Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Kájinči deníček

Využití znalosti etiky v učitelské praxi

15. ledna 2017 v 17:13 | Kája
Bla bla bla, píšu do wordu. Snažím se dát dohromady jakousi seminární práci do Etiky pro učitele, ve které mám uvést svůj názor na problematiku z nadpisu. Vůbec mě to nebaví, občas radši beru do ruky housle a pletu si prsty na třetí větě Paladia, jindy dokonce uvažuju, že mě víc baví učit se češtinu. Proud nevinných myšlenek uzavírám myšlenkou závaznou: Seknu se studiem! Má to ovšem háček. Dodnes nevlastním identifikační průkaz studenta a bez toho mě na studijním nechtějí ani vidět...

Poznatky ze života

13. ledna 2017 v 14:29 | Kája
V posledních několika měsících jsem přišla na několik důležitých věcí. Jestli chcete vědět, co je špatného na mléku, proč není dobré telefonovat za chůze, jak se správně chovat k termosce a jakou dokáže udělat čaj neplechu, neváhejte a čtěte.

Zahrajme si Aktivity!

10. ledna 2017 v 20:48 | Kája
Skvělým zpestřením dlouhých zimních večerů, vánočního posezení ve škole nebo příjemně stráveného času s kamarády je hra Aktity. Znám ji už nějaký pátek, poprvé jsem ji hrála na potáborovém setkání v roce 2009, o něco později se kompaktní verze nastěhovala k nám domů, ale do mánie jsem se dostala až v posledních několika měsících.

Asi jsem promarnila rok!

3. ledna 2017 v 14:00 | Kája
,,Vždyť jsi ho před pár dny chválila!" kroutí hlavou čtenáři a skoro mě zavrhují jako blbou ženskou, která neví co chce a není spokojená, dokud to nemá. Máte pravdu, rok 2016 jsem chválila. Teď jsem se však podívala na předsevzetí a zjistila jsem, že jsem skoro žádné nedodržela. Pojeďte se na ně se mnou podívat.

Vlastně byl fajn

31. prosince 2016 v 9:00 | Kája
Vzhledem ke končícímu roku by se hodilo sepsat nějaké srhnutí, zavzpomínat na to, co jsem zažila, usmát se při hezkých vzpomínkách a oddechnout si, že špatné věci už jsou pryč. Možná by ale bylo lepší o uplynulém roce příliš nepřemýšlet... No co, udělám to a doufám, že si kvůli tomu něco neudělám.

Ani Verča nebyla žádná sexbomba

25. prosince 2016 v 19:00 | Kája
Název aktuálního TT mi připomíná téma slohové práce na okresním kole Olympiády v českém jazyce: Dodnes nevím, jestli se tomu dá věřit. Svou práci jsem tenkrát nezveřejnila, nebyla jsem s ní spokojená, ačkoli mi ji paní češtinářka chválila. Vtiskla jsem do toho tehdy svůj vlastní příběh. O ten bych se teď ráda podělila i s vámi. (Paní J. M. nechť si příběh po téměř třech letech připomene.)

Salzburg!

24. prosince 2016 v 9:00 | Kája
V sobotu jsem si splnila jeden z cestovatelských snů: podívala jsem se do Salzburgu. Heč!

Dopis Ježíškovi

14. prosince 2016 v 7:00 | Kája
Určitě byste mi rádi dali nějaký dárek, ale nevíte si moc rady s výběrem. Možná vám ho usnadní tento dopis pro Ježíška, který, jak jistě víte, bohužel neexistuje.

Igelitky s sebou!

11. prosince 2016 v 21:41 | Kája
Co myslíte, jsou v igelitkování lepší holky nebo kluci?

Jak jsem nezabloudila na VŠB

30. listopadu 2016 v 22:19 | Kája
Jsou to už dva týdny, co jsem se s kamarádem Tomem zúčastnila na jeho alma mater závodu KampusRun. Běžela se cca tří kilometrová trasa venku i pochodbách a plnily se různé úkoly. Bála jsem se, že někde zabloudím a závod nebudu schopna dokončit v rozumném čase. Trošku jsem nakonec skutečně bloudila, ale rozhodně jsem nedopadla špatně. Vlastně jsem dopadla dobře. Teda dokonce chválitebně!

A tak jsme konečně otevřeli!

24. listopadu 2016 v 19:02 | Kája
Nejsem Ordinace, tudíž se nebudu zdržovat žádným ,,minule jste viděli", přestože dnes přímo navazuju na úterní článek Hrála jsem si na technika. Věřím, že jestli jste ho nečetli, napravíte to sami.

