Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Když jsem byla ještě malá

Za co jste jako děti utráceli?

27. května 2016 v 17:10 | Kája-20 let
Pomalu ale jistě si zvykám, že děti dostávají pomalu vyšší kapesné než já výplatu a že ho jsou schopny utratit během jednoho dne obědem z KFC zalitým Bubble tea a pak několikanásobnou návštěvou našeho kina. I tak se ale trochu divím. A proto se vás ptám: Za co jste jako dítě utráceli vy? Na oplátku vám povím o svém utrácení...

Marné plány

30. listopadu 2015 v 13:40 | Kája-19 let
Jako dítě jsem měla několik plánů, které jsem nikdy neuskutečnila a nikdy na ně ani nedojde. Dříve, než mi tady začnete psát, že by si člověk měl plnit sny, ať to stojí, co to stojí, přečtěte si, co si dřív má hlavička vymýšlela a představovala.

Pozná doktorka zamilovanost?

19. listopadu 2015 v 14:52 | Kája-19 let
Zamilovaná jsem prakticky nepřetržitě od té doby, co si něco jako ,,mít rád" uvědomuju. S postupem věku se měnilo to, jak jsem zamilovanost tajila či dávala zřetelně najevo. V období tajnosti jsem měla hrozně hrozně hrozně velký strach z preventivní kontroly u dětské lékařky. Co kdyby to náhodou bylo poznat?

Žiji v Moravskoslezském kraji (Výtvory z prvního stupně II)

18. července 2015 v 16:00 | Kája-19 let
Dnes budeme pokračovat v četbě výtvorů deseti až jedenáctileté Kájinky. Pro dnešní den jsem si pro vás vybrala zajímavosti našeho kraje - vlastnoručně kreslenou pohlednici, zápis o škole v přírodě a popis dvou oblíbených míst.

Pájina zvířátka (Výtvory z prvního stupně I)

27. června 2015 v 18:00 | Kája-19 let
Při úklidu jsem narazila na hotové poklady. Různé spisovatelské a kreslířské pokusy z prvního stupně. Proč se o ně nepodělit s vámi? Dětská fantazie přece vždycky pobaví...

Pod dupkou, za dupkou aneb Myšlení malé Kájinky IV

30. března 2015 v 18:45 | Kája-19 let
Dítě toho o světě ještě moc neví, proto si mnoho věcí samo domýšlí. Jelikož mám dobrou paměť, vybavuju si hodně svých myšlenek. Dovolte, abych se s vámi o ně, tentokrát už po čtvrté, podělila.

Kdo je letní medvěd? aneb Myšlení malé Kájinky III

15. ledna 2015 v 18:19 | Kája-18 let
Dítě toho o světě ještě mnoho neví, proto si často něco samo domýšlí. Jelikož mám dobrou paměť, své myšlenkové pochody si dodnes živě pamatuju. Dnes se o ně s vámi podělím už potřetí.

Nezpívej si u jídla, nebo budeš mít hlupeho chlopa (Myšlení malé Kájinky II)

9. srpna 2014 v 15:09 | Kája-18 let
Dítě toho o světě ještě mnoho neví, proto si mnoho věcí samo domýšlí. Jelikož mám dobrou paměť, své myšlenkové pochody si dodnes pamatuju. A proč se o ně již podruhé nepodělit s vámi?

Parta Sebevrahové

18. března 2014 v 20:00 | Kája-18 let
V první a druhé třídě jsem byla jedinou dívčí členkou party Sebevrahové. V partě byli spolužáci, kteří chodili po škole na oběd, ale nenavštěvovali školní družinu. Napsat o ní článek by mě nenapadlo, kdybych nepotkala zakládajícího člena Vaška, který si na partu vzpomněl těsně předtím, než musel vystoupit z autobusu. Zbývající úsek cesty jsem o partě dost přemýšlela.

Myšlení malé Kájinky

3. února 2014 v 17:22 | Kája-17 let
Dítě toho o světě ještě mnoho neví, proto si mnoho věcí samo domýšlí. Jelikož mám dobrou paměť, své myšlenkové pochody si dodnes pamatuju. A proč se o ně nepodělit s vámi?

Chcete být milionářem?

5. července 2012 v 12:00 | Kája-16 let
Ve škole jsme se dívali na film Milionář z chatrče. Při záběrech na soutěž Chcete být milionářem jsem si vzpomněla na své domněnky o průběhu této soutěže.

