Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Kájinči deníček

Ve škole je prostě nuda...

24. září 2016 v 23:09 | Kája
Včera jsem byla poprvé ve škole a málem jsem tam umřela nudou. Řekla jsem to loni asi už stokrát a řeknu to teď znovu, kdybych byla na prezenčním studiu, bylo by u mne na denním pořádku bulat přednášky. Nebo bych si musela pořídit hodně tlustý blok na kreslení.

Back to school s budoucí učitelkou

21. září 2016 v 18:02 | Kája
Už mi to zase začne. V pátek si letos poprvé pojedu do školy pro hromadu úkolů. Na rozjezd mě čeká jen angličtina a čeština, ale zrovna právě do anglického jazyka míváme za úkol spoustu různých nesmyslných úkolů, až mi jde z toho hlava kolem. Tento článek bude napůl blogový tag inspirovaný Tevuori, napůl mé osobní bědování a rozplývání se nad začátkem nového semestru.

Ve virtuálním světě

18. září 2016 v 21:40 | Kája
Na internetu jsme čím dál závislejší, ač se to mnohdy snažíme popírat. Vždyť bych bez něj ani nemohla studovat. Jak jsem se k němu vlastně dostala?

Slavná hvězda

5. září 2016 v 13:38 | Kája
Blogování je fajn činnost, má ovšem svá úskalí. Jednim z nich je skutečnost, že na blog může kdokoliv přijít. Stačí mu připojení k internetu, je jedno, jestli je mladý nebo starý, bílý nebo černý, muž nebo žena. Nebo jestli je to někdo cizí nebo můj známý. Bohužel, blog se před blízkým okolím nedá zatajit...

Přiložili jsme nohu k dílu

2. září 2016 v 12:54 | Kája
Špatné věci, které jsem zmiňovala posledně, nemám ještě úplně vyřešené, přesto však u mne opět vede dobrá nálada a celkově fajn pocit ze života. Recept je jednoduchý - stačí nesedět doma na zadku.

Pěkné věci poslední doby

28. srpna 2016 v 10:07 | Kája
Udělala jsem asi velkou chybu a teď mě ovládá špatná nálada. Nějak se mi nechce na blog rozepisovat o tom, jak jsem blbá a trošku ukvapeně odmítla fajn kluka, přestože v minulosti strašně dlouho rozmýšlela, než jsem ukončila nefungující vztah plný zrady. Radši si tady trošku zkusím spravit náladu a napsat seznam věcí, které mi v poslední době udělaly radost. (Asi bude těžké vyhnout se pěkným věcem spojených s tím fajn klukem... ale já se s tím nějak poperu!)

Nejlepší prázdniny!

25. srpna 2016 v 13:02 | Kája
Původně jsem si myslela, že letošní prázdniny skoro nepocítím. Pracovat jsem měla stejně jako v zimě (nakonec jsem pracovala víc!) a nechození do školy se mě tolik nedotkne, vzhledem k tomu, že v ní jsem cca třikrát do měsíce. Nakonec však musím uznat, že jsem si léto maximálně užila.

Pomalu stárneme...

12. srpna 2016 v 22:06 | Kája
Zítra jdu sestřenici na svatbu. Vůbec se mi tam nechce, bude tam hodně lidí a hodně jídla a bude to trvat nekonečně dlouho. Na druhou stranu se těším, ráda si občas zahraju na vznešenou dámu v lodičkách a těší mě být ve společnosti podobně oblečených lidí. A hlavně - vdává se mi sestřenka, to je přece velká věc!

Mobil nespolupracuje

7. srpna 2016 v 21:21 | Kája
Nejsem mobilomaniak, od telefonu nečekám nic extra a rozhodně nepotřebuju každou chvilku kupovat nejnovější model. Na druhou stranu očekávám alespoň trochu spolehlivosti. O té už se v souvislosti s mým dědulou bavit prostě nemůžeme...

První rande, první líbání

2. srpna 2016 v 12:52 | Kája
Všichni dobře víme, jaký článek se včera objevil na titulce. Pář řádků popisujících zklamání z prvního polibku. Místo na hlavní stránce si to podle mne nezaslouží, jedno se všam tomuto článku musí nechat: Donutil mě vzpomínat, jaké první líbání jsem měla já. Když to bylo aktuální, nezmínila jsem se zde ani slovem, strašně jsem se styděla. S odstupem je to celkem vtipná zkušenost. A tak mi dovolte doplnit s velkým zpožděním deníček.