Hrála jsem si na technika

22. listopadu 2016 v 17:59 | Kája
A tak jsme včera konečně měli otevřít kino. Po několikadenní práci našich techniků a víkendových zmatcích (každý měl o stavu kina úplně jiné informace) jsem měla osobně tu čest zbavit kino špíny a obsloužit první zákazníky. Jenomže to vůbec nebylo jednoduché.

Chcete mě?

11. listopadu 2016 v 12:00 | Kája
Chcete mě? Jsem šikovná, na co sáhnu, to se mi povede! Jen čtěte. Určitě mi neodoláte.

Cvičme společně!

6. listopadu 2016 v 21:45 | Kája
Odposlechnuto v autobuse: ,,Vždycky si řeknu: Tak, a od zítřka cvičím! Ale potom nemám čas, další den na to zapomenu a najednou zjistím, že jsem zase celý týden necvičila." Jste na tom podobně? Co takhle to zkusit společně? Trošku se navzájem motivovat a pohánet? Já myslím, že to zní dobře. Ale pozor, nemluvím o cvičení fyzickém, takových skupin je plný internet. Tímto bych chtěla ke cvičení vyhecovat muzikanty. :-) Muzikanty jako jsem já.

Kariéra v Praze

31. října 2016 v 17:41 | Kája
Skutečnost, že ze mne bude Pražačka, se momentálně zdá býti nevyhnutelná. Navíc jsem celkem nespokojená ve své aktuální práci, takže poslední dobou hodně uvažuju, čím bych se mohla živit, než se ze mě stane paní učitelka. Kde bych mohla pracovat, až se jednou vodstěhuju do tííí Prahy? (Budu-li tak někdy mluvit, máte právo mi dát facku.)

Komplikace koncertní

22. října 2016 v 21:40 | Kája
Ve čtvrtek vystupovali v Ostravě Lordi. Já jsem u toho nesměla chybět, vstupenku jsem doma opečovávala už od července. Dopravit se autem na koncert, poslechout si pěknou hudbu a odjet domů vypadá jako jednoduchý úkol, ale všichni víme, že ty nejjednodušší věci se v praxi můžou pěkně zamotat. Ještě před začátkem koncertu jsme měli za sebou kopec srandy. Fakt.

Jak jsem si šla v Praze zaběhat

14. října 2016 v 14:30 | Kája
Vyslechněte si tragikomický příběh dnešního rána/dopoledne. Byla jsem běhat. Přísahám, že tento běh nemá obdoby jak v mém životě, tak v životě spousty a spousty dalších běžců. Nikdy na něj nezapomenu!

Chudák běžec

11. října 2016 v 18:57 | Kája
Běh je super. Nic moc nestojí, nepotřebujete na něj žádné extra vybavení, nemusíte kvůli němu nikam cestovat, je poměrně častově úsporný, jelikož můžete vyběhnout hned u domu, nemusíte ani řešit, v kterou denní dobu ho provozujete, dostanete-li chuť běhat ve dvě ráno, prosím, nikdo vám bránit nebude. Akorát že tak jednoduché to bohužel není.

Ve škole je prostě nuda...

7. října 2016 v 14:28 | Kája
I dálkoví studenti občas musí do školy. Nebo to tak alespoň vypadá, proto zatnou zuby a vyrazí o půl šesté ven do zimy a hustého smogu tak, že by se dal krájet, a dopraví se do Olomouce. Od nádraží skoro utíkají, protože vlak dorazil o deset minut později, ani si nezávažou tkaničky, aby se zbytečně nezastavovali, jelikož chtějí být ve škole včas. Pak si vyslechnou požadavky na zápočet a od čtvrt na devět nemají co dělat. Další předmět mají až o půl jedenácté... Zdá se, že i letos mi bude Šantovka důležitým útočištěm!

Naloďte se na trajekt

6. října 2016 v 18:57 | Kája
,,Naloďte se na trajekt", řekla navigace uprostřed hor. Vypluli jsme rozbouřeným mořem na vzdálený ostrov. Vlastně tak to nebylo, trajekt byl ve skutečnosti vlak a mořem dlouhý tunel. Navigace byla z Alp tak paf, až ji došla slova. Před pár dny jsem se vrátila ze skvělé dovolené se šesti muži. Ano, přežila jsem ji a ani nebylo třeba použít tyč.
 
 

Reklama