Nově mě najdete na: www.kajinblog.cz

Vyrábím

Vyráběnky do školy i pro radost

14. července 2016 v 12:33 | Kája-20 let
Jak jistě víte, jsem umělkyně všeho druhu. Občas tedy i toho výtvarného. Na jaře mě popadla hotová mánie. Částečně za to mohla škola a školní povinnosti. Jako budoucí učitelka prvního stupně mám i výtvarku. O některé výtvory bych se teď s vámi chtěla podělit.

Fajna mikina

12. ledna 2015 v 9:57 | Kája-18 let
Říkám to rovnou, nikdo nemá fajnější mikinu než já! Zakázali mi chodit se zápalem plic do školy. Učit se celé dny prostě a jednoduše nejde. A tak jsem dělala něco jiného. Konečně jsem se dokopala k úpravě obrovské černé mikiny.

Miluje AC/DC

8. ledna 2013 v 20:04 | Kája-16 let
Držte se. Karča (nenávidím toto oslovení!) zase něco tvořila. Původně si jen vytáhla stádo roztrhnutých silonek, abych ty v nejlepším stavu zašila a mohla využít. Otázka, kdo vymyslel tak blbý kus oblečení, je jiná kapitola. Dnes vám chci povídat o tom, kam se spravování silonek uchýlilo. Z horších kousků vznikla hlava. A postupně celá postava. Pan metalista milující AC/DC.

Hudební tričko

13. října 2012 v 13:22 | Kája-16 let
A je tady. Našla jsem ho několik hodin po zveřejnění článku, do kterého jsem ho chtěla zařadit. Docela sprosťárna! Výhoda z toho však plyne. Mám teď aspoň námět na článek. Lépe řečeno, nemusím přemýšlet o čem napsat.

Kreslila a prasátkovala

23. září 2012 v 19:51 | Kája-16 let
Zkrátka zase tvořila jako cvok. Prasátko byla spíše oddechovka, kresba mi však dala sakra zabrat. Však čtěte. A komentujte, ale prosím, nechci žádné komentáře ve stylu Verizy ;)

Prázdninové tvoření

20. července 2012 v 12:16 | Kája-16 let
O prázdninách se často stává, že se nudím. Nudu se snažím zabíjet čtením. Jenže znáte to, po pár hodinách začne pozornost utíkat jinam, člověk se nedokáže tolik koncentrovat, přemýšlí o nesmrtelnosti chrousta a najednou si uvědomí, že vůbec neví, co se na posledních dvou stranách odehrálo. V tu chvíli je nejlepší použít záložku a knihu odložit. Ale codělat teď?

Trošku kreativity, šikovnosti a nové kalhoty jsou tu. A bez nakupování!

6. dubna 2012 v 12:09 | Kája-16 let
V neděli jela sestra s taťkou do šopinu. Mohla jsem jet taky, ale vůbec mě to nelákalo. Chodit celé odpoledne po obchodech, to mě opravdu neužije! Takže jsem zůstala doma.

Jak Kája přišívala a přišívala, až na kalhoty přišila 43 knoflíků

16. září 2011 v 16:53 | Kája-15 let
Babička je zásobárna materiálu všeho druhu. Knoflíků má tolik, že kdyby všem studentům na gymplu upadly knoflíky z košilí a svetrů, jako náhrada za ně by to bohatě stačilo a ještě by určitě hodně zbylo. Při poslední návštěvě jsem ji kvalitně vykradla. Vzala jsem si několik klubíček vlny a...knoflíky! Když jsem uviděla tu horu černochů, hned mi bylo jasné, co s tím udělám...

,,Drsná" chobotnička

14. září 2011 v 16:51 | Kája-15 let
Od babičky jsem vyfasovala horu vlny, takže ano, hádate správně, smotala jsem dalších pár chobotniček. Možná někdy uvidíte i ty barevné co tu mám, růžové,modré, červené, melirované atd. Dnes však budete mít tu čest seznámit se pouze s jednou chobotnicí. S tou, kterou jsem si oblíbla nejvíc.

Prázdninové cernitování

12. února 2011 v 9:19 | Kája-14 let
Nečekejte nic ó vydatného. Určitě si neřeknete och, když spatříte, co spatříte, ani pokud jste cvok. Jsou to jen čtyři blbůstky vytvořené s cernitu-takové te hmoty, něco jak fimo, jak se z toho něco uplácá a pak se to upeče. Po upečení se to nejí, podotýkám,  protože počítám s tím, že pří slově ,,upéct" se vám začaly sbíhat sliny na pečené kuře. Anebo vy nejste můj pes, který vždycky hlídkuje u trouby?

Číča

4. února 2011 v 8:39 | Kája-14 let
Co se stalo, že milovnice psů vyrobil kočku? Přišla prostě inspirace. Viděla jsem to v takovém tom pořadu pro děti, Šikulové. No a co, proč bych se nemohla inspirovat Šikulama? Je to kočka vytvořena kašírováním...nebo říká se tomu ještě kašírování, když se ty kapesníky atd. nerozmočí úplně?

Chobotničky

21. února 2010 v 11:58 | Kája-14 let
Mám z tohoto článku špatný pocit.
Zveřejním totiž chobotničy, které asi znáte od Wet. Wet psala, že ji vůbec nebude vadit, když si chobotničky dám na blog, dokonce je prý zvědavá, jak jsem si s chobotničkama poradila já.
Dlouho mi trvalo, než jsem se odhodlala je na blog dát. Je to přece Wetina parketa. Uklidňuje mě však to, že Wet jim věnuje celý blog, za to já jeden článek. Také mě uklidňuje to, že Wet v některém svém článku psala, že chobotničky viděla v pořadu Šikulové, tudíž to není úplně jen její výmysl. Stejně si ale připadám jako hrozná opice, která se opičí.

Sedící holka s květinama a dlouhýma nohama

22. ledna 2010 v 20:36 | Kája-13 let
Uff. Poslední dva dny jsem doma-nějaké nachlazení. Třeba bych i do školy šla, ale já jsem se strašně bála, že by z toho potom byla nějaká velká chřipajzna. Určitě je lepší být doma preventivní dva dny, než dlouhé dva týdny.
Jak už to bývá, docela jsem se nudila. Přečetla jsem si Heidi, děvčátko z hor a Věru, Niku a sedm babiček. Tyto dvě knížky budu za chvilku umět na zpaměť. (Telocvična byla plná holek, všechny byly nohaté a všechny měly vlasy vyčesané do pididrdůůlků. Vidíte, jak mi to jde?) Na počítači jsme byla jen chvilku, protože když je člověk nemocný, neměl by u počítače sedět a já se to snažím aspoň z malinké části dodržovat.
Když jsem teda neměla co na práci, vyhrabala jsem Cernit.

Papírová prasátka

13. srpna 2009 v 8:09 | Kája-13 let
Předpřipravený článek
Jednou z mých zálib je vyrábění věcí, většinou z papíru.
Někdy se nemůžu rozhodnout, jestli raději kreslím, nebo vyrábím. Ale je pravda, že s vyrobenými věcmi je trošku problém, protože jim chybí uložný prostor.

Prostě jsem si řekla, že když vám tady představuju své kreslené obrázky, můžu tu klidně dávat i výrobky.

Jako první vám představím prasátka, respektive můj papírový vepřín.
 
 

Reklama