Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Co si myslím

Růžová...

14. července 2011 v 10:19 | Kája-15 let
Šly jsme jednou s holkama od vlaku do školy. Nějak jsme se zapovídaly, takže jsme postupovaly celkem pomalu. No co, však do vyučování času dost, vlak přijel výjimečně v čas. Protože jsme šly pomalu, ti, co šli za náma se postupně dostávali před nás. Včetně té sladké. Prošel kolem nás příklad přerůžověné holky. Měla na sobě růžové tričko (halenku?), růžovoučkou sukýnku, růžové botky, růžovou kabelku. Obávám se, že měla růžové i spodní prádlo.

K čemu je mobil?

9. července 2011 v 9:30 | Kája-15 let
Situace v rodině mě dokopala k napsání tohoto článku. Tatínek a pár dalších zaměstnanců Hyundaie dostali dárek k Vánocům. Bylo to jakože za odměnu, parta nejlepších pracovníků nebo co. Oni jsou totiž v Hyundai takoví...asi prostě korejští, protože je pořád za něco odměňují a chválí. (teď třeba Hyundai novinách byl článek o čtyřech lidech, kteří cestou z práce viděli nehodu, tak zastavili a poskytli zraněnému první pomoc) Já ale chtěla říct, co bylo v tom dárku. Všechno si už nepamatuju, ale to hlavní byl mobil. HTC, taková veliká kráva, strašně těžká a do normální kapsy se nevejde.

Třídní kronika

27. června 2011 v 18:42 | Kája-15 let
Je mi líto, že se ta naše třídní kronika vede, tak, jak se vede. Jsem akční, ráda bych do ní zapisovala třeba každý týden, ale žáběžel se ke mne dostala pozdě. Ale je u mne a teď si to budu hlídat, takže již nebude tak prázdná. Když už jsme si jednou koupili takovou pořádnou tlustou knihu, tak měla by být popsaná ne?

Zatlučené deskama

19. června 2011 v 10:11 | Kája-15 let
,,Tati, a co je za vesmírem?" ,,Za vesmírem je to zatlučené deskama." Tatínek se se svou odpovědí nepáral. Je to tam zatlučené deskama a basta, dál už nic není. Nebo ano? Jak vysvětlit dítěti, že vesmír nekončí, když to ani nemáme dokázané? A co tam teda je, jestli ten vesmír opravdu někde končí? Co je za ,,obalem" vesmíru? Nejjednodušší je říct si teorii o deskách, nebo něco, co ji je hodně podobné a je to. Člověku to mnohdy stačí. Ale když ho přepadne přemýšlecí nálada?

Značkové vs. vietnamské oblečení

15. června 2011 v 17:42 | Kája-15 let
Obsah článku byl přestěhován. Klikejte, prosím, na odkaz:

http://www.kajinblog.cz/2017/01/znackove-vs-vietnamske-obleceni.html

Děkuji za pochopení.

...už budou

14. června 2011 v 17:12 | Kája-15 let
Procházela jsem se s Fíčkem po naší ulici a ucítila tu nádhernou sladkou vůni... do uší mi znělo typické bzučení... šla jsem ulicí, kterou bych každý červen nejradši přejmenovala na Lípovou, protože národních stromů zde roste opravdu požehnaně. Voní to všude, kam se hnete. Pokud by někdo nepoznal z kalendáře, že už budou prázdniny, zjistí to stoprocentně podle kvetoucích líp.

Sen máme. Ale jak to bude doopravdy?

26. května 2011 v 19:43 | Kája-15 let
Určitě má každý nějakou představu o tom, jak by měla vypadat jeho budoucnost. Představy, které se postupem věku mění. Člověk jednak začíná přemýšlet reálněji a reálněji, dále, naše zájmy se od dětství změní o sto osmdesát stupňů. Například ve třetí třídě jsem chtěla být zdravotní sestřička. Teď? Nechápu, jak mě mohlo něco takového napadat-hnusí se mi pohled na krev a podobně. Ne že bych přímo nějak omdlívala, ale stejně. Roztřesou se mi vnitřnosti a tak.

Život neznamená být živ, ale žít v pohodě

19. května 2011 v 19:19 | Kája-15 let
Blanka nám zas dala za úkol napsat v občance slohovku. Tentokrát jsem něco spáchala, ale jsou to takové blbiny, že se bych se opravdu styděla, kdyby se to mělo číst před celou třídou. Proto jsem sedla a napsala to ještě jednou. Tentokrát trošku rozumněji. Fakt. Předtím jsem to napsala jako nějakou blbost, tak nějak jsem to pojala vtipně, v češtině by z toho opravdu radost nebyla. Byl to spíš takový fejeton, a ještě k tomu pěkně praštěný. Takže jsem to napsala ještě jednou. Plácám tam páté přes deváté, ale je to o 100% lepší. A nevyskytuje se tam slovo žáběžel.

Bydlím ve Frýdku a jsem na to hrdá

15. května 2011 v 10:11 | Kája-15 let
Bydlím ve Frýdku-Místku, v městské části Frýdek. Frýdek je na takovém fajnem kopcu, hlavně k mému domu se musí krásně do kopce, v čemž máme proti Místku výhodu. Zatímco oni byli loni tak trochu ohrožení rozzuřenou Ostravicí, která teče uprostřed města, my nahoře jsme se mohli smát. Dokud to nezajde tak daleko, až ke strhnutí toho našeho kopce, je to všechno v pohodě. Ty povodňové myšlenky mám kvůli tomu dešti, který prší a prší, až se na cestě vytvořil rybník, a taky proto, že je to rok, co se Ostravice vylívala do Místeckého parku a nejezdil kvůli ní vlak. Ale tak. Pojďme se věnovat něčemu jinému, než povodním.

