Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Kájinči deníček

Kterak z kolegy omalovánku si udělati

17. května 2015 v 9:34 | Kája-19 let
Měla bych od rána do večera sedět v učení. Radši jsem si od rána do večera hrála s dětmi na školce v přírodě. Odjela jsem si provětrat hlavu na hory a pořádně jsem si to užila. Přečtěte si o krásném prožití svaťáku!

Spikl se Jidáš s Athénou?

5. května 2015 v 20:20 | Kája-19 let
S převelikým klidem jsem si napsala všechny maturitní písemky. Teď už mi zbývá jen počkat dva týdny, zvládnout ústní část maturitní zkoušky a hurá sláva, všechno bude za mnou. Na dnešní večer mám v programu pročítání přihlouplých diskuzí o dnešním didaktickém testu. Fakt je to s tím Jidášem taková hrůza?

Abi, třes se!

3. května 2015 v 19:28 | Kája-19 let
Už je to tak, školní docházce odzvonilo, zbývá jen maturita. Pro mne všechno vypukne zítra o půl deváté. Pro začátek si napíšu matematiku, což je super, největší hrozba bude hned za mnou. Chcete vědět, jak to v poslední době vypadalo ve škole a jak to v ní bude následující tři týdny vypadat? Tak tedy...

Jaké vlastně je být zdravá?

24. dubna 2015 v 15:45 | Kája-19 let
O Vánocích, na Nový rok a k narozeninám mi všichni přáli, ať úspěšně odmaturuju. O zdraví se zmiňovali málo... Proto tu teď (uprostřed nehorázného nepořádku) sedím s teplotou, zalehlým uchem, bolavou hlavou a nafouklým břichem, potlačuju slzy a přemýšlím, proč jsem letos tak moc nemocná, když jinak bývám relativně zdravý tvor.

Máme svůj fun club!

9. dubna 2015 v 18:18 | Kája-19 let
Od soboty má naše trio fun club. Vystoupili jsme na benefičním koncertě a sklidili mnohem menší ostudu, než jsme očekávali. Hráli jsme pouze nějakých pět minut, ale ve Frýdlantě jsem strávila celé odpoledne a kus večera. Celkově mám pocit, že poslední dobou pořád něco podnikám...

Sehnat kafe je dost tvrdý oříšek

27. března 2015 v 19:35 | Kája-19 let
Minulý týden jsme jeli s orchestrem na soutěž do Orlové. Všichni jsme od hudebky dostali padesáti korunu a zázračné papíry, tedy omluvenky. Nemám tedy vůbec žádný důvod si na soutěž stěžovat. Snad jen to kafe by mohlo být!

Víkend plný kultury

21. března 2015 v 18:35 | Kája-19 let
Vylosuju-li si u maturity z němčiny téma Kulturleben, popíšu sotva polovinu minulého víkendu a už mě budou kvůli časové tísni stopovat. Nastěhovala jsem si k nám domů Anežku, ale doma jsme skoro nebyly. Kaj ty děvuchy zase litaly?

Poslední jarní prázdniny

15. března 2015 v 14:21 | Kája-19 let
Minulý týden došlo konečně i v našem okrese k jarním prázdninám. Pro nás, maturanty, byly poslední, teda aspoň v to doufám. Docela jsem si je užila a stihla jsem toho poměrně dost udělat. Však čtěte...

Jak jsem poznala intimní scénu

9. března 2015 v 17:35 | Kája-19 let
Z minulého pátku mám zážitků až nad hlavu. Nejdřív jsem jela o Olomouce na oblastní kolo lingvistické soutěže. Po soutěži jsem se setkala s Any a vyrazily jsme spolu na výlet do Brna. O něm si dnes budeme povídat.

Omylem na ČLO

6. března 2015 v 18:00 | Kája-19 let
Z minulého pátku mám zážitků až nad hlavu. Původně jsem chtěla napsat pouze jeden článek, což se po půl hodině pilného psaní ukázalo jako dost nemožné. Dnes si tedy budeme povídat o tom, jak jsem jela do Olomouce na oblastní kolo České lingvistické olympiády, v neděli přijde řada na výlet do Brna...

