Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

náš pejsánek fík

To vás naučí jedině pes

21. ledna 2015 v 19:18 | Kája-18 let
Pes se mnou žije skoro devět let, už tedy skoro polovičku mého života. Majitelé psů určitě uznají, že takoví mazlíci dokáží pořádně ovlivnit život. Pojďme se podívat, jakých znalostí, dovedností a návyků jsem nabyla díky Fikovi.

Komedyja s ocasem

15. července 2014 v 21:16 | Kája-18 let
Posledních pár dní jsme měli doma hotovou komedii s ocasem. Nebo spíš tragikomedii, pokud mě někdo chytá za slovo a představuje si něco veselého. Náš pes se nevím kdy, kde a jak zranil na ocase. Zřejmě by to nebylo nic vážného, ale ránu si kvůli svědění pořádně rozlízal... a tak jsme měli doma ,,veselo".

Důkaz, že psi rozeznají barvy

30. listopadu 2013 v 18:20 | Kája-17 let
Říká se, že psi vidí svět černobíle. Dnes už tomu věří málokdo, protože časopisy a internet jsou plné článků vyvracející tuto teorii. Většina se shodne na tom, že pes barvy vnímá, ale ne v takovém rozsahu jako my. Jak jsem nedávno řekla, pes vidí barvy jako chlapi... Jak vypadá svět psíma očima si nikdy nedozvíme, zapůjčit si je nemůžeme. Že jsou ale barvy schopni rozeznat, jsem si jistá. Důkazem je náš pes.

Fík a Lottynka

16. září 2013 v 20:23 | Kája-17 let
Fíček má kamarádku Lottynku. Vůbec neodpovídá jeho vkusu, je mnohem menší, než on sám. Je to jorkšírka, zatímco Fík je spíš na rotvajlerky, labradorky a německé ovčačky. To mu ale vůbec nevadí, každá fena je dobrá, když je k dispozici...

Po třech

28. května 2013 v 21:00 | Kája-17 let
V neděli jsme zjistili, že Fík pořádně nedošlapuje na pravou zadní nožku. Chvíli trvalo, než jsme zjistili, co s ní má. Nechtěl nám ji totiž ukázat. Asi si myslel, že mu chceme vytáhnout klíště nebo počesat kožuch. Když se nám to konečně povedlo, zjistili jsme, že má škaredě odřený polštářek. Nožku měl úplně mokrou, takže bylo jasné, že si ji léčil po svém. Lízal si ji.

Když byl Fíček ještě malý II

12. dubna 2013 v 17:00 | Kája-17 let
Tento článek je volným pokračováním článku Když byl Fíček ještě malý, který byl zveřejněn v únoru. Protože štěňata jsou vynalézavá, dala jsem dohromady dalších pár perliček.

Když byl Fíček ještě malý

19. února 2013 v 10:50 | Kája-17 let
Napadlo mě, že často píšu o Fíkovi, ale nikdy jsem nenapsala, jaký byl, když byl štěňátko. Což je škoda. Proto se navzdory své nesnášenlivosti k dějepisu vrátím do minulosti a popíšu vám život s našim bílým chlupatým miminem.

Co dělá Fíka Fíkem

11. srpna 2012 v 20:57 | Kája-16 let
Stejně jako člověk i každý pes má svou osobnost. Vlastnosti, které když se dají dohromady, vytvoří právě onoho psa. Co Fíka dělá Fíkem? Myslím, že v různých článcích jsem se už zmínila. Není však za škodu mít všechno v jednom článku. Ještě k tomu, když to pasuje do tématu týdne.

S hafany kolem Olešné

23. července 2012 v 7:33 | Kája-16 let
Kdyby měl mobil zapnuté zvuky, šíleně by zapípal, že přijal esemesku od Terky. Jelikož zvuky zapnuté neměl, protože já je mívám spíš vypnuté než zapnuté, esemesku nijak nehlásil. Jen zablikal. Toho jsem si samozřejmě nemohla všimnout, když jsem byla v jiném pokoji, a tak jsem se o zprávě dozvěděla až o půl hodiny později. Ale to nevadí, pořád byla platná. Co se pomocí zpráv řešilo? Procházka s pejskama kolem Olešné.

Naše první agility závody

28. června 2012 v 11:09 | Kája-16 let
V neděli jsme se s Fíkem zúčastnili našich prvních závodů v agility. Samozřejmě jsme poprvé nešli na něco velkého, ale jen na malé klubové závody. Nebýt jich, kdo ví, kdy bychom si poprvé zazávodili, protože se docela bojím jít si dělat ostudu jinam, než na náš cvičák... :)

Balonek? Hurááá!