Nightwish

14. května 2011 v 11:06 | Kája-15 let
Každý máme rád něco jiného. Každému do sluchátek hraje jiná hudba. Například mně nejčastěji hraje Nightwish. Sama nevím, co mě na te kapele tak okouzlilo. Je to už dost dlouho, asi tak dva roky, co se mi jejich písničky zalíbily. Ze začátku jsem poslouchala jen ty jemné, například Evu nebo Swan heart, postupně jsem si našla cestu k tvrdším písničkám, což mě pak zasvětilo do poslouchání metalu, což je už jiná kapitola. Bez Ewy bych však nikdy nepoznala kouzlo Lordiků nebo Mejdnů.

Rytmus

11. května 2011 v 17:45 | Kája-15 let
Hha. Nebudu mluvit, respektive psát o dorřování dob při hře na housle, což je teď v Meditaci celkem zlý problé, protože ničí celkovou souhru s klavírem. Jenže jak jistě víte, poslední dobou se rýpu v cizích věcech, takže to o mně určitě nebude. Bude to o tom frajerovi Patriku Vrbovském, který si říká Rytmus. Jo, ta hvězda se slunečními brýlemi, která sedí v porotě soutěže Superstar.

Posrané fanynky

3. května 2011 v 17:19 | Kája-15 let
Mluvím o tom včerejším vyřazování v superstar a o těch praštěných pištících holkách, které dostaly šílený hysterický záchvat. Nechápu, jak to tak můžou prožívat. Vždyť to jsou jen nějací kluci ze superstar, sakra. Já vím, že asi radost neudělá, když vypadne někdo, komu fandíte. Možná jste pak z toho chvilku smutní. Ale toto...?

Televize

17. dubna 2011 v 11:47 | Kája-15 let
Televize. Je to takový vynález. Pořádně nerozumím tomu, jak to všechno funguje, takže o tom raději pomlčím. Spíš budu mluvit o tom, jak televizi využívám, na co jsem se kdy dívala a tak. Protože myslím, že televize je věc, kterou má v dnešní době (v naši republice) téměř každý. A taky proto, že jsem se dívala na anketu o téma týdne a televize se tam taky vyskytla-žáběžel má málo hlasů, takže se ji budu věnovat jenom tak.

Každá je dobrá

13. dubna 2011 v 17:17 | Kája-15 let
Asi každý má nějakou svou oblíbenou barvu, popřípadě barvy. Na druhé straně jsou zase barvy, které se mu nelíbí. Možná že by je i rád zrušil. Ale ono by to bez nich nešlo. Když se nad tím člověk zamyslí, každá barva je dobrá, ikdyž si třeba nedovedete představit, že byste si oblíkli například fialové tričko. (nebo nějaké jiné, fialovým lidem se omlouvám)

Superstar

10. dubna 2011 v 8:30 | Kája-15 let
Někdy si říkám, jestli vůbec ještě někdo sleduje Superstar. No dobře, někdo asi jo, jinak by Nova takové soutěže nepořádala. Asi těch lidí nebude málo, ale myslím, že sledovanost už opadla. Například já se nedívám. Je to už ohrané...

,,Moje" písničky-TOP10

23. března 2011 v 11:00 | Kája-15 let
(předpřipraveno)
Každý posloucháme něco jiného. To asi každý ví. A to, co posloucháme, se taky po určité době změní, což taky každý moc dobře víme. Když jsem si četla můj starý článek, celkem jsem se i vylekala, co jsem to měla v oblibě. Rozhodla jsem se, že napíšu další článek, abyste si o mně nedělali špatný obrázek :-P.

Reklama všude, kam se podíváš

18. března 2011 v 19:40 | Kája-15 let
Em. Po dlouhém rozhodování jsem si řekla, že nakonec přece jenom hodím na blog svou slavnou slohovku do školy. Měl to být úvahový text, ale opravdu jen měl být, myslím, že v tomto ohledu se mi to moc nepovedlo. A taky si myslím, že tam píšu celkem nesmysly... Ale tak. Jednou jsem to napsala, tak proč se nepochlubit. Aspoň se dozvím reakce dřív, než to odevzdám a třeba to díky ohlasům ještě zdokonalím.

Bez masa nežiju

8. března 2011 v 10:30 | Kája-15 let
Mám ráda zvířata, to ano, ale maso jím, hodně, a opravdu si nedovedu představit, že bych ho přestala jíst jen kvůli tomu, aby se nezabíjely zvířata. Připadá mi to praštěné. Paní příroda to vymyslela takhle, tak proč v tom nepokračovat, že ano.

Fejsbůk tečka kom

5. března 2011 v 19:50 | Kája-15 let
Na te stránce je registrovaná fakt ohromná spousta lidí. Včetně mne. Myslím, že odpůrců je méně než příznivců. Já osobně tam účet mám a příjde mi to celkem fajn. Ale je facebooku vážně potřeba?

Rozdílnosti blogů

1. března 2011 v 21:19 | Kája-15 let
Dneska jsem zapínala počítač celkem s nervama a hned jak to šlo, to znamená po provedení protivírové kontrole a po naběhnutí internetu, jsem se šla podívat na seznam členů v autoráku, jestli už tam náhodou není nový seznam, těch, co prošli velkým mazáním a i nadále zůstavají v klubu. Objevila jsem se tam.
 
 

Reklama