Na cestách

23. července 2016 v 15:32 | Kája
Mám ze sebe dobrý pocit. Už si totiž ani nepamatuju, kdy naposledy jsem seděla doma a umírala nudou. Hodně času trávím v práci a o volném čase mívám dost nabitý program. A to je prostě pecka!

Výlet do hor a jiné

11. července 2016 v 14:40 | Kája
Včera jsem po sedmi pracovní dnech konečně měla oddech! Jelikož jsem sportovně založený tvor do přírody, bylo skoro jasné, že ve svůj volný den budu chtít podniknout nějaký menší výšlap v Beskydech. Stačilo se okrajově zmínit a plán výletu byl na světě. Šla jsem se třemi kamarády na Smrk.

Sweetsen fest 2016

30. června 2016 v 11:44 | Kája
Poslední tři víkendy jsem strávila na hudebních akcích. Začalo to nenápadně Dobrfestem, záležitostí na jeden večer kousek od domova, pokračovalo dvěma koncertními večery v Praze, takže jsem si i pěkně pocestovala a všechno vyvrcholilo minulý týden našim úžasným Sweetsen festem. Málem jsem se upekla, pak naopak vymrzla, ale co, stálo to za to.

O (ne)lásce k Olomouci a o komunikační (ne)schopnosti

28. června 2016 v 23:07 | Kája
Konečně! Konečně mám hotovo. Dnes v poledne jsem dopsala poslední test a byla jsem úspěšná. Takže konečně můžu říct, že už mám prázdniny. Před měsícem jsem tvrdila, že pro mne letos nic znamenat nebudou, ale teď se z nich raduju. Už mi to věčné ježdění do Olomouce kapku lezlo krkem.

Vlastně mě můj život baví...

21. června 2016 v 22:10 | Kája
Neptejte se mě, proč jsem (na své obvyklé poměry) dlouho nenapsala článek. Sama to pořádně nevím. Nedostatkem inspirace to není, nápady přicházejí skoro každý den. Spíš jsem teď na blog více méně ,,zapomněla". Dělala jsem spoustu jiných zajímavých věcí, o víkendu jsem ani nebyla doma... Při tom všem jsem došla k super závěru: Baví mě žít.

Burano Murano

9. června 2016 v 19:01 | Kája
Dnes konečně dojdeme do finále dovolené v Itálii. Hurá, sláva. Bavit se budeme o skvělém zeměpisném zjištění, bleskových návštěvách dvou ostrovů, nudě v přístavu a hledání správné polohy na spánek.

Málokdo se vrátí z Benátek

6. června 2016 v 18:15 | Kája
Benátky jsou něco jako Bermudský trojúhelník. Kdo do nich připluje, už se nikdy nevrátí domů. Nebo jsme aspoň měly takový pocit. Dnes bych vám o tom chtěla vyprávět. Zmíním se samozřejmě i o Finech a Italech, které jsem vám minule slibovala. A tak prostě. Zase si tu zavzpomínám na dovolenou...

Pokračování zpěvavé dovolené

3. června 2016 v 20:30 | Kája
Byla jsem na dovolené a toto je už druhý článek popisující zážitky. Určitě už na něj všichni netrpělivě čekáte, jelikož jsem vám posledně slíbila pokračování příběhu s Finy, informaci o tom, co jsem dělala v Jesolu úplně poprvé v životě a také drobné vyprávění o vlivu českého komediálního filmu na náš soukromý program. Slib plním. Jako bonus přiložím bajku o Snoopym a mobilu.

Začátek zpěvavé dovolené

30. května 2016 v 16:35 | Kája-20 let
Byla jsem na dovolené. Město jsem si prohlédla z Vídeňského kola. Chodila na turecké záchody. Na každém rohu bylo slyšet němčinu. Viděla Turka jíst Zlaté sušenky. K tomu všemu jsem se seznámila s partičkou milých Finů. Kde jsem to jako byla? V místě, které shrnuje skoro celý svět. V italském Jesolu.

Předcestovní stres a jiné starosti

24. května 2016 v 20:17 | Kája-20 let
Sedím, čumím na notebook a přemýšlím, kolik bych mohla dělat užitečných věcí, kdyby se mi aspoň trochu chtělo. Přemýšlení občas přeruším aktualizováním stránky a opět se dozvím, že češtinářka stále ještě neopravila naše páteční testy. O půl páté ráno opouštím na několik dní domov. Na cestu do Benátek jsem se půl roku těšila, teď bych možná i uvítala, kdyby se celý zájezd zrušil.
 
 

Reklama