A už to začalo

17. května 2012 v 21:33 | Kája-16 let
Co začalo? Přece můj článek. Po skoro roce píšu do rubriky Když jsem byla ještě malá. O čem budu psát? O úžasné ,,písničce", kterou jsme se sestrou zpívaly a ze které rodiče rostli. Muhehe.

Mladá odbornice

18. června 2011 v 10:03 | Kája-15 let
Vesmír mi příjde nesmírně zajímavý, tajemný a kouzelný. Ráda se dívám na dokumenty o vesmíru nebo čtu nejrůznější články, které se vesmíru alespoň trochu týkají. Už ale nemám takovou mánii, jako jsem měla když mi bylo asi tak sedm osm. Byla jsem vesmírem úplně posedlá. Měla jsem dokonce i knížku, ze které jsem přeříkavala nazpaměť, za jak dlouho která planeta oběhne slunce atd. Některé věci vím ještě teď. Třeba Jupiteru trvá oběh slunce dvanáct let-takže jeden jupiterový rok jsem už zažila.

Na Martinku

12. června 2011 v 18:00 | Kája-15 let
Na Martinku není žádná kniha, film, divadelní hra, plány vraždy ani sexuální poloha. Je to jen a pouze hra, kterou jsme hrály se ségrou a mamkou, když jsme byly malé. Hodně malé. Proč na Martinku? Hlavní postavou byla panenka Martinka, kolem ní se to celé točilo. A když jsme si chtěly hrát, tak jsme vždycky mamce říkaly ,,Mamíí, pojď si s náma hrát na Martinku!"

Pletence z bužirek

6. června 2011 v 21:31 | Kája-15 let
Víte, co jsem nedávno vyhrabala? Takové to pletené z barevných bužirek. Jednu dobu to byl totální hit, přelom třetí čtvrté třídy, vím, že neexistoval nikdo, kdo by ty ,,drátky", jak jsem tomu říkala, když jsem ještě pořádně nevěděla, co to je, nikdy neměl v ruce. Okamžitě jsem si vzpomněla na to, jak se to pletlo. Dokonce jsem našla i jednu rozpletenou klíčenku, tak ji teď doplétám.

Pipina Pepina z Prahy a jiné

15. ledna 2011 v 11:19 | Kája-14 let
Rozhodla jsem se po dlouhé době navázat na články popisující hry z mého dětství. Konkrétně jsou to články: Barbinox a Bejvávalo dobře. Myslela jsem, že jich bude víc, ale realita je taková, že sem pouze plánovala, co psát budu, ale nenapsala jsem.
Dnes vás seznámím s plyšáky.

Hvězda snů, všech snů, svítí nám. Hezké prázdniny!

9. října 2010 v 11:39 | Kája-14 let
Přináším další článek z dob, když jsem byla malá. Psát budeme o koncertech. Jsem člověk, který rád na nějakém vystoupení zahraje/zazpívá, pravda však je, že už jsem se trošku omezila, ne jako v devíti letech. Čtěte dál ;).

Barbinox

1. května 2010 v 10:28 | Kája-14 let
V jednom z mých článků (odkaz) jsem psala o tom, jak jsme si kdysi se ségrou hrály a jak jsme to měly kdysi se segrou zařízené. Slibovala jsem, že vám napíšu několik článků, kde se trošku zkonrétním a blíže vám něco popíšu.

Dnes si budeme povídat o tom, kde bydlely naše barbinky a co dělaly.

Bejvávalo dobře

28. března 2010 v 11:26 | Kája-14 let
Vzpomínám na staré časy.
Na doby, kdy moje největší starost byla ta, že má Adriánka, moje milovaná panenka, špinavou sukýnku. Nebo jak jsem se každý den starala, abych navařila panenkám oběd, a aby miminko Anička šla spinkat pěkně v sedm hodin.
Kdysi to bl fakt pěkné, škoda, že už je všechno pryč.

Neviditelní lidé

1. listopadu 2009 v 8:48 | Kája-13 let
Odjakživa u nás bydlí nějací neviditelní lidé.
Docela se jich vystřádalo, ale posledních pět let máme pouze Láďu, Janičku a Trpaslíka.

Říkáte si, co to tu blábolím za nesmysly? Ne, žádné nesmysly, tito Neviditelní jsou pozůstatky naších děckých her na brášky a tak dále.
 
 

Reklama