Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Knihy

Jak funguje hudba

13. ledna 2016 v 12:21 | Kája-19 let
Milí milovníci hudby, dnešní článek bych ráda věnovala vám, ať máte či nemáte znalost hudební teorie. Chtěla bych vám představit jednu zajímavou knížku, kterou jsem si přivezla z loňského Světa knihy. Jmenuje se Jak funguje hudba a napsal ji Jonh Powell.

Můj Destrukční deník

21. října 2015 v 15:30 | Kája-19 let
Mezi hromadou dárků k narozeninám byl Destrukční deník. Co bych to byla za blogerku, kdybych zůstala pozadu a neukázala světu, jak zápasím se záludnými a nervy cuhajícími úkoly?

Lidé a psi: střet kultur

22. března 2013 v 18:00 | Kája-17 let
Povídat si budeme o knize, která se jmenuje ,,Lidé a psi: střet kultur". Napsala ji zkušená kynoložka Jean Donaldson. Dostala jsem ji na Vánoce a přečetla během pár dnů po nich. U četby jsem docela zuřila.

Dvě zvířecí knihy

28. února 2013 v 16:00 | Kája-17 let
I v letošním roce budu pokračovat v projektu Knihy v mých myšlenkách, který vyhlásila Abyss. Koho přemýšlení o přečtených knihách nezajímá, ať sjede úplně dolů. Potřebuju totiž poradit.

Inteligence psů

6. února 2013 v 14:48 | Kája-16 let
V dnešním článku si povíme o knize Inteligence psů, která by snad měla být povinná četba pro všechny, kteří se chtějí o psech dozvědět více než to, že dělají haf haf. Autorem je Stanley Coren.

Knihy, které jsem přečetla o prázdninách

8. září 2012 v 15:00 | Kája-16 let
Rozhodla jsem se je hodit do jednoho článku. Jsou tady téměř všechny knihy, které jsem o prázdninch přečetla. Chybí pouze dvě a to proto, že už jsou dávno zveřejněny. Samozřejmě beru na vědomí, že vás to nemusí bavit. Nejspíš to číst nebudete. Ale jednou jsem se do projektu zapojila, tak se musím chovat poctivě. Abyste nepřišli zkrátka, zajeďte dolů, můžete si tam přečíst nějaký ten odstavec normálního textu...

Zvěrolékař mezi nebem a zemí

17. července 2012 v 15:22 | Kája-16 let
Krize, není o čem psát. Spíš čtu. Knih mám přečtených devět. Tak proč toho nevyužít, že ano. A nesmějte se, že je to zas o zvířatech. SLibuju, že příští kniha bude o něčem jiném. Hodně jiném!

Run to the hills

10. července 2012 v 13:35 | Kája-16 let
Na začátku jsem si řekla, že budu knihy psát dvakrát měsíčně. Zatím se mi to povedlo jen v únoru. Červenec je druhý takový měsíc. A kdo ví, možná že pojedeme ještě do třetice. Stejně mě nějak nenapadá, o čem psát. (A o zásobu přečtených knih opravdu není nouze!)

To snad nemyslíte vážně

3. července 2012 v 14:12 | Kája-16 let
Kvůli Anglie jsem nějak nestačila do července nacpat žádnou Knihu v mých myšlenkách. To se musíé napravit, že ano. Proto tento měsíc napíšu minimálně ještě jeden takový článek. (A už vímo čem, protože Mejdňáci jsou přečtení!) Dnes kniha, kterou mi půjčila matikářka. Z matematické knihovny. Ale neděste se. Nic hrozného to není. Spíš naopak :)

Zvěrolékař a vaši miláčci

27. května 2012 v 8:00 | Kája-16 let
Řekněme že na povinnou četbu jsem se prostě vykašlala. Mám přečteny čtyři knížky z deseti a do středu si pstihnu od těch ostatních přečíst tak maximálně obsahy. Celkem si to vyčítám, ale nic už s tím nenadělám. Měla jsem číst celý rok. Anebo aspoň ten měsíc. Před měsícem nás totiž češtinářka upozornila na písemku z povinné četby. Za tu dobu bych stihla všechno přečíst. Jenže ne, Kája si četla své knihy, Svět psů, Psa přítele člověka, oblíbené blogy a chodila ven. Uáá. Příští rok snad budu poctivější... To by byly myšlenky o povinné četbě. A teď už hurá na myšlenky o knize, která má v tomto článku hlavní roli, ačkoliv to tak vůbec nevypadá.