31. května 2012 v 20:16 | Kája-16 let
S čím si můj šílený pes rád hraje?

Uviděl jak chválím Niki a začal se snažit.

12. dubna 2012 v 21:00 | Kája-16 let
Sluníčko se krásně usmívalo, vesele svítilo a hřálo. Bylo mi jasné, že cvičák bude fajn. Fíkovi taky. Ikdyž, on se těší vždycky. Ano mu nic nemusím říkat. Pozná to z toho, jak se chystám. Šunkový salám, misku, vodu, obojem a krátké vodítko si chystám jen před cvičákem.

Velký kluk

16. března 2012 v 18:04 | Kája-16 let
Všechno nejlepší k narozeninkám. Už je ti šest let. Dostaneš aktovku a v září půjdeš do školy :) Teda bylo by tomu tak, kdybys nebyl pejsek, Fíčku.

Nová trenérka, nový klub, nové...stovky

4. září 2011 v 8:58 | Kája-15 let
Díky Terezky jsem se odhodlala kouknout na stránky místního cvičáku. Agilitit v Sokolík jsem z různých důvodů nestíhala, jeden důvod je čas, kterého je, jak všichni víme, strašně málo. Tréninky tam bývají ve čtvrtek od čtyř. Jak bych to stíhala, když o půl čtvrté přijíždím vlakem na nádraží? Leda by mi pes přišel naproti. Včera jsme byli oficiálně poprvé na Nových stovkách a jsme spokojeni. Už proto, že cvičák je kousíček od nás, cesta nám trvá asi pět minut.

Nečekaná věc v ťapce

10. června 2011 v 21:15 | Kája-15 let
Asi před týdnem jsme si všimli, že má Fík nějakou divnou ranku na noze. Pořád si ji lízal a žužlal. Bylo nám to divné. Ani jsme si nevzpomínali na žádné klíště nebo tak. Tak jsem si říkali, že ho asi něco štíplo, nebo že se o něco v trávě zranil. U psů to přece jneom není takový problém, když pořád lítají bosky v trávě.

Áčko, tunel

17. května 2011 v 20:13 | Kája-15 let
Není to tak dlouho, co jsem s Fíčkem začali běhat agility. Po těch pár trénincích musím uznat, že je vážně zábava a že to Fíkovi jde. A taky se mi zdá, že je díky tomu takový poslušnější.. no pěkně popořádku...

Prší prší

12. dubna 2011 v 14:23 | Kája-15 let
Nevím jak u nás, ale u nás prší. Ne dlouho, teprv nějak půl hodiny. Když jsem byla na nádraží, ještě nepršelo. Než jsem ale autobusem dojela až k nám, začalo tak trošku pršet. Jestli se tomu teda dá říct pršení, bylo to spíš takové občasné spadnutí kapky. Za ty tři minuty, co jdu od zastávky domů, ty kapky postupně padaly častěji a častěji. Spěchala jsem domů, abych moc nezmokla.

Trhač

28. února 2011 v 16:19 | Kája-15 let
Byli jsme doma sami. Já a Fík. Fifin byl nějaký šílený, tak jsem si řekla, že ho nějak zaměstnám. Začala jsem vymýšlet, co bych tak mohla udělat. Musela v tom hrát roli nějaká dobrota, aby ho to zajímalo.

Strach v autě

29. prosince 2010 v 19:20 | Kája-14 let
Dneska nás čekala hodinová cesta do Kunčic, k babičce. Taková vánoční návštěva i s obědem. K babičce se Fík jako obvykle těšil. Sotva jsme přijeli a vystoupili, táhl ke dveřím a pak hup hup nahoru a už čekal, až babička otevře a sotva to udělala, vběhl do bytu, ani nikdo nestihl nic říct. Šílený pes. Je vždycky ze všech návštěv pokakaný.

Na očkování s Fíčkem...

26. srpna 2010 v 10:39 | Kája-14 let
Před týdnem nám přišla pozvánka na přeočkování proti vzteklině. Tedy, bylo to určeno taťkovi, a pod jeho jménem bylo napsané pes Fík. Takže to vlastně přišlo Fíkovi.  Ale kecám blbosti. Chci psát o tom, jak jsem s ním dneska šla tu velkou procházku kolem cesty a s jakým hrdinou jsem tam byla...
 
 

Reklama