Perličky loňského roku

28. února 2015 v 17:43 | Kája-19 let
Kdysi jsem měla kalendář jen na to, aby mi překážel na stole. Otáčela jsem ho jen občas, skoro mě nezajímal. V roce 2013 jsem si však do něj začala zapisovat různé zajímavé momenty. Loni jsem zapisování rozjela ve velkém. Co jsem v něm teď při velkém prohlížení našla?

Alles gute zum Geburtstag, Karola

26. února 2015 v 16:35 | Kája-19 let
A jsem zase o rok starší. Za rok už mi potáhne na třicet. A co víc, budu mít za sebou polovinu čtyřicítky! Kolem narozenin mám vždycky trochu špatnou náladu. Ani ne z čísla, jako z toho, že jsem nic nestihla... První řádná deprese se dostavila, když mi bylo deset. Tehdy jsem i brečela. Jak já asi oslavím padesátku?

Jak se zbavit hlenu?

24. února 2015 v 17:17 | Kája-19 let
A ještě mě napadlo jít si zaběhat. Stačí pár metrů a hned mi z nosu teče jak z vodovodu. Pomohlo by mi to k vysmrkání toho hnusu, kterého mám plnou hlavu? Měla bych nabírat nové vědomosti, místo toho se ve mne hromadí ... dobře, nebudu naturalistická. Prostě hlen.

Převratné události poslední doby

18. února 2015 v 17:54 | Kája-19 let
Změny gymnaziální, plány do budoucna, účast na akci, po které jsem nikdy netoužila a podobně. Život je nevyzpytatelný. I proto jsme ještě nepošli nudou.

Nabíjejte baterky!

9. února 2015 v 19:43 | Kája-18 let
Ráda dávám na blogu různé rady. I proto jsem si založila rubriku Návody. Tvoří ji jak ironické, tak vážně míněné články. Dnes mám pro vás radu jen jednu: Nabíjejte si baterky do foťáku! Nejen vysvětlení, proč tak máte činit, se dočtete v tomtu článku, během jehož psaní popíjím meduňkový čaj, abych dneska usla dříve než včera.

Možná nejsem až tak bezvýznamná

6. února 2015 v 20:00 | Kája-18 let
Není nic horšího, než mít pocit absolutní bezvýznamnosti. Jako hudebnice ji pociťuju už celkem dlouho. Pocit narostl po úspěšném absolventském koncertě v ZUŠ. Byla to poslední kapka, od té doby už jsem ani neměla hodiny. Ze špatného pocitu mě dostal telefonát.

Němčina x pedagogika x ???

31. ledna 2015 v 16:25 | Kája-18 let
Kam si podáváš přihlášku? Co budeš studovat? Jak se jednou budeš živit? Už sis vybrala vysokou školu? Otázky, které poslední dobou slýchám čím dál častěji. Není divu, za měsíc už musím mít podané přihlášky, chci-li v září pokračovat ve studiu. A já pořád nevím. Plácám se v oborech, přáních a plánech, ale k vážnému závěru jsem ještě nedošla.

Chemické pokusy za doprovodu ukulele

25. ledna 2015 v 19:54 | Kája-18 let
Opět a zase jsme se s Any vydaly na den otevřených dveří univerzity. Tentokrát jsme vyrazily do Zlína. Už jsem si dala zákaz chodit na daší DOD. Pořád jen získávám inspiraci, co studovat, a jsem čím dál zmatenější. Kdybych po první loňské návštěvě Pedagogické fakulty Ostravské univerzity skončila, měla bych jasno.

Výlet na OSU

19. ledna 2015 v 15:07 | Kája-18 let
V pátek jsem se přesvědčila, že s Any patříme mezi filozofy na filozofickou fakultu. Všichni jsou naladěni na podobnou vlnu jako my. Loni jsme si filosofickou fakultu užily v Olomouci, letos naše cestování skončilo už v Ostravě. Na den otevřených dveří jsme vyrazily spíše jen tak na výlet, než doopravdy něco zjišťovat. Přece nebudeme studovat tak blízko domova!

Napadena bacily

9. ledna 2015 v 14:56 | Kája-18 let
,,To vypadá na začínající zápal plic," řekla s nepochopitelným klidem doktorka. ,,COŽE?" vyvalila jsem oči. V létě se mi zapalovaly lýtka, teď se mi zapalují plíce.
 
 

Reklama