Romeo a Julie

13. května 2012 v 15:00 | Kája-16 let
Já vím, že jsem se do povinné četby měla dát dřív. Já vím, že jsem měla číst průběžně. Teď z toho asi vyrostu, protože mi zbývá šest děl a za dva týdny píšeme písemku. Nejnáročnější Babičku už mám naštěstí za sebou. Nechce se mi na Hamleta. A pak už to bude v pohodě...
Kde je ta moje představa, že každý měsíc přečtu jednu knihu z povinné četby? Čtu hromady jiných knih.

Kytice

24. dubna 2012 v 16:06 | Kája-16 let
Můj pátý článek do projektu "knihy v mých myšlenkách". Dnes se budu snažit přemýšlet o Kytici, kterou jsem přečetla před týdnem.

Houslistka

31. března 2012 v 12:10 | Kája-16 let
Po měsíci a půl konečně píšu článek do projektu Knihy v mých myšlenkách. Proč ta pauza? Jednoduše, četla jsem poměrně tlustou knihu (350 stran), která se četla velice obtížně.

Zvěrolékař a psí historky

14. února 2012 v 10:26 | Kája-15 let
Je to chvilka, co jsem knihu naposledy zavřela. Stihla jsem se jen převléct a nastartovat počítač. Mé myšlenky tedy budou silně omámeny dojmem z knihy. Přečetla jsem ji rychle. Začala jsem v soboru a skončila teď. V sobotu jsem přečetla jedenáct kapitol, v neděli deset, včera byl rekord osmnáct kapitol a dnes zbytek, tj. jedenáct. Do toho jsem stihla dělat hromadu jiných věcí. A kdybych nebyla včera tak unavená, dočetla bych to už večer. Znáte ale únavu, při které se vám ani nechce jít spát, protože se předtím musíte ještě napít, jít na záchod a tak?

Království za veterináře!

3. února 2012 v 12:30 | Kája-15 let
Minulý čtvrtek jsem šla před zumbou do knihovny, abych se zásobila knihami. Rychlost čtení už není tak velká jako dřív. Mám méně času a také čtu jiné knihy, u kterých se jednoduše nedá číst rychlostí dvě strany za minutu. Tak se stalo, že první knihu jsem dočetla po týdnu. Jmenuje se Království za veterináře!. Je pokračováním knihy Strasti a slasti mladého zvěrolékaře, kterou jsem četla na jaře.

Kateřina Veliká

26. ledna 2012 v 17:20 | Kája-15 let
O Kateřině Veliké, carevně ruské, jste určitě už slyšeli. Minimálně v dějepise, pokud tedy nejste příliš mladí. (v tomto případě o ni v dějepise určitě uslyšíte) Ve škole se ale určitě nedozvíte všechny věci, které vím já. :)

Marlay a já

3. dubna 2011 v 10:49 | Kája-15 let
Po delší době článek opět do čtenářského deníku. Stejně jako minule budu psát o knize, která vypráví o psovi. Podle knihy Marley a já, o které mluvím dneska, byl natočen i film. Nevím jak vy, ale já mám mnohem radši knihy. Pohodlně se usadit/lehnout, otáčet ty stránky, které jdou cítit buď stářím knihy, nebo hezky dřevem a ponořit se hezky do děje. Přitom si představovat, jak asi vypadalo, když se stalo to a to. U filmu tohle nejde...

Como, vrať se

27. prosince 2010 v 10:10 | Kája-14 let
Dlouho jsem nenapsala článek do čtenářského deníku. Ne že bych nečetla, čtu hodně, ale zdá se mi, že je zbytečné tady psát. Protože stejně má každý člověk na čtení (a na všechno jiného) jiný vkus. Na Vánoce jsem ale dostala knihu, kterou jsem, zaprvé slouskla nesmírně rychle a za druhé, mě opravdu dostala, protože je o tom nejúžasnějším stvoření na světě, o psovi.

Věra, Nika a sedm babiček

4. prosince 2010 v 9:59 | Kája-14 let
Když máme to téma týdne, nedá mi to a musím napsat o té snad nejdůležiější knize pro mne. Tak hlavně, odstartovala mé velké čtenářství. Tuhle knihu jsem přečetla za čtyři dny, což byl pro mne rekord a další knihy jsem četla rychleji a rychleji.

Kočičí holka nový začátek

28. června 2010 v 9:36 | Kája-14 let
Knihu, o které vám budu vyprávět, napsal Thomas Brezina. Já toho chlapa obdivuju, protože toho napsal ohromné hromady, a ještě k tomu takové tlusté. Ta kniha, kterou jsem teď přečetla, se jmenje Kočičí holka nový začátek a má 380. Vlastně by se mělo říct spíš 279+jeden odstavec na další straně, ale to je podle mě úplný detail.
 
 

Reklama