříkrát více než nás, tichých introvertů ve vlastním světě. Zřejmě proto se často setkáváme s nepochopením a označováním za nudné, neukecané či dokonce sobecké a pohrdavé. Mému leváctví se lidi jen krátce podiví, ale můj celkový přístup k okolí je jen málokdo schopen pochopit...

Vymýšlené peníze

24. srpna 2015 v 13:25 | Kája-19 let
Všichni by pořád jenom platili kartou. Hotovost už mnohdy nevytáhnou ani na zaplacení blbého nanuku. Mne to samozřejmě štve, protože se tím placení šíleně zpomalí a já se cítím strašně blbě, když jen sedím, čekám, až se platba dokončí a vytiskně se mi účet a přitom vidím řadu nedočkavých lidí, kteří netuší, že ještě nemůžu brát dalšího zákazníka a jsou strašně nervózní. A to je jen jedna věc, která se mi na placení kartou nelíbí. Peníze na účtu pro mne prostě nejsou peníze!

Naučte se psát!

15. srpna 2015 v 14:37 | Kája-19 let
Leží mi to v hlavě už dlouho, ale ještě mě nic nedokopalo napsat o tom článek. Až teď. A kdo mě k článku dokopal? Realitní makléřka, se kterou jsem komunikovala při hledání bytu. Jsem si jistá, že aby její slohová práce prošla u nové maturity, potřebovala by sakra velké štěstí a velice hodnou češtinářku.

Mějte soudnost!!!

9. srpna 2015 v 13:46 | Kája-19 let
Lidi, proberte se. Já chápu, že je vám horko, mě je taky, ale to vás neoprávňuje k odložení oblečení!

Můj blog není blogísek!

15. července 2015 v 17:00 | Kája-19 let
Určitě nejsme s Anežkou jediné, koho čas od času naštve nějaký neznalec posměšnými řečmi na téma blogísek. Pro neblogery bývá složité pochopit, co blogeři na svém koníčku vidí, a tak si z nich radši jen utahují. Prrr, blogování je zábava jako každá jiná, ne-li vyspělejší a více rozvíjející osobnost.

Čtvero ročních dob

30. května 2015 v 17:15 | Kája-19 let
Zklamu vás rovnou, nebudu psást ani o houslovém koncertu od Vivaldiho, ani o oratoriu od Haydena. Pokusím se vyjádřit svůj vztah k jednotlivým ročním obdobím. A pozor, výjimečně nebudu pesimistická, budou to pouze krásné věci!

Běhejte!

18. května 2015 v 11:51 | Kája-19 let
Několik vteřin po prvním letošním rozběhnutí mi bylo jasné, že budu muset svému oblíbenému sportu věnovat článek. Hýbu se ráda a s chutí, baví mne kde co, ale na běh nic nemá a nikdy nic mít nebude.

Maminkou?

27. dubna 2015 v 15:00 | Kája-19 let
Zná to určitě spousta žen: menstruace se pár dní zpozdí a už myslíme na těhotenství. Jsou to dny nejistoty, buď jsme ve stresu, nebo ve velkém očekávání, podle toho, zda je či není těhotenství naším cílem. Myšlenky v těchto dnech bývají velice zajímavé...

Zvracet? To snad ne!

15. dubna 2015 v 21:06 | Kája-19 let
V článku o alkoholu, jsem mírně narazila na svůj problém se zvracením. A tak si říkám, proč ho konečně nevykřičet do světa (po té, co jsem si předevčírem přivedla trauma...). Co znamená problém se zvracením? To, že se ho příšerně bojím...

Ne, radši knihu!

3. dubna 2015 v 19:00 | Kája-19 let
Chlapi se už dávno smířili s tím, že do mne nikdy nedostanou jedinou kapku alkoholu. Ochotně mi objednávají džusy a minerálky. Že by mi ale nějak víc rozuměli, se říct nedá. A netýká se to jenom jich. Kam přijdu, tam musím vysvětlovat, proč si toho panáka ani nelíznu.

Nebudu se učit poměry vět a basta!

18. března 2015 v 21:05 | Kája-19 let
Nemůžu říct, že bych měla nějak moc zkušenosti s učitelkami češtiny, ale z těch, které znám, soudím, že je pro ně čeština jakousi šíleně složitou vědou plnou nepochopitelných vzorečků, bez kterých nikdo není schopen náš krásný jazyk správně použít. Proč něco dělat jednoduše, když to jde udělat složitě, že ano.

Pojďme si šít samy!

3. března 2015 v 19:35 | Kája-19 let
Málokdy potkám v obchodě oblečení dle svých představ. Úplně se mi to vlastně povedlo jen jednou. Několik let si říkám, že budu šít sama, aby oblečení vyhovovalo všem mým požadavkům. Asi s tím fakt začnu. Na úvod si ušiju halenku...

Jsem nešťastný člověk?

12. února 2015 v 22:00 | Kája-18 let
Nedávno jsem byla jednou osobou označena za smutného člověka. Nevím, jestli to píšou na wikipedii nebo to vyčetl z horoskopu. Skoro mě nezná, tudíž přímo z mého chování to těžko mohl určit. On si však myslí opak. Je prý úplně jasné, že jsem smutná.

...a hned je den krásnější!

17. prosince 2014 v 15:49 | Kája-18 let
Po hromadě hejtů a kritiky byste si mohli přečíst něco kladného a radostného. Přece jenom, blíží se Vánoce, tak bychom se měli spíš usmívat než rozčilovat. Povíme si, co mi rozjasní den.
 
 

